Skocz do zawartości

podłączenie napędu IDE do płyty


Recommended Posts

Witam mam płytę główną Gigabyte GA-870A-USB3 rev3.1 i dwa napędy optyczne. Płyta nie posiada złącza IDE i mam pytanie czy będą działać w tym przypadku przejściówki IDE-SATA ? słyszałem, że w niektórych przypadkach takie rozwiązanie nie działa. Pozdrawiam :)

 

Moje napędy to :

1.LiteON SOHW-1693S

2.LG GDR8163B

Link to post
Share on other sites

Z opisu wynika że powinno działać, ale wygląda to nieciekawie konstrukcyjnie, ja w starym komputerze miałem kiedyś takie cudo:

 

http://img502.imageshack.us/img502/4935/img20111107174233.jpg

 

producentem jest gigabyte, SATA podłączone było do płyty głównej a IDE do napędu, komputer przyszedł tak od producenta (PCF) i wszystko działało bez zarzutów, może poszukaj czegoś takiego.

Link to post
Share on other sites

dokładnie :) miejmy nadzieje, że bedzie chodzić

 

a wiec przyszla mi przejsciowka o oznaczeniu YT-GL831 i przejsciowka przyszla dokladnie taka :

http://www.spon.com.br/imagens/produtos/3222/CONVERSOR-IDE-SATA-PCGRAN-YT-GL831_.jpg

podłączylem ja do dvd romu kabel sata podlaczylem do plyty glownej i do przejsciowki zasilanie rowniez. Kabel usb podłączyłem pod wejscie IDE=>SATA. Odpalam na przejsciowce pali sie zielona dioda ale juz bios i system nie widzi.

Mam płytę Gigabyte GA-870-USB3 rev 3.1 Macie jakieś propozycje ?

Link to post
Share on other sites

Masz podłączone zasilanie do Dysku/Napędu i do przejściówki? Jeżeli tak to zobacz jeszcze w BIOS-ie funkcje emulacji SATA. Może w tym tkwi problem. Najprościej odłącz twój główny dysk i sprawdź czy wtedy łapie dysk przez przejściówkę, bo i czasem są takie właśnie jaja.

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że przejściówka jest uszkodzona. Masz możliwość sprawdzenia jej w innym komputerze? Czy znasz kogoś z działającą przejściówką żeby sprawdzić ją w twoim kompie? Ewentualnie popróbuj pozmieniać te opcje SATA na inne. Czasem mi to pomogło w moim komputerze.

Edytowane przez Bulion
Link to post
Share on other sites

Nie znam nikogo kto by miał taką przejściówkę. Jeszcze spróbuje na innych opcjach. Dzisiaj kupiłem nagrywarke DVD na sata i przeinstaluje komputer. Potem się pomęczę jeszcze z tą przejściówką.

Edytowane przez radas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...