Skocz do zawartości

Nowa mysz do gier i nie tylko


Recommended Posts

Od pewnego czasu odnoszę wrażenie, ze jeden z bocznych przycisków chwilami ma problemy z kontaktowaniem oraz gdy ją lekko podnoszę to sensor głupieje i kursor dostaje kręćka na ekranie.

 

Albo to dziwny zbieg okoliczności albo Razer Naga Config powoduje wywalanie się BF3 w multi podczas ładowania się mapy, a w single działało bez problemu... :roll:

Czy G500 można trzymać claw gripem czy tylko palm i jak ma się jakość wykonania (materiał) w G9 i G500?

I jeszcze jedno - orientuje się ktoś czy w G9x jest ten sam sensor co w G9 czy jakaś nowsza (lepsza) wersja?

 

Edit:

Google nie boli i już znalazłem, że G9x ma Avago-9500, a G9 Avago-6090... i że G500 "ssie" jeśli idzie o claw grip...

W takim razie G9x to oczywisty wybór :P

Edytowane przez Thorin49
Link to post
Share on other sites

G500 jest również wyposażone w Avago-9500... :)

Co zaś się tyczy klawiatury - potrzeba matką wynalazków - zamiast kupować podświetlaną klawiaturę za 250 zł (i wymieniać biurko na takie z szerszą półką by zmieścić G110) zainstaluję taśmę z diodami LED, którą bym podłączy do zasilacza PC poprzez molex :wariat:

Link to post
Share on other sites

Ja razera mamby nie polecam-mam tą trochę słabszą wersję nie 2012 i powiem wam że ogólnie wygodne holerstwo i dobrze się na niej gra ale też ma swoje minusy:

podczas przełączania z trybu bezprzewodowego na przewodowy komp potrafi dostać zadyszki i myszka przestaje działać prawidłowo tzn prawy przycisk i kursor działa,a lewy nie reaguje,norton kilkukrotnie alarmował mnie o wysokim wykorzystaniu procesora przez oprogramowanie od myszki.

Najlepsze jest jak się przez przypadek przełączy na czysty profil gdzie ani jeden przycisk nie jest przypisany wtedy to już jest zagadka bo gdy podłączymy inną myszkę to nie idzie wejść do profilu mamby żeby to odwrócić bo program prosi o podpięcie właściwej myszki.

Link to post
Share on other sites

Za późno. Jestem już szczęśliwym/nieszczęśliwym posiadaczem mamby 2012. Kupiłem za 510 zł co patrząc na inne sklepy... cenowo nieźle.

Na ta chwile co mogę powiedzieć: wygodnie leży w dłoni(cholernie dobrze), pudełko do gryzonia wygląda jak jakaś miniatura wystawy, tylko chińczyk z powrotem je złoży :P , w ogóle otwieranie go i wyciąganie myszki potrafi nieźle spocić człowieka, bajeranckie podświetlanie gryzonia i jego stacji dokującej - istna choinka albo futurystyczny sprzęt z filmu "Tron". To tyle jak na razie. Dzisiaj już nie mam czasu by przetestować myszy w jakimś fps i bardziej się zabawić makrami ale na pierwszy rzut oka wygląda to nieźle, a na pocieszenie mogę powiedzieć, ze kursor ładnie śmiga po windows 8) Do wyboru mamy 5 profili i za każdym otwarciem edytora i zaakceptowaniem ustawień są wczytywane do gryzonia czy to przewodowo czy bezprzewodowo(tez sam czas oczekiwania).

Może i nie na temat ale dostałem dzisiaj noctue d-14 se 2011 i można bez problemu podpiąć pod starsze płyty główne pod warunkiem, ze zamówi się/poprosi producenta o zapinki. Tak to praktycznie niczym się nie rożni od zwykłej wersji. Przynajmniej tak mi się wydaje, ponieważ wcześniejszej noctuy nie miałem. No i pytanko kto miał płytę gigabyte 965P -DS 3? Mały problem z płyta główna(może biosem) albo procesorem chociaż to dzisiaj wykluczyłem. Jeśli ktoś zna przypadki nie z tego świata względem przycięć procesora po oc o 1MHz proszę o pm.

Link to post
Share on other sites

Kurcze, a ja mam teraz problem. Padł scroll w moim Diamondbacku 3G i zakup nowej klawiaturki się oddalił, trze mysz wziąć. I tak się zastanawiam. Co wziąć? Logitech G700, czy Razera Imperator 4G. A może warto odżałować i wybulić dodatkowe 200 pln na Mambę 4G.

Mam cholerny dylemat. Zwłaszcza, że nowa Mamba jest ponoć bardzo dobra. Dla mnie raczej na minus w Logitech może wypadać jej trzymanie. Mimo że mam sporą dłoń to z Razera miło mi się korzysta, głównie dzięki kciukowi zwiększającemu precyzję przez kontakt w podkładką, a ponoć w Logitechu tego brak. Co doradzicie"?

Link to post
Share on other sites

Od pewnego czasu odnoszę wrażenie, ze jeden z bocznych przycisków chwilami ma problemy z kontaktowaniem oraz gdy ją lekko podnoszę to sensor głupieje i kursor dostaje kręćka na ekranie.

Witam, wczoraj kupilem g9x i mam ten sam problem. Przywyklem odrywac mysz od stolu i w tym przypadku nawet jak podniose na kilka cm to kursor wariuje.

 

Myslalem ze to norma laserow. Po Twoim poscie odnosze wrazenie ze to jakis blad.

 

Wie ktos jak z tego wybrnac??

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jest sens ładować tyle kasy w mambe. Nie wiem jak się spisuje ten nowy Imperator ale poprzedni miał kiepski sensor. Sam osobiście mam G700, która świetnie leży w dłoni. Najlepiej sprawdź przed zakupem, która najlepiej leży Ci w dłoni i wybierz odpowiednią :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, chyba wezmę G700, choć Mamba też jest polecana do palm grip, to przyoszczędzę i nie będę ryzykował. Dzięki za poradę, + dla was.

 

ps; do tej pory korzystałem z podkładki Razer Goliathus Control. Słyszałem, że są z nią problemy przy myszkach laserowych. Coś ciekawego polecicie?

Edytowane przez Sasior
Link to post
Share on other sites

Bo w niej mnie kusić zaczęła ta liczba przycisków...

Z drugiej strony wiem czego się spodziewać po G9x w kwestii ergonomii, a z G700 może być różnie. Będę musiał w jakimś sklepie wybadać tego gryzonia.

 

A po głowie chodzi mi jeszcze myśl, że od chwili premiery G9x trochę czasu minęło i może Logitech planuje wydać następcę...

Edytowane przez Thorin49
Link to post
Share on other sites

Mnie w G700 najbardziej się podobają 4 przyciski pod kciukiem :D

 

Ale jak wyżej napisałem - naszły mnie wątpliwości czy Logitech nie szykuje jakiegoś następcy G9x...

Byłaby lipa gdybym kupił w przyszłym miesiącu G9x, a dwa miesiące później pojawił się nowy gryzoń z serii G.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...