Skocz do zawartości

Nowa mysz do gier i nie tylko


Recommended Posts

Siemka, od niedawna zastanawiam się nad kupnem nowej myszki do gier,

jako że do tej pory używam myszy R.A.T. 5, a wcześniej A4tech xf -750(kupiona z 6 lat temu? Działa do dziś:D). Myszka dobrze leży w rekach i przyjemnie się gra ale myślę nad modelem wyższym z lepszym sensorem lub nawet wersja bezprzewodowa 9. Chce zainwestować w coś dobrego by starczyło na dłużej i cieszyło w codziennym użytku. Jak wygląda sprawa z bateria i co w ogóle myślicie na ten temat? Z chęcią posłucham również innych propozycji dotyczących myszek w przedziale do 500 zł. A co ;p Mam do tego podkładkę Razer Goliathus Control.

 

- mysz z kabelkiem i bezprzewodowa

- gram w rozdziłce 1920×1080

- gry z gatunku fps (Battlefiled i inne)

- myszkę trzymam fingertip gripem, ewentualnie palm gripem.

Chyba wszystko co miałem napisać .

 

f5 ;p

Link to post
Share on other sites

Logitech G700 jest również fajna opcją. mój brat ją posiada, bardzo fajna nie da sie ukryć, ja właśnie chcę sobie sprawić myszke, i myślę o r.a.t. 5, do tego czerwonego przycisku mozna przypisywać makra(przeprogramowywac). Co ci się w r.a.t. 5 nie podoba?

Link to post
Share on other sites

Popieram w tej cenie G700 to świetny wybór. Bardzo dobrze leży w dłoni, świetny sensor, możliwość pracy w dwóch trybach: przewodowym i bezprzewodowym :)W połączeniu z dobrą podkładką mysz idealna. Ja mam do niej Roccat Sota i śmiga po niej jak po lodzie, jednocześnie podkładka trzyma się biurka jakby była do niego przyklejona :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Jak wygląda sprawa z r.a.t. 7 i 9 dobry ten sensor philipsa czy kaszanka jakich mało? Mysz fajnie leży w dłoni i podoba mi się przycisk precision aim - fajnie się gra wtedy snajperem;d Są myszki z podobnym rozwiązaniem? Co powiecie na temat myszy Razer Mamba 4G 2012. Cenowo zabija ale chce kupić raz,a porządnie. Mam możliwość sprzedania r.a.t. 5 po dobrej cenie wiec wkład nie będzie duży.

Co do podkładki co aktualnie posiadam będzie wystarczająca czy lepiej kupić coś nowego? Razer Goliathus L Control(355mm x 444mm). Fajnie grzeje w stopy gdy gram na padzie,a stopy mam położone na biurku:P Długo wytrzymuje akumulatorek w G700.

btw. może nie ten dział ale jeśli ktoś się zna to proszę o pomoc na pm w sprawie chłodzenia procesora. Aktualnie posiadam socket 755+ 2 proceosry e5300, które dostane w czwartek wiec będzie się działo. Później będę robił przesiadkę na lga 2011 ale to jeszcze czas. Limit do 400 złotych. Nie patrzeć na obudowę i czy zakryje pamięci. Poradzę sobie z tym. Z mila chęcią widziane chłodzenie wodne ale na tym w ogóle się nie znam i bym musiał być prowadzony za rączkę gdzie co i jak kupić. Tu cena nie gra roli.

Link to post
Share on other sites

Co do Razer Mamba 4G - na hardwareheaven.com jest recenzja tej myszki.

Polecam lekturę - wychodzi na to, że to gryzoń-marzenie :P

 

Sam portal, wg mnie, jest wiarygodny - w oparciu o ich recenzję kupiłem GTX570 Goes Like Hell i jestem bardziej niż zadowolony :D

 

Osobiście używam trzech gryzoni:

Logitech G9 (PC)

Razer Orochi (MBP)

Razer Naga (PC/MBP)

 

Wszystkie sprawują się doskonale i polecam je szczerze, aczkolwiek Orochi to myszka podróżna, więc nie można się po niej spodziewać 17 programowalnych przycisków i ergonomicznego kształtu jak w przypadku Razer Naga.

Swoją drogą klawiatura numeryczna pod kciukiem to świetna sprawa (zwłaszcza, że można się przełaczać między NUM, a przyciskami funkcyjnymi). :P

 

 

Co do podkładki - też mam trzy :D

SteelSeries Qck (PC)

Razer Kabuto (MBP)

Razer Goliathus Control (PC/MBP)

 

Powiem o nich to samo co o myszkach - sprawują się świetnie.

Jak się Qck zabrudzi wystarczy woda i mydło by wyglądała jak nowa, a G9 śmiga po niej bez problemu.

Kabuto to doskonała podkładka do Orochi (nieużywaną można włożyć między ekran, a klawiaturę laptopa jako dodatkową ochronę).

Natomiast Goliathus w połączeniu z Naga sprawdza się doskonale, ale na twoim miejscu bym jej nie zmieniał, chyba że na Razer Ironclad lub Scarab, ale to są podkładki dla hardcore'ów :P

Edytowane przez Thorin49
Link to post
Share on other sites

Sprzedałem dzisiaj r.a.t. 5 i podłączyłem starego a4tech'a x-750f. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić ale po pól godzinach oswoiłem się z gryzoniem. Co zabawne. Myszka,która ma przeszło 6 lat ma lepszy sensor jak rat.... Jednak nie przestaje myśleć nad zakupem nowej myszki, a ta będę miał na wszelki wypadek. Chodził po sklepach będę czy zamawiał w poniedziałek, bo w tym tygodniu nie ma to żadnego sensu.

Link to post
Share on other sites

To bierz G500 bo mysz bardzo dobra, świetny sensor laserowy do tego Roccat Isku i masz fajny zestaw. Isku jest tańsza niż przykładowo G510 od Logitecha ale w niczym jej nie ustępuje wręcz przeciwnie. Klawisze chodzą niemalże jak w mechanicznej, do tego 6 stopniowe podświetlenie, możliwość przypisywania makr w locie :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Właśnie fajne by było to połączenie Roccat Isku + Kone[+] bo wtedy można by wykorzystać technologię Roccat Talk która umożliwia wzajemne wymienianie się makrami w klawiaturze i myszce, czyli wtedy tak jakby klawiatura i myszka stają się jednym urządzeniem o większych możliwościach :) Ale właśnie boję się o ten scroll w Kone[+] bo dość często są z nim problemy, co prawda znam ludzi którzy nie mają z tym problemów ale osobiście bym nie ryzykował. Kova [+] jest podobno lepsza pod wym względem ale tam znowu są problemy z sensorem. Jedynie pierwsza wersja Kovy była pod tym względem idealna, miała najlepszy dostępny na rynku sensor optyczny.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Problem ze scrollem w Kone+ pojawia się wtedy gdy się go wciska? Jeśli tak to mnie ten problem nie będzie dotyczyć bo praktycznie tego nie używam :P

 

Co do klawiatury to problem zaczyna stanowić wysuwana "półka" na klawiaturę - 48 cm... więc zarówno Isku jak i G110 są za szerokie :wariat:

 

I jak wygląda sprawa zużywania się tych myszek (one są gumowane bodajże)?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o scroll to tak, problemy zaczynają się jak się go wciska. Isku fakt jest szeroka, jest to chyba najszersza klawiatura jaką widziałem. Więc trzeba mieć trochę miejsca na biurku. :wariat: Co do zużywania się myszek, to przykładowo G500 widziałem u ludzi którzy mieli ją już kilka dobrych lat i poza lekkimi przytarciami myszka śmiga i wygląda idealnie. Nie wiem jak się ma sprawa w przypadku Kone ale pewnie wszystko zależy od intensywności użytkowania :)

Link to post
Share on other sites

Bo na mojej G9 po kilku latach śladu zużycia nie ma - nawet logo się nie starło... :wariat:

Więc może (jeśli już zmieniać) wziąć jeszcze pod uwagę G9x?

Albo tak - jakie gryzonie z dostępnych aktualnie na rynku oferują znaczny skok jakościowy względem G9 (G700 nie wchodzi w grę)?

Link to post
Share on other sites

Z Logitechów to zasadniczo zostaje tylko G500 i G9x skoro nie chcesz G700. Jak G9 leży Ci dobrze w dłoni to może warto kupić G9x, sam miałem ją brać ale na moją łapę jest trochę za mała i dlatego wziąłem G700 :) Oprócz Logitecha jest jeszcze może SteelSeries Xai ale ona nie jest profilowana więc nie każdemu leży, od Razera to był dobry ten stary DeathAdder 3G on miał świetny sensor bo ten 3,5G to już znacznie odstaje od pierwowzoru, GigaByte M8000X też jest niezłą propozycją ale to jest mysz dla osób posiadających naprawdę dużą łapę :) Mocrosoft SideWinder X8 też jest ok ale nie każdemu może się podobać wygląd. Tak szczerze to najlepiej weź coś od Logitecha, sprawdzona firma robiąca świetne myszki i klawiatury szczególnie te dla graczy z literką "G" :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...