Skocz do zawartości

Porada - jakość obrazu


Recommended Posts

Od razu chcę przeprosić jeżeli do mojego pytania wybrałem zły dział, ale nie wiedziałem, który będzie najbardziej temu odpowiadał.

 

Mam do Was pytanie związane z jakością obrazu. A mianowicie chodzi mi o ten filmik http:// - tutaj u gościa obraz jest czysty (ta kreowana postać) a w moim telewizorze 60hz - http://www.hiperokazja.pl/telewizor-lcd-32-philips-32pfl3605h-12.html, kreowana postać jest niewyraźna, nie jest tak ostra jak tam - zupełnie, jakby grafika była ustawiona na low...

 

I teraz moje pytanie - czy tu chodzi odświeżanie, czas reakcji, a może coś innego ?

Dodam tylko, że konsola jest oczywiście podpięta za pomocą HDMI

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cały obraz prezentowany na ekranie i m.in. postać nie jest tak wyrazista jak na filmiku tutaj, ponadto zauważyłem też, że gry nie są tak płynne jak np. na filmikach yt.

 

Widać takie przycięcia, zupełnie jakby TV nie ogarniał...

 

I dlatego się zastanawiam czy wpływ na to ma odświeżanie. Chce kupic TV, ale musze mieć pewność, że nowy telewizor, minimum 120 hz rozwiąże ten problem...

Edytowane przez ziombel89
Link to post
Share on other sites

U mnie wygląda to mniej więcej tak

- moja postać nie jest "czysta", ma takie ziarniste obramowania...

 

W zasadzie to u mnie jest gorzej ;/ Myślę, że problem z HDMI mogę wykluczyć

 

Kurcze, nie chce wtopić z tym, że kupie telewizor za okolo 2000 - 2500 zł a nic to nie pomoże

Edytowane przez ziombel89
Link to post
Share on other sites

Producenci TV nie podają informacji o input lag. Zamiast tego możesz dowiedzieć się jaki jest czas reakcji matrycy. Niestety tutaj też "cyferki" nie są miarodajne bo można ten czas mierzyć na różne sposoby. Sprawdzonym modelem do gier jest np 32EX500 od Sony, a jeśli chcesz mieć jeszcze dostęp z poziomu telewizora do youtube i wielu innych serwisów to możesz rozejrzeć się za nowszym modelem. Fajną opcją jest to, że niektóre z tych modeli mogą łączyć się bezprzewodowo z siecią, niektóre mają już na pokładzie skype... ogółem jest w czym wybierać. Napisz więcej o oczekiwaniach a na pewno coś się dopasuje.

 

Pozdrawiam

cogito

Edytowane przez cogito1
Link to post
Share on other sites

Ilość herców nie ma nic do input laga może z tym wyjątkiem, że na ogół to systemy "upłynniania" obrazu powodują input laga. Input lag to też nie kwestia przycięć czy jakości obrazu a jedynie ciągłe opóźnienie obrazu. Z racji z tego, że ciągłe nie powoduje zacinania.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, dzięki Wam za odpowiedzi.

 

Ja oczekiwań nie mam dużych - po prostu chciałbym aby gry wyglądały mniej więcej tak jak na filmikach z yt - ostre, wyraźne rysy postaci oraz, żeby nie było "przycięć". Tylko tyle...

Natomiast w tym telewizorze, co napisał Cogito - widzę, że jest motion flow, u mnie tego nie ma... może dlatego tak mi "tną" gry ?

 

Kurcze, to co w końcu może powodować taki obraz niewyraźny i te ściny ?

Edytowane przez ziombel89
Link to post
Share on other sites

Do gier MotionFlow'y niewskazane. Po pierwsze przez nie powstaje niepotrzebny input lag, po drugie po prostu nie pasuje.Domyślam się, że tryb GRA w takim TV wyłącza te ulepszacze.

 

Co do jakości obrazu to jeżeli kumpel mieszka blisko weź do niego swoje PS3 albo niech on weźmie do ciebie, sprawdzicie czy wina leży po stronie konsoli i kabla czy po stronie TV.

Link to post
Share on other sites

Elkey słusznie pisze, że motionflow nie jest wskazane do gier. Spójrzcie jednak na sprawę od drugiej strony: skoro TV ma funkcję 100Hz to znaczy że musi mieć szybszą/lepszą matrycę. A lepsza/szybsza matryca jest tym czego nam do gier potrzeba. I teraz równie ważna informacja: po podłączeniu konsoli przełączamy się w trym GRY zgodnie z Twoim przypuszczeinem. Tak to wygląda w Sony, nie wiem jak u innych. Po włączeniu tego trybu wyłączane są funkcje które mogły by szkodzić i powodować opóźnienia, czyli np motionflow.

 

ziombel89, poszukaj w Twoim TV funkcji DNR lub redukcja szumów. Powinna być włączona. Sprawdź też na jaką rozdzielczość ustawiony jest telewizor po podłączeniu konsoli. Tutaj znów nie wiem jak jest w Twoim przypadku ale Sony wyświetla tą informację w górnym rogu po przełączeniu na konkretne wejście (tutaj HDMI).

 

Pozdrawiam

cogito

Link to post
Share on other sites

Cogito - dobra postaram się znaleźć tą funkcję co mi napisałeś. Sprawdzałem tą rozdziałkę i jest ustawiona na 1080p, zmieniłem na 720p to zauważalny był spadek jakości menu PS3. Odpaliłem gre na 720 i kurcze, niestety gra dalej nie jest tak czysta jak byc powinna...

 

Kończą mi się pomysły juz :(

 

Hmm, może po prostu nigdy nie uzyskam takiej jakości jak na filmikach YT, jak nie kupię TV za 5 tysięcy :D

Edytowane przez ziombel89
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Powiem ci, że jeżeli podłączasz konsole zwykłym bazarowym kabelkiem HDMI to mogą się pojawić takie cuda (sam tego doświadczyłem). Dodatkowo wyłącz w opcjach wyświetlania 1080i. Jakość tego obrazu jest jeszcze gorsza niż 720p. No i jeszcze jedno. Jak ustawiasz te rozdzielczości to zaznacz wszystkie oprócz 1080i ponieważ gdy gra jest w 720p a nie masz tej kratki zaznaczonej to konsola automatycznie zmniejszy jakość do 576p. Ewentualnie pobaw się z opcjami w telewizorze. Jak masz możliwość to sprawdź konsole u kolegi może z nią jest jakiś problem.

Edytowane przez Bulion
Link to post
Share on other sites

Może tutaj będzie odpowiedni temat do tego.

Dlaczego w grach czy filmach mam takie niewyraźne i poszarpane krawędzie tak jakby brakowało wygładzania krawędzi? Wczoraj grałem w Wiedźmina 1 i pomimo ustawienia wszystkiego na full w opcjach krawędzie dalej były takie niewyraźne i poszarpane. :/ Trzeba to jakoś w sterach wymusić czy co?

Link to post
Share on other sites

I dlatego się zastanawiam czy wpływ na to ma odświeżanie. Chce kupic TV, ale musze mieć pewność, że nowy telewizor, minimum 120 hz rozwiąże ten problem...

Mam dwa TV, jeden Samsung z elektroniką 100Hz, oraz Sony z elektroniką 50Hz, i obraz na 100Hz jest jakby płynniejszy i szybszy a do tego bardziej wyrazisty. To nie do końca jest marketing, między 100 a 200 i więcej nie ma już tak kolosalnej różnicy ale między 50 a 100 jest przepaść, wszystko ładniej wygląda i leci znacząco płynniej.
Link to post
Share on other sites

@ bullseye

 

Faktem jest, że między 50 a 100 jest wyraźna różnica, między 100 a 200 nie, natomiast nie wszystkim podoba się ta płynność. Parę tygodni zanim kupiłem mój obecny TV bardzo byłem napalony na 100hz, wręcz był to wymóg nr 1. Pamiętam wtedy jak na forum HDTV.PL wiele osób pisało mi, że im nie podoba się 100hz bo jest to płynność nienaturalna. Ostatecznie wybrałem plazmę i nie żałuję. Dziś jak patrzę na te wydajne systemy MotionFlow (itp.) to widzę to co mi pisali, ta płynność jest wręcz płynniejsza niż rzeczywistość. Jedni to lubią, inni nie. Ja przeszedłem drogę z tego pierwszego obozu do drugiego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...