Skocz do zawartości

Problem z temperaturą po wymianie grafiki


Recommended Posts

Witam.

 

Kupiłem wczoraj gtx'a 570, po przetestowaniu nowego sprzętu okazało się że w komputerze zrobiło się za gorąco.. Posiadam płytę MSI p55 gd65 + i5 750 ~3.6 ghz + mugen'a, zasilacz ocz sxs 500W oraz obudowę Cm elite 331. Na wcześniejszej grafice MSI gtx 460 1 gb temp procka pod obciążeniem nie przekraczał 60 stopni a grafika ~ 58 po oc do 810 mhz. Po wymianie karty na owego Gtx'a 570 Gainwarda ( z dwoma wentylami) w stresie karta nagrzewa się do ~ 68 stopni ( wentyle dość mocno słyszalne, automatycznie ustawiają się na 60% obrotów) nic złego by w tym nie było gdyby nie to że procesor w stresie łapie teraz ~67 stopni.. W idle temp są ok- cpu 29 stopni, karta 30 stopni na 30 %( niesłyszalne) Wynika z tego że procesor nagrzewa się w stresie z racji tego że karta jest umieszczona tuż pod nim. Zastanawiam się czy nie przenieść karty slot niżej, aczkolwiek karta wtedy będzie miała bardzo mały odstęp od podłoża obudowy i to ciepłe powietrze nie bardzo będzie miało gdzie ujść.. Co do samego elite to jest wiatrak 120 z przodu jak i 120 z tyłu. Zastanawiam się też czy nie lepiej wymienić budę, myślałem o AEROCOOL PGS STRIKE-X jest dość tania i całkiem ładna, wygląda też że nie ma problemów z cyrkulacją powietrza.. Co wy o tym sądzicie? Póki zima to to jakoś ujdzie ale co będzie jak przyjdzie wiosna/lato.. ;)

ah, dodam jeszcze że temp sprawdzałem pod obciążeniem grając w bf3 + hw monitor.

Edytowane przez Rafał24
Link to post
Share on other sites

Wynika z tego że procesor nagrzewa się w stresie z racji tego że karta jest umieszczona tuż pod nim.

 

nie ma związku, powodem jest to, że w tej wersji spora część ciepła z grafy jest wywalana do budy zamiast na zewnątrz, a buda jest wentylowana dość mizernie, ergo proc próbuje się chłodzić ciepłym powietrzem i nie ma cudów, słabo mu idzie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie przy BF3 temp. karty też dochodzi do 68 stopni, procesora jeszcze nie sprawdzałem. Przy innych tytułach jest dużo chłodniej. Ogólnie 570 jest cieplejsze niż kręcone 460 (zwróć uwagę na naklejki na pcb karty) i to ciepło niestety rozchodzi się w budzie. Myślę, że nie ma się czym martwić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hej, co do pasty to była to arctic silver 5, nakładana jakieś 1,5 roku temu..

T.luk przy zdjętym boku po godzinie grania w bf 3 max temp procka 61 zaś GPU 62 stopnie.. czyli chłodniej..

Tak więc to wina cyrkulacji powietrza w budzie.. Co by się nadawało do 250 zł ? Zdjęty bok obudowy odpada... w pokoju strasznie się kurzy.. ;(

Link to post
Share on other sites

Hm.. no to trzeba będzie wymienić pastę.. ac 5, 1.5 roku temu była jedną z lepszych.. ;) Co do budy to chyba ten Zelman by mi najbardziej pasował, ładny i widać że przewiewny.. ogólnie to przy zdjętym boku grafika i cpu o 10 stopni chłodniejsze i wcale głośniej nie jest, wręcz ciszej..lekko zszokowany jestem.. :)

Link to post
Share on other sites

dusiło się wszystko to wentyle się rozkręcały na pełne obroty, a co do budy sugerowałbym taką z możliwością instalacji pary wentyli na froncie, żeby powyższa sytuacja się nie powtórzyła, wyżej polecany FD Core 3000, Define R3 lub Arc Midi będą w sam raz

http://www.fractal-design.com/?view=start&category=2&prod=

Edytowane przez drachenfeles
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...