Skocz do zawartości

Sprawiedliwe zawody OC/DC


Recommended Posts

Witajcie,

 

mam do Was wszystkich pytanie i mam nadzieję na liczne odpowiedzi. Jak wygląda Wasza koncepcja sprawiedliwych zawodów w podkręcaniu?

 

Mój pomysł:

 

1) 3DMark 05, cele: 13 000 pkt; wymagany link do walidacji na Futuremark (darmowe), najbliższy/e wynik/i dostają najwięcej punktów w klasyfikacji ogólnej (1-10)

2) SuperPI 16M cel: 8m 00s 000ms; najbliższy/e wynik/i dostają najwięcej punktów w klasyfikacji ogólnej (1-10)

3) PCMark 2005, cel: 9000 pkt, wymagany link do walidacji na Futuremark (darmowe), najbliższy/e wynik/i dostają najwięcej punktów w klasyfikacji ogólnej (1-10)

4) Maksymalna zmiana taktowania CPU, wynik liczony jako zmiana taktowania od wartości domyślnej (w %), wymagany link do walidacji CPU-Z, najwyższe wyniki dostają najwięcej punktów w klasyfikacji ogólnej (1-10)

 

Punkty sumujemy i otrzymujemy ogólną klasyfikację.

 

Wyjaśnienie dlaczego tak, a nie inaczej:

A.d.1. Wynik będą mogli uzyskać posiadacze starszych komputerów (spokojnie uda się to osiągnąć np. na HD4850, która jest bardzo popularna)

A.d.2. Tak samo jak wyżej

A.d.3. Podobnie jak w punktach 1 i 2, ale będzie nieco trudniej, ponieważ tutaj jest mierzona wydajność całego komputera.

A.d.4. Tutaj będzie można wykazać się umiejętnościami, liczy się też dobry dobór procesora. Zauważcie, że nie jest powiedziane, iż trzeba zwiększać taktowanie CPU- można je zmniejszać, również uzyskując zmianę/różnicę względem domyślnego taktowania.

 

Myślę, że w takich zawodach dadzą radę użytkownicy zarówno starszych jak i nowszych procesorów.

 

=================================================

 

Równolegle do tych zawodów zostałaby zorganizowana druga klasyfikacja, liczą się tylko najlepsze wyniki, punktacja również 1-10:

1) 3DMark 2001 SE (wielu go nie lubi, bo trzeba tutaj wykazać się umiejętnościami, znajomością tweaków itp.)

2) SuperPI 16M

3) MaxxMem

Edytowane przez koziro
Link to post
Share on other sites

Trzeba stworzyć etap 5 lub w etapie 4 przyznawać więcej punktów, bo w tej chwili zachodzi możliwość osiągnięcia przez dwie osoby takiej samej ilości punktów. Propozycje? :)

Ewentualnie można by osobom, które w teście "precyzji" osiągnęły cel dodać jeden punkt. To w razie, gdyby kilka osób miało tyle samo pkt.

 

Dziś otrzymałem odpowiedź od HWBot - możliwe będzie zorganizowanie tego eventu w obrębie działu "Competitions". Oczywiście event będzie dostępny tylko dla Polaków i na zasadach przez nas ustalonych.

Edytowane przez koziro
Link to post
Share on other sites

Osobiście dogaduję szczegóły z HWB ;]

Specjalnie dla nas dodadzą SPI 16M i zrobią skrypt dla Stage 4.

 

Trzeba ustalić ostateczną formę zawodów to wyślę im ją i ruszamy w styczniu/lutym lub jeszcze wcześniej! Nagrody zapewne będą przekozackie, bo zawody na skalę światową (cały glob będzie patrzył jak Polacy walczą w zawodach OC :) ).

Link to post
Share on other sites

szkoda, że na mikołaja nie będzie konkursu :(

pozostaje tylko czekać na dobry początek nowego roku.

Pomysł z hwbot genialny :D

 

więc można zacząć trenować.

 

W przypadku uzyskania takiej samej ilości punktów przez kilka osób moża dodać dodatkowe punkty za kolejność skompletowania wszystkich wyników.

 

Ewentualnie dodać etap anlogiczny do pkt.4 tylko na GPU, czyli max % OC GPU (tylko rdzeń) lub zastosować jako ewentualną dogrywkę

 

Edytowane przez sido107
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jeszcze, nie zacząłem załatwiać. Trzeba przysiąść i ustalić zasady, regulamin itp. Chciałem w lutym, ale raczej nierealny jest ten termin w tym momencie... Chyba, że szybko napiszę wszystko i załatwię sponsorów w szybkim czasie. Pewnie wyjdzie na marzec lub kwiecień.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Haha, jak chcesz to Ci wyślę jakieś gadżety, ale na Twój koszt :rudolph:

 

@mj, niedługo zrobię małe zawody OC z nagrodami i będziesz miał duże szanse, aby wygrać. Ale musisz dołączyć do teamu Overclock na HWBot :P Bo to będzie w ramach naszych wyzwań w podkręcaniu (szczegóły < klik).

A w marcu może będzie większy event... ale ciiii :x

Edytowane przez koziro
Link to post
Share on other sites

No i super, chcę zrobić nagrodę dla najbardziej aktywnych użytkowników, więc wrzucaj wyniki (gdybyś powrzucał wszystko co masz to w lidze entuzjastów byłbyś baaaaardzo wysoko :D może nawet przebijesz obecnego mistrza PL, bodajże RemiKo).

 

HWBot to już wyższa jazda, zobaczysz. Ciężko się punkty ciuła (zwłaszcza global i moja liga - Xtreme :P ).

 

EDIT: Przy okazji, gdyby ktoś z tutejszych forumowiczów również chciał przyłączyć się do zabawy w wyzwania w podkręcaniu (świetna zabawa, zobaczcie tutaj i tutaj). Jeśli ktoś potrzebowałby pomocy jak obsługiwać się z HWBotem to również pomogę :)

Edytowane przez koziro
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...