Skocz do zawartości

MSI GTX 580 TF 2 problem dx10/11


Recommended Posts

Witam!

Jak w temacie mam problem z ta kartą odnośnie dx10/11 poprzednio miałem hd 5870 na której wszystko działało a teraz po zmianie jestem rozczarowany bo gry w które na starej karcie grałem bez problemu teraz po prostu się wieszają... Robiłem benchmarki i w dx9 przechodzi do końca a w dx 10/11 wiesza się raz na początku a raz przy końcu... Masakra...tyle kasy dać za szmelc.Jakieś pomysły? Pzdr

Edytowane przez xraykd
Link to post
Share on other sites

ech jesli chodzi o sterowniki to próbowałem wszystkiego chyba... a karte mam ze 3 miesiace jakos... bios chciałem zaktualizowac sam ale live update 5 od msi mi nie działe i nie wiem czemu... wiedzmina 2 np przeszedlem na max detalach bez zadnego problemu no ale to dx9...

Edytowane przez xraykd
Link to post
Share on other sites

Też mam gtx580TF2, podnieś napięcie z 1,025 na 1,050. Mi pomogło, karta działa stabilniej. Jeśli tylko się gry wieszają, a nie ma artefaktów i innych przekłamań, to ewidentnie karta niedovoltowana. Pytałem o to na forum MSI i gość powiedział, że zwiększenie napięcia nie zaszkodzi karcie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Wiem jedno napewno nie kupie juz żadnej karty MSI. To tak jak kupić auto z wysokiej półki i dowiedziec sie ze trzeba chipowac silnik zeby sie nie dławił...porazka... ech moj stary radek 5870 od Gigabyte dzialal wzorowo. zaluje ze zmienilem trzeba bylo dokupic drugiego...

Link to post
Share on other sites

Nie zazdroszczę, wydać tyle kasy na grafe i mieć z nią problemy :/ Nie wiem dlaczego ale w tej serii GTX5xx bardzo często słychać o problemach z niereferencyjnymi układami. Może producenci zbyt mocno ingerują w te układy i stąd te problemy. Dlatego sam osobiście mam referenta GTX580 od EVGA :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Bo tam tak nie ingerowali bardzo w układy jak przy serii 5xxx, gdzie mieli wolną rękę i modyfikowali te układy jak im się tylko podobało. A efekt jest widoczny :/ Dlatego lepiej jest kupić referenta a później wymienić chłodzenie jakby komuś oryginalne nie pasowało :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

ech nie ma co płakac nad rozlanym mlekiem:) ide po browar a karte sprzedam może za kilka miesięcy nie wiem. w kazdym razie to moj pierwszy geforce od 9600gt i poprawa wydajnosci jest hehe ale stabilnosć......zal.... pzdr

Odeslij na serwis z dokładnym opisem powinni wymienić. Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites

Hm, czyli karta na dzień dobry może być niedovoltowana? Da się jakoś ustawić wyższe napięcie karty tak żeby startowała od samego początku (od wciśnięcia power na obudowie) z wyższym napięciem?

Nie da się,krótko mówiąc kupiłeś bubla.Tyle razy było wałkowane,że seria 5xx niereferenty to ingerencja producentów w PCB z tąd też tyle sie czyta o problemach.Mądry ten kto posłuchał i kupił referenta i tyle w temacie :] a szukanie rozwiązań przez autora,że cza było dołożyć drugiego radka też nie jest lepszym rozwiązaniem :P:)

 

A sprzedaż tych kart nie rozwiązuje problemu ;) bo ludzie po mału zaczynają sie uczyć co jest nie tak z tymi kartami.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

Nie da się,krótko mówiąc kupiłeś bubla.Tyle razy było wałkowane,że seria 5xx niereferenty to ingerencja producentów w PCB z tąd też tyle sie czyta o problemach.Mądry ten kto posłuchał i kupił referenta i tyle w temacie :] a szukanie rozwiązań przez autora,że cza było dołożyć drugiego radka też nie jest lepszym rozwiązaniem :P:) A sprzedaż tych kart nie rozwiązuje problemu ;) bo ludzie po mału zaczynają sie uczyć co jest nie tak z tymi kartami.

Sęk w tymże nie kupiłem a otrzymałem.

Czy zmiana BIOSU karty sprawi że startować ona będzie ze zmienionymi parametrami?

Link to post
Share on other sites

Zanim zaczniesz grzebać w biosie sprawdź czy jak dasz więcej papu na gpu (msi afterburner) problemy znikną, jeśli tak to wystarczy wyciągnąć bios z karty (gpu-z) i przy pomocy (nibitor) zmienić odpowiednie wartości napięć. Potem wgrać taki bios do karty i cieszyć się ze problem znikł

Link to post
Share on other sites

Temat niereferencyjnych GTX 570-580 był nie raz poruszany na wielu forach internetowych.Problem dotyczył MSI Twin Frozr,Asus Direct CU ( ze wskazaniem na tę pierwszą ) To właśnie przez przebudowanie sekcji zasilania karty te miały problemy ze stabilnością,czasami pomagało dovoltovanie rdzenia,a czasami nie i w efekcie grafa lądowała na serwisie :/ Niby więcej faz + fabryczne OC i świetny system chłodzenia,a tu taki zonk wielu użytkowników po zakupie :o Gdyby np takie MSI trzymało się zaleceń Nvidii to nie było by tego typu problemów bo referenty od serii 400 po serię 500 nie miały żadnych problemów z DX 10 czy DX11 ;)

 

Wystarczyło przed zakupem przejrzeć fora dyskusyjne na ten temat i nie było by problemu :lol:

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Ja ciągle nie mogę w to uwierzyć że grafy za tyle hajsu mają problemy i to poważne :/ A wszystko przez nierozwagę producentów którzy zbyt mocno ingerowali w te układy. Dlatego ja jeśli chodzi o Nvidie od teraz trzymam się referentów EVGA, z którymi mało kiedy są problemy ( o ile jakieś wogóle są), do tego świetna gwarancja producenta :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

@Szymon331

Skoro karta nie chce się poprawnie uruchomić to problem jest głębszy i trzeba wysłać ją na serwis

 

@ivanos, rafal12322

To nie producenci kart graficznych są winni a nvidia/tsmc bo gpu potrzebują więcej V niż ich pierwsze serie

Link to post
Share on other sites

Swojego Gtxa 560 Ti ile razy oddawałem ...

Może da radę jakoś sflashowac bios? Tylko zostaje pytanie czy już nie łatwiej wysłać grafę na serwis niż się bawić .

Chyba część serwisów uznaje modyfikację biosu . Trzeba by poszukać w Google.

 

W ogóle wersja 5xx to jakaś z ... Psują się i psują.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...