Skocz do zawartości

Pomocy !!! Restart, Crash, Restart, Crash....


Recommended Posts

Witam mam nie lada problem z komputerem, z góry przepraszam jeśli temat nie znajduje się w tym dziale co trzeba, ale zależy mi szybko na waszej pomocy.

 

Posiadam komputer o takich parametrach:

Procesor : AMD Athlon 64 X2 Dual Core Procesor 6000+ 3.10 GHz

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GT

Pamięć RAM : 2 kości Kingston 2GB

Zasilacz: Qoltec 750

System: Windows 7 Home Premium 32-bity

Z komputera jest zdjęta obudowa i nie jest schowany w szafie więc ciągle ma dostęp powietrza.

 

Problem polega na tym, że grając grę nawet taką która nie wykorzystuje za bardzo karty graficznej i włączeniu strony internetowej komputera się resetuje albo dostaje crasha niestety nie zdążyłem przeczytać co było tam napisane, grając w tą samą grę lecz nie otwierając strony internetowej chodzi tylko dłużej bo dzieje się tak samo.Kiedy gram w jakąś nowszą grę pochodzi ona max 10 minut i komputer sie resetuje lub wyłącza. I tak od miesiąca. Pierwsze co to stawiałem na grzanie się karty graficznej, zdecydowałem si8e na kupno nowego chłodzenia mianowicie Accelero Twin Turbo problem się powtarzał, zmieniłem pastę na procesorze i karcie graficznej na pastę i srebro polecono mi ją w sklepie komputerowym, nadal nic. Stwierdziłem że może pamięć Ram szwankuje zrobiłem MemTest'a lecz nie wykrył żadnego błędu. Naprawdę nie wiem co może się dziać, proszę was o podpowiedzi. Z góry wielkie dzięki.

Link to post
Share on other sites

teraz nie potrafię powiedzieć, właśnie skanuje dyski w poszukiwaniu błędów ale z tego co widzę potrwa to całą noc :(

 

Program o którym mi mówiłeś w stanie spoczynku komputera pokazuje na core 0 i core 1 temperatury około 36 stopni lecz przy otworzeniu gry o małym wymaganiu graficznym i strony internetowej skoczyło na core 0 do 100 w krytycznym momencie a na core 1 do 90 ? czy to możliwe ?

 

a co do skana dysków obudziłem się rano i komputer był wyłączony a włączając go zapytał mnie o tryb awaryjny itp to zróbiłem te krótsze testy i nic na dysku nie wykrył0o to już nie wiem

Link to post
Share on other sites

ta paste termoprzewodzaca to prawidlowo nalozyles? usunales dokladnie stara z procesora i radiatora i nalozyles cienka warstwe nowej? radiator dobrze przylega do procka?

podejrzewalbym zasilacz. musisz zalatwic jakis dobry aby sprawdzic czy to na pewno on.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pasta na pewno jest dobrze nałożona , a radiator hmmm nie jestem taki pewny, ale wydaje mi się , że jest dobrze. a Te core 1 i 2 to mierzą temperaturę na procku tylko czy też na graficznej ? mogę mieć zepsute czujniki ? bo jak dotykam radiatora przy procku nie jest on wcale taki gorący za to mostek północny aż parzy.

Link to post
Share on other sites

pewnie, probuj. bios z pod dosa najlepiej zaktualizuj no i ja bym troche uwazal skoro komp sie sam wylacza... jezeli cos takiego sie zdarzy przy flashowaniu, to plyta glowna do serwisu sie nadaje.

sterowniki zaktualizuj.

skoro problemow kiedys nie bylo, to mysle, ze cos z temperatura, zasilaczem lub innym sprzetem jest nie tak.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

proc, jezeli bios pokazuje prawidlowo, ma za wysokie napiecie. powinno byc 1,35-1,4 V.

pamieci troche za wysoko, ale moze tak musi byc aby bylo stabilnie. generalni to 1,8- 1,9 powinno byc fabrycznie, no ale moze te akurat tak maja.

sprobuj obnizyc napiecie na procku i zobacz co bedzie.

jakies OC robiles?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...