Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chce zakupić dysk SSD nie wiem na jaki mam się zdecydować z pośród tych Trzech:

Dysk SSD OCZ Agility 3 60GB AGT3-25SAT3-60G

Dysk SSD OCZ Solid 3 60GB SLD3-25SAT3-60G

Dysk SSD OCZ Vertex 3 60GB VTX3-25SAT3-60G

 

Na czym polega różnica między tymi dyskami ???

Agility i Solid są niemal w takiej samej cenie natomiast Vertex jest droższy średnio o 80PLN czemu ???

Kto mi sensownie wytłumacz o co kaman ???

Link to post
Share on other sites

CO chyba jesteś jakiś nie poważny, każdy SSD nawet SATA 1 jest o wiele szybszy od HDD, zarzuć YOUTUBE zobaczysz sam

Musisz mieć cosik zrębane (hardware). Z całym szacunkiem ale jesteś chyba jedyną osobą na naszej półkuli która nie widzi znacznej róznicy (200% szybciej minimum)różnicy.

Edytowane przez rom3zo
Link to post
Share on other sites

CO chyba jesteś jakiś nie poważny, każdy SSD nawet SATA 1 jest o wiele szybszy od HDD, zarzuć YOUTUBE zobaczysz sam Musisz mieć cosik zrębane (hardware). Z całym szacunkiem ale jesteś chyba jedyną osobą na naszej półkuli która nie widzi znacznej róznicy (200% szybciej minimum)różnicy.

Nie wiem, co mogę mieć (cyt.) "zrąbane", skoro system normalnie wstaje, a problemów ze stabilnością nie ma. Marketing, marketing i jeszcze raz marketing.

Link to post
Share on other sites

Mu pewnie chodzi o fakt że sam system tylko szybciej się odpali i ewentualnie programy z SSD natomiast innego skoku praktycznie nie ma. Jako gracz nie będziesz miał nagle więcej FPS, po prostu LVL szybciej się załaduje i mniejsze doczytania będą.

Link to post
Share on other sites

Z tych trzech tez bralbym Agility. Te serie roznia sie technlogia: Vertex - najbardziej zaawansowany, korzysta z synchronicznego 25 nm ONFI 2.x NAND, a wersja MaxIOPS z Toshiba Toggle NAND, potem jest Agility korzystajacy z 25 nm asynchronicznych NAND, ktore mial stosowane Vertex 2 w koncowej fazie, najwolniejszy bo z najwolniejszych komponentow jest seria Solid.

 

Agility stosuje sie dobrym stosunkiem wydajnosci do ceny, stad moja decyzja. Sam zreszta posiadam pierwsza wersje 60 GB. Jednak zastanowilbym sie tez nad Crucialem M4 64 GB, z najnowszych FW podnosi mu sie nieco predkosc, a jest bardziej niezadwodny, co widac po forach.

 

BTW, Sayia, gdzie tu marketing ?

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/OCZ_Agility_Solid_State_Drive_60GB-3994.html

 

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

A Firmware najnowszy masz? Te dyski jeszcze do niedawna miały dużo problemów ale od chyba tygodnia jest nowiutki firmware, który wszystko naprawił.

Najnowszy (przynajmniej ściągałem program do aktualizacji i niby update'owałem, ale czy się to pomyślnie zakończyło, to nie wiem :P).

 

@up, A tu, że np. bootowanie to nie jest czas od naciśnięcia klawisza "power" do pulpitu (u mnie jakieś 45-50 s.), a tylko jakaś połowa tego procesu. Robi Ci różnicę 45-50, a 70 s.? Bo mnie wcale.

Obrazy się szybko wczytują? Fajnie, ale raczej nie będę trzymał swoich wielogigabajtowych zbiorów na 60 gb dysku systemowym.

Avira szybko skanuje? Fajnie, ale przecież i tak musi przeskanować jeszcze talerzowce.

 

Dla przeciętnego człowieka zakup SSD jest całkowicie nieopłacalny. Sam bym drugi raz nie kupił.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Zepsutego masz kompa i tyle. Niemożliwe, że system włącza się 50 sekund. Podejrzewam, że masz coś nie tak na poziomie biosu. Policz ile się włącza od zbootowania samego dysku. Wtedy będzie 20 do 45 sekund.

 

Poza tym, nic nie chrupie, nic nie hałasuje, nic się nie grzeje.

Link to post
Share on other sites

Witam posiadam ocz vertex plus i windows 7 64bit sciągam update do dysku i jak chce zaktualizować to pisze mi że wersja niezgodna z 64 bit co zrobic by zmienic firmware ? Jak zrobie to na 32 bit to dysk będzie mi chodził na 64 bit ?

Tutaj masz opis jak zaktualizowac dysk

 

Updater for OCZ SSD

 

 

Firmware Version: 3.55

Affected SSD: Vertex-Plus and Strata-mSATA

 

Updater Files:

 

Vertex-Plus 60GB

(Model Name = OCZ VERTEX PLUS) 120GB

120GB

240GB

 

Strata-mSATA 30GB

(Model Name = OCZ STRATA MSATA) 60GB

120GB

 

 

Updater Setup and Procedures:

 

SETUP:

 

The System used to do the SSD Updater need to be configured for IDE mode. Setting SATA to AHCI mode will not work in DOS mode and may prevent SSD from being detected.

 

1. Reboot System and enter BIOS Setup.

2. In BIOS Setup, configure SATA to use IDE (mode). (This is to allow SSD to be able to be detected in DOS mode)

3. Configure Boot Priority with CD/DVD Drive being 1st device on the list.

4. Save the BIOS Setup and Exit.

5. Once SSD is updated, User could go back into BIOS Setup and revert configuration back to original settings.

 

 

Updater Procedures:

 

1. Download the OCZ Updater ISO file for the OCZ SSD drive.

2. Burn OCZ Updater ISO image to CD disk.

3. Insert CD disk into CD/DVD ROM drive.

4. Connect OCZ SSD to System (if Updating SSD not in current running System).

5. Boot/reboot System using OCZ Updater CD disk.

6. System should boot to DOS mode.

7. Select the Option number corresponding to SSD Drive (SSD Drive needing the Update).

8. When requested to search for SSD Drive, Enter "Y". Found drive should be displayed, Enter the Option number corresponding to the drive.

9. Updater should program the drive successfully and dispay completion message.

10. User should be returned to main menu.

11. Repeat steps 7-10 if doing multiple SSD Drive.

12. After all SSD Drive have been Updated, Exit program to go into DOS Prompt. Remove CD from CD/DVD ROM Drive and reboot System.

 

 

 

Change Log for Updater 3.55:

 

1. Fix error seen when installing Windows XP or Windows 7 on VERTEX PLUS drive connected through SATA1. This issue only affects SATA1 connection and installing Windows XP or Windows 7 and not seen in SATA2 or

 

Musisz stworzyć z tego sciagnołeś botowalny CD ;)

Edytowane przez piotr19772
Link to post
Share on other sites

Najnowszy (przynajmniej ściągałem program do aktualizacji i niby update'owałem, ale czy się to pomyślnie zakończyło, to nie wiem :P). @up, A tu, że np. bootowanie to nie jest czas od naciśnięcia klawisza "power" do pulpitu (u mnie jakieś 45-50 s.), a tylko jakaś połowa tego procesu. Robi Ci różnicę 45-50, a 70 s.? Bo mnie wcale. Obrazy się szybko wczytują? Fajnie, ale raczej nie będę trzymał swoich wielogigabajtowych zbiorów na 60 gb dysku systemowym. Avira szybko skanuje? Fajnie, ale przecież i tak musi przeskanować jeszcze talerzowce. Dla przeciętnego człowieka zakup SSD jest całkowicie nieopłacalny. Sam bym drugi raz nie kupił.

Wyleczę cię z kłopotu podaj cenę (rozsądną) i łykam od ciebie ten ssd :)

Link to post
Share on other sites

Od dwóch lat używam SSD nigdy więcej systemu i głównych aplikacji na dysku talerzowym, naprawdę da się odczuć lepszy komfort używania kompa i uruchamiania aplikacji ( nielicznych ale zawsze ).

Prędkość uruchamiania kompa od zera w przypadku płyt nie posiadających UEFI będzie sporo dłuższa, zresztą żeby takie coś porównywać trzeba być :cenzura:

 

// Nie obrażamy innych...

Edytowane przez SP1DER987
Link to post
Share on other sites

Zepsutego masz kompa i tyle. Niemożliwe, że system włącza się 50 sekund. Podejrzewam, że masz coś nie tak na poziomie biosu. Policz ile się włącza od zbootowania samego dysku. Wtedy będzie 20 do 45 sekund. Poza tym, nic nie chrupie, nic nie hałasuje, nic się nie grzeje.

Talerzowy i tak musisz mieć w komputerze, więc jaka różnica? Poza tym HDD grzeją się tyle co nic (a i głośne specjalnie też nie są - na pewno cichsze niż wentylatory, które i tak trzeba w komputerze zainstalować).

Z kompem nie mam żadnych problemów, więc wątpię, że coś tam jest zepsute.

 

Tu jest filmik z bootowania:

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...