Skocz do zawartości

Komputer zachorował :(


Recommended Posts

Miałem coś takiego na poprzednim komputerze przy Radeonie 9550. Robiłem wszystko co mogłem, odświeżałem ekran, podkręcałem, skręcałem, aż w końcu samo ustąpiło..

 

Jedynym sposobem było włączenie kompa na 10 min przed użytkowaniem i restart - w tedy było wszystko w porządku.

 

Myślałem, że tylko ja miałem taka przypadłość (nikt mi nie wierzył :/ ), ale widzę, że nie jestem sam...

Link to post
Share on other sites

Zmień rozdzielczość zdjęcia lub po prostu wstaw linka. Co do artefaktów to przyczyną mogą być przegrzane/popsute pamięci na karcie bądź problem tkwi w pamięciach ram spróbuj wyjąć każdą kość ramu i sprawdź po kolei pamięci wyjmij jedną i zobacz czy artefakty będą dalej występować jeżeli tak to wina spada na kartę graficzną dokładniej na pamięci karty graficznej być może się przegrzały miałem podobny problem karta wylądowała w serwisie... :/

 

ps. Podkręcałeś kartę? jak tak to weź ustaw zegary na fabryczne i spróbuj odpalić kompa. W biosie też występują artefakty?

Link to post
Share on other sites

Na 100% karta,ja taką samą sytuacje miałem na początku stycznia 2009roku ze swoją 7600GT identyczne artefakty występowały czyli nawiasem mówiąc pamięci na karcie się przegrzały i zepsuły albo za bardzo podkręcałeś pamięci(tak jak było w moim przypadku z 7600GT=ostre oc pamięci nawet bez żadnych radiatorów=zgon)

Link to post
Share on other sites

Karty nie podkręcałem, nawet rozebrałem komputer i złożyłem ponownie, na karcie jest to samo nie zależnie czy włoże wtyczke 4pin czy nie. Problem ustępuje gdy komputer jest już ciepły, z arfetaktami nie da się wejść do windowsa. ale po 3 minutach jak już zrobie reset nawet jak gram w gta 4 i inne to nie wywala mnie a ni nic.

 

Procek: AMD ATHLON 5000 2.9 ghz

Płyta: ASUS M2N-SLI

Karta: Palit 9600GSO 768MB + AC NV5

RAM: Goodram 2gb+1bg+512mb

Dysk : Seagate 7200.10

Zasilacz: Coolermaster extreme power 460 zł (3 miesięczny)

Link to post
Share on other sites

no nie ma gwarancji na karte ;)// może jeszcze pochodzi

 

No to jednym słowem mówiąc jest lipa jak już jest po gwarancji. Jeszcze możesz popytać w jakimś serwisie czy by Ci nie naprawili kiedyś widziałem na allegro, że za ok. bodajże 100zł wymieniają pamięci może masz tam u siebie w mieście jakiś serwis który by Ci naprawił kartę chyba, że to będzie nie opłacalne to wtedy sprzedaj kartę jako uszkodzoną na allegro :)
Link to post
Share on other sites

no właśnie to nie jest za bardzo opłacalne, ciekawe ile jeszcze pociągnie ;/

Długo na pewno nie miałem ten sam problem karta w ciągu tygodnia padła doszczętnie ;) tylko miałem jeszcze miesiąc gwarancji więc wylądowała w serwisie może jak nie będziesz jej tak katował np. w nic nie grał to może może jeszcze trochę pociągnie kto wie może w każdej chwili zrobić kaput :)
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...