Skocz do zawartości

Chłodzenie na AMD Phenom II 955 oraz wentylator na przód obudowy.


Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym się spytać jakie chłodzenie polecacie do Phenom II 955 ?

Taki żeby wszedł do Thermaltake V3.

 

Fortis vs. Performa. Nic innego chyba nie ma?

Budżet to jakieś 130zł.

Do tego jeszcze pasta Zalman STG-2, jakieś 20zł.

 

 

Myślałem też na wentylatorze 120mm na przód obudowy wciągający zimne powietrze do środka obudowy. Wyciągający już mam, był razem z obudową. Co o tym sądzicie ? Wentylator tak 40zł.

 

A czy na coolerze opłaca się wymieniać wentylator, czy ten z pudełka może zostać?

 

Głównie zależy mi na tym aby było ciszej. BOX przy BF3 niesamowicie hałasuje. Podkręcę sobie wtedy proca.

 

Dziękuję!

Link to post
Share on other sites

Jeżeli bierzesz pod uwagę tylko Fortisa i Performę - to polecam Zalmana, jednak od siebie polecam Thermaltake Contac 29 BP

 

Nawet pasty wtedy nie będziesz musieć kupować - sam mimo, że mam STG-2 w domu, postanowiłem wypróbować tą dołączaną, i powiem szczerze - pasta jest jak najbardziej OK.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie no, naafet - nie wiem, co masz do tego chłodzenia. Gdy je kupowałem brałem pod uwagę Fortisa, Spartana i Performę też, ale w kilku testach to Contac wypadł lepiej, no i nie żałuję wyboru. Nie poleciłbym raczej czegoś, co byłoby słabe, kijowe itp.

 

Ta Ultima wygląda porządnie, masz jakieś jej testy?

Link to post
Share on other sites

nie bede sie spieral o przereklamowanie kontakta wiec napisze zwyczajnie kup cos porzadnego na allegro http://allegro.pl/th...1896095569.html zamiast spartana+ pod nazwa kontakt

Nie no bez przesady Contac 29 to klasa wyżej jeśli chodzi o wydajność bo to poziom Fortisa. Z cichych wentylatorów z podświetleniem polecam SilentiumPC Zephyr 120 Blue Led oraz Enermax TB Apollish :)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

po czym wnioskujecie ze to klasa na poziomie fortisa czy performy?

 

ja tam tego nie widze :P

a zanim uwierze w test ktory to potwierdzi najpierw przerobie 5 innych ktore beda takie same dla niego

 

praktycznie nie ma fizycznej mozliwosci by to byla klasa tych obok - przy takim samym zachowaniu wentylatora - sam radiator jest calkowicie innej klasy wlasnie klasy spartana a za wieksze rozmiary i grubsze rury dalem mu ten + ;) ale zeby byl klasy fortisa ?

 

powinienem dawac wiecej?

 

raczej spire thermax eclipse czyli "pierwowzor" i kopia fortisa jak i zalman

tu mieszcza sie calkiem gdzie indziej - choc i ten contakt nie taki zly jak wyglada

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2519&page=5

 

rzeczywiscie nawet lepszy niz myslalem co nie znaczy ze super- do fortisa to mu sporo brakuje

 

no wiec spartan ++ ;)

Edytowane przez naafet
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba się jednak zdecyduje na tego Contac'a :) Według testów cichszy od Performy o 4dB, a także wydajniejszy o 1*C ale to już marginalna różnica.

 

Zrażał mnie, UWAGA!, czerwony wentylator na nim -.- Ja to jestem głupi :D

 

To Contac + pasta STG-2 + wentyl na przód obudowy SPC Zephyr 120mm LED blue ^^

 

Mam nadzieję, że będzie ciszej. Ten BOX od AMD już mnie tak wnerwia. Nawet w słuchawkach słyszę ;>

 

 

1.Ten Zephyr na przodzie budy nie będzie jakoś bardzo szumiał ?

2. Warto zmienić ten wentylator z Contac'a na jakiegoś SPC Zephyr ?

 

DZIĘKI WAM!

Link to post
Share on other sites

Znajdzie się jakiś wentyl na standardowy cooler od AM3? Coś cichszego i wydajniejszego przy tym, nie wiem ile to dokładnie ma mm więc tu pytam. I proszę się nie zagłębiać dlaczego nie wymienię całego chłodzenia.

Edytowane przez Mate_
Link to post
Share on other sites

Obecnie są tylko wersje BP w sprzedaży ;). Oznacza to, że mają one swój Backplate, poprzednia wersja go nie posiadała (przynajmniej tak wyczytałem na forach). Jeżeli chodzi o poz. wertykalną, to Contaca na AMD w takiej nie wsadzisz bez przejściówki, po więcej info zapraszam do użytkownika Ironclad - on na AMD właśnie ten cooler montował ;). Jednak różnica temperatur nie będzie duża, u mnie na Intelu było to 2*C bodajże.

Link to post
Share on other sites

@ UP Coś cichszego i wydajniejszego niż ten stockowy wentylator na radiatorze? Niestety ale nie ma takiej opcji, to po prostu niemożliwe. W grę wchodzi w takim wypadku tylko wymiana coolera CPU. Absolutne minimum to SilentiumPC Spartan a optimum to np. Fera HE1224 ;)

A coś cichszego o zbliżonej wydajności? Mam dobry przewiew powietrza w budzie, jest wystarczająco chłodno, tylko w kilku grach komputer udaję odrzutowiec, ale i tak jest zapas kilku tysięcy obrotów, więc wydajność jest wystarczająca nawet na jeszcze większe oc. To ktoś coś znajdzie czy mam sam sobie pomagać?

Link to post
Share on other sites

Hmm, wiesz co, tu będziesz miał lekki problem, bo jeżeli chcesz coś MEGA cichego, to wydatek będzie ogromny, jednak jeżeli chcesz coś cichszego od Spartana, no to sprawdź Zalmana Quiet, lub po prostu weź Spartana, i wymień w nim wentylator. Contac też jest cichszy od Spartana z standardowym wentylem, ale nie wiem ile to jest dokładnie dB.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi od wentyla z boxa od amd :P I nie chce czegoś cichego w waszym znaczeniu, chce coś cichszego od tego co mam teraz, do 3k obrotów jest ok, później się zaczyna rozkręcać odrzutowiec powyżej 7k obrotów jest odlot :D Coś z lepszym łożyskiem czy coś w tym stylu, podsumowując nie chce nie wiadomo jakiej ciszy, chce po prostu żeby nie wyło. Albo podajcie mi dokładny wymiar jaki ma to w boxie od AMD, to sam coś znajdę

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

i jaki cooler kupiles?

 

ja wlasnie sie rozgladam, edit: obecnie e8400 a po siwetach jakis kozacki phenom 2 (tylko jaki?)

 

szukam czegos efektownego w stylu asus silent knight albo asus triton 81 ale slyszalem ze to szit, jakies opinie?

 

wszyscy polecaja TR HR-02 Macho ale jest tak paskudny...

 

obudowa antec lanboy wiec look is everything! hehehe

 

z gory dziekuje za pomoc,

 

pzdr

Edytowane przez wszaq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...