Skocz do zawartości

Obudowa do 800zł


Recommended Posts

Rozmiar:

W teorii im większa tym lepiej. W praktyce- możliwość bezproblemowego montażu najdłuższych kart (czyli pod 30cm() , chłodzenie na cpu Noctua NH-D14

Sprzęt będzie w 100% podkręcany i co najważniejsze- FILTRY PRZECIWKURZOWE. Wszelakie świecące bajerki mile widziane Dołączona grafika

Wygląd:

Priorytetem jest wydajność,chłodzenie na drugi plan schodzi: okno,czern,agresywny wyglad

Reszta:

W takim przedziale już zazwyczaj spotyka się grubsze blaszki, montaż bez-narzędziowy i "inne" podstawy.

Przydatne też by było prowadzenie kabli za płytą główną.

Zasilacz montowany u dołu to już raczej standard, ważny szczegół- aby znalazł się tam filtr przeciwkurzowy.

Dodatkowe wentyle jezeli trzeba to dokupie wiec smialo prosze pisac jakie do jakiej.

 

dzięki, pozdrawiam

Edytowane przez Wojtek_enter
Link to post
Share on other sites

HAF X, jestem bardzo zadowolony, obudowa nie wygra konkursu pieknosci ale jest naprawde chlodna i funkcjonalna.

 

Link do strony z obudowa

 

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6653

 

YT

 

http://www.youtube.com/user/NCIXcom#p/search/0/-IJwtgX8cWI

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Polecam Anteca 1200. Sam ją posiadam i jestem bardzo zadowolony, jest w niej dużo miejsca są filtry i wentyle w zestawie. Niektórym może przeszkadzać to że dyski są zamocowane wzdłuż obudowy ale to po to, że można koszyk wykręcić i założyć z przodu tylko maskownice i filtr i mamy prawie całą długość na grafikę (około 46-48cm)

Link to post
Share on other sites

w haf x masz w zestawie; wentylator 200mm z boku, 230mm na froncie (wraz z czerwonym podswietlaniem, ktore mozna wylaczyc przyciskiem na obudowie) na gorze masz 2x200 (z czego jedynie jeden z nich jest w zestawie, kolejny mozna dokupic za ok 60zl co sam zrobilem) plus jeden wylot. Filtry sa na zasilaczu i wentylatorach.

 

Obudowa jest naprawde duzo i ciezka (pomiesci plyty XL-ATX, nie wiele takich na rynk) i co jest male, mozna powiedziec glupie; w zestawie sa kuleczka, solidnie wykonane (drobiazg a ulatwia zyce)

 

Ogladnij sobie pare recenzji obudow ktore Cie interesuja na YT, zobaczysz , co jest dla Ciebie wazne, jakie rozwiazania maja poszczegolne obudowy (nie wiem np usb 3.0 na przednim panelu itp, mozliwosc zamontowania chlodzenia wodnego itp)

 

Kiedys nie przejmowalem sie obudowa, teraz jest to dla mnie bardzo wazne.

 

Powodzenia!

Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch które wymieniłeś to HAF X będzie dobrym wyborem. Duża, solidna konstrukcja, dobrze wentylowana. Sporo miejsca na komponenty, świecące wentyle jeśli to ci odpowiada :) Dobrym pomysłem ze strony producenta są dołączane kółka które umożliwiają łatwe przemieszczanie obudowy, która do lekkich nie należy. :) Przedni panel też jest dobrze zrobiony o ile dobrze pamiętam to jest też hot swap na HDD. Jeśli chodzi o FT02 to mi osobiście silverstone nie podchodzą ze względu na układ komponentów. Ale innym się podobają i ja to szanuję, są gusta i guściki ;) Zgadzam się z kolegą wyżej, dużo osób bagatelizuje kupno obudowy i biorą pierwszą lepszą konstrukcję, źle wentylowaną, bez filtrów i do tego małą. Tymczasem raz kupiona dobra buda służy przez wiele lat, dając sporo powodów do zadowolenia :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Telewizor lub monitor, głosniki, karta dzwiekowa. Wszystko jest zalezne od siebie. Najwiekszym orzechem do zgryzienia jest: Monitor30 czy TV50.

 

Dodo, jaki wiatrak na gore obudowy polecasz 200mm. Wyczytalem w recenzji ze nie ma ochrony na kurz od dolu zasilacza, bo obudowa jest dziurawa. Mozna dokupic jakas oslonke?

Edytowane przez Wojtek_enter
Link to post
Share on other sites

Nie ma zbyt duzego wyboru jesli chodzi o 200mm wiatraki,

ja kupilem cos takiego (takie same sa juz z obudowa);

http://allegro.pl/wentylator-cooler-master-mega-flow-200mm-blue-24h-i1897698055.html

Ale ja mam czerwony, bardziej pasuje

 

Na zasilacz sa filtry, nie wiem gdzie to wyczytales ale sa w 100% moge Ci zrobic fotke jesli chcesz

Link to post
Share on other sites

jedynie jeden sie swieci, jak mowilem ten z frontu obudowy, reszta bez podswietlenia. Ja wyciagnalem ten z boku (bez podswietlenia) dalem go na gore, nowy kupiony z podswietleniem dalem na bok obudowy. bedziez mial w sumie 5 wentyli. mozesz jescze dac jeden w srodku obudowy 120 z tego co pamietam, do tunelu na grafike.

 

 

 

ps nie zdawalem sobie sprawy ze jest az tyle wentyli 200mm (3 rozne modele )

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Super sprawa dodo, zastanawiam się skoro za ~700zł mozemy miec idealna obudowe pod wzgledem fukcjonalnym, to do czego sluza obudowy po 1000-2000zł ? Czy w nich mozna ukryc kazdy kabelek, od zasilacza itp?

 

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2010/08/12/silverstone-ft02r-w-review/2

W tym tescie Silverstone osiaga temp 6* nizsze HAF X.

Podajcie jakis przykład ktory bije na glowe HAF X bez wzgledu na cene :o chce sie dowiedziec o co w tym wszystkim tak naprawde chodzi.

 

pozdro :)

Link to post
Share on other sites

nie ma obudowy idealnej, dla mnie HAF x jest wystarczajacy, sa osoby o wiekszych wymganiach.

 

Mozesz wydac 2k na obudowe ale czy tak naprawde jest Ci taka potrzebna?? czy taka obudowa ma rozwiazania bez ktorych sie nie mozesz obejsc? Oczywiscie ze placiz tez za prestiz, marke itp.

Podalem HAF X bo ja znam, sam szukalem chwile i takie wlasnie rozwiazanie mi odpowiada, chcialem zeby obudowa byla chlodna, masywna, miala kolka i mozliwsc upchana LC, czy kabli. HAF nie jest tez specjalnie mega droga obudowa (moim zdaniem) ale wszysko ma swoje granice. Wydajac 2x wiecej nie bedziesz mial 2x lepszej obudowy.

 

Obudowa podana przez t.luk rowniez wydaje sie byc dobra konstrukcja.

Link to post
Share on other sites

Silverstone Fortress SST-FT02B-W USB 3.0 AP181 Black Window

 

To najlepszy produkt firmy Silverstone pod wzgledem wydajnosci? zmiesci sie w niej Noctua NH-D14 i z dwie duze najnowsze karty graficzne? Czy jest mozliwosc wsadzenia wiecej wentylatorow niz 4 farbyczne?

 

Wysokość 497 mm

Długość 616 mm

Szerokość 212 mm

Edytowane przez Wojtek_enter
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...