Skocz do zawartości

Nergal w TVP


Recommended Posts

Witam

 

Co wy o tej calej szopce sadzicie? Jestescie za usunieciem go z programu tylk odlatego ze gdzies podarl biblie ? W programie nie wykazuje zadnych zlych cech czy zachowan. Czyzby ktos przyjal lapowke od kosciola w zamian za jego usuniecie ?

Link to post
Share on other sites

tylk odlatego ze gdzies podarl biblie ?

w innych krajach pewnie by mu łeb odrąbali za taki akt. U nas praktycznie nikt się tym nie przejął. Silna wiara...

Może sobie siedzieć gdzie chce ja i tak go nie oglądam ani nie słucham.

Link to post
Share on other sites

w innych krajach pewnie by mu łeb odrąbali za taki akt. U nas praktycznie nikt się tym nie przejął. Silna wiara... Może sobie siedzieć gdzie chce ja i tak go nie oglądam ani nie słucham.

Jakie inne kraje masz na myśli?

 

Podejrzewam, że Nergal osobiście jest uczciwszy i porządniejszy niż np. ksiądz w mojej miejscowości. Natomiast samo darcie jakiejkolwiek książki, nie tylko biblii i mówienie "żryjcie to g..no!" można traktować jako artystyczny performance lub jako głupotę niedojrzałego gówniarza ;) Myślę, że on nie lubi hipokryzji kościoła i stąd musiał dać upust swojej złości.

 

Słuchałem go ostatnio w wywiadzie w RMF FM i mówił bardzo z sensem. Nigdy nie powiedziałbym, że jest to zły człowiek.

 

Moje uczucia zdecydowanie nie ulegają urażeniu z powodu faktu, że występuje on w TV ;)

Link to post
Share on other sites

ale znowu wkraczacie to co zrobil poza VOP. Chodzi mi bardziej o to czy powinni mieszac to co kiedys tam zrobil z tym co prezentuje w TVP i w ten sposob dawac upust swej nienawisci... a w kosciele zawsze powatarzaja zeby szanowac blizniego... wiec co sami reprezentuja? nienawisc do drugiego czlowieka.

Link to post
Share on other sites

a gdzie masz powiedziane w tej wielkiej wierze ze jak ktos Cie nie szanuje to masz go nie szanowac ?

 

Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi (Mt 5,39)

 

 

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

Powiem tak troche go tam w VOP oglądałem ale do dzisiaj zastanawiam się czego on może takich popowych lasek nauczyć?Może i pogrywa na gitarze moze i nawet cos kiedyś zaśpiewał poza wyciem na koncertach ale na szkoleniu talentów to on się chyba raczej nie zna.Bardzo mi wszystko jedno co zrobił kiedys gdzieś tam,jak juz się do VOP dostał jako "trener" niech sobie zostanie.Jest osobą medialną i ciekawie się go ogląda,słucha(kiedy nie "śpiewa"),w dodatku nie jest głupi(pamietam jak kiedyś był u kuby wojewódzkiego i mówił całkiem z sensem).A w TV zawsze muszą być jakieś afery,na tym sie ten cały interes kręci...

Link to post
Share on other sites

nie mam żadnego szacunku do kościoła, jestem zagorzałym przeciwnikiem wszelkiej religii która otumania ludzi by wyciągnąć z nich kasę

 

najgorsza szumowina która wierzy jest dla niego osobą pozytywną, a poczciwy, szanowany inteligentny niewierzący człowiek jest wrogiem i najgorszym złem

 

kościół myśli ze jest monopolistą na głoszenie dobra, stąd np nienawidzi Owsiaka bo nie dopuszcza myśli że ktoś inny może czynić ludziom dobrze, że nie może sobie troszku skubnąć z pieniędzy dla potrzebujących

 

tak samo Nergal nie jest żadnym wyznawcą szatana, bo szatan też nie istnieje, jest tylko opozycją do wiary i wyśmiewa głupotę którą kościół chce przekazać ludziom co widać przede wszystkim w teledyskach Behemotha

 

Polska jest jedynym z niewielu krajów w którym kościół jeszcze ma tak dużą władzę, na szczęście wymiera powoli pokolenie ślepo wierzących fanatyków (dzisiejsze mohery), których za komuny niosło to do wolności, a jak wiemy fanatyzm to +10 do siły, dziś jesteśmy wolni (może nie do końca, ale jednak) i religia nie jest potrzebna ludziom, religia prowadzi ludzi do wojen i podziałów

 

sam widziałem przez ostatnie 20 lat jak moja babka z normalnej osoby za sprawą pewnej toruńskiej rozgłośni, zaczęła wierzyć w jakieś często totalne głupoty, zasuwać codziennie do kościółka gdzie mówiono jej co ma myśleć, wielbić PIS, ostatnio spisek smoleński itd

 

liczy się tylko rozum

Homo sum, humani nil a me alienum puto

 

wolę być dobrym człowiekiem, pomagającym innym, rozwijać kulturę i technikę niż tkwić w średniowieczu

 

btw.

słucham metalu, ale behemoth mi nie podchodzi, za duże darcie mordy

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

Nie no ludzie, bez jaj... to nie jest średniowiecze, tylko XXI wiek. Za to, że kiedyś na koncercie wbił sztylet w Biblię, to ma być wygnany, potępiony, a może od razu zadźgany/ukrzyżowany/nacinany i solony? Opanujcie się - on już swoją karę za brak szacunku dostał - chorobę. Swoją drogą takie akty to nie tylko on robił, przypomnijcie sobie Mansona, czy teledysk From the Cradle to Enslave - Cradle of Filth. Te zespoły też całe powinny zostać wybite?

 

Co do VoP, to Nergal właśnie radzi sobie tam bardzo dobrze, wybrał ludzi z 'charakterem' w głosie, i uważam, że fajnie, bo dał szansę na zwycięstwo jakiemuś rockowemu głosowi, a nie tylko popowym ;).

Edytowane przez Deathstar
Link to post
Share on other sites

Kolego mamy już XXI wiek :) Ludzie cie zlinczują za przeniesienie krzyża do kościoła z ulicy a co dopiero za przebicie biblii sztyletem. Wiara to kwestia indywidualna jeżeli to Ci poprawia samopoczucie,daje jakąś satysfakcje,pomaga w jakiś niewielki sposób w przetrwaniu w tym podłym świecie to wierz w co chcesz :) Sam nie chodze do kościoła,nie jestem wielbicielem Boga,pracowałem rok w zakładzie pogrzebowym... dlatego to co ludzie w obecnym świecie wyrabiają nie mieści mi się w głowie bo i tak wszyscy pójdą do piachu... A czy będą fanatykami allaha,moherami,ateistami itp... nie będzie brane pod uwage nigdzie... jesteśmy tacy sami a ze różnimy się kolorem skóry i wyznaniem nie powinno nas poróżniać ale jeżeli ktoś jest ślepo wierzącym rasistą to mamy wojny,torroryzm i wszystko inne złe.A żyjemy na jednej planecie i jak na razie jedyne co zgodnie robimy to skutecznie ją zabijamy :D Nie wiem ile mi jeszcze na tym świecie zostało ale chciał bym jeszcze doczekać jakiegos globalnego kataklizmu zeby zobaczyć czy jest jeszcze dla tej naszej prymitywnej rasy nadzieja...

Edytowane przez renholder1987
Link to post
Share on other sites

Jakie inne kraje masz na myśli? Podejrzewam, że Nergal osobiście jest uczciwszy i porządniejszy niż np. ksiądz w mojej miejscowości. Natomiast samo darcie jakiejkolwiek książki, nie tylko biblii i mówienie "żryjcie to g..no!" można traktować jako artystyczny performance lub jako głupotę niedojrzałego gówniarza ;) Myślę, że on nie lubi hipokryzji kościoła i stąd musiał dać upust swojej złości. Słuchałem go ostatnio w wywiadzie w RMF FM i mówił bardzo z sensem. Nigdy nie powiedziałbym, że jest to zły człowiek. Moje uczucia zdecydowanie nie ulegają urażeniu z powodu faktu, że występuje on w TV ;)

To pewnie dlatego zostawił Dodę po tym, jak ona zrobiła wszystko, żeby mu pomóc, kiedy był chory. :) Wyzdrowiał i nagle "o, spadaj Doda". :) Przyzwoity gość. Szczególnie kumaty to on też nie jest. Tak czy siak tv nie oglądam i w doopie to mam kto, gdzie siedzi. Jeśli jakaś stacja ma taką, a nie inną politykę - niech robi co chce.

 

Nie no ludzie, bez jaj... to nie jest średniowiecze, tylko XX wiek. Za to, że kiedyś na koncercie wbił sztylet w Biblię, to ma być wygnany, potępiony, a może od razu zadźgany/ukrzyżowany/nacinany i solony? Opanujcie się - on już swoją karę za brak szacunku dostał - chorobę. Swoją drogą takie akty to nie tylko on robił, przypomnijcie sobie Mansona, czy teledysk From the Cradle to Enslave - Cradle of Filth. Te zespoły też całe powinny zostać wybite? Co do VoP, to Nergal właśnie radzi sobie tam bardzo dobrze, wybrał ludzi z 'charakterem' w głosie, i uważam, że fajnie, bo dał szansę na zwycięstwo jakiemuś rockowemu głosowi, a nie tylko popowym ;).

Nie no ludzie, bez jaj... to nie jest średniowiecze, tylko XX wiek. Za to, że kiedyś na koncercie wbił sztylet w Biblię, to ma być wygnany, potępiony, a może od razu zadźgany/ukrzyżowany/nacinany i solony? Opanujcie się - on już swoją karę za brak szacunku dostał - chorobę. Swoją drogą takie akty to nie tylko on robił, przypomnijcie sobie Mansona, czy teledysk From the Cradle to Enslave - Cradle of Filth. Te zespoły też całe powinny zostać wybite?

Świat jest tak samo dziki jak dawniej - obozy pracy w Wielkiej Brytanii i Europie Zachodniej, wojny, krwawy kapitalizm...

Link to post
Share on other sites

Problemem w Polsce jest to, ze brakuje w niej ludzi na poziomie, i z odpowiednimi kwalifikacjami.

Zamiast tego jest "polskie ZOO", i to w zasadzie wszedzie: od serwisu komputerowego niszczacego sprzet, a na parlamencie skonczywszy - gdzie znajdziesz kazdego, byle nie prawnika-"spolecznika" chcacego zmieniac rzeczywistosc na lepsza. Przy tym problem TV wydaje sie naprawde mierny.. przeciez wystarczy pstryknac i nie ogladac, by problemu nie bylo, jakkolwiek wszelkie spory dotyczace darcia biblii oni sobie rozwiaza na swoj sposob ;-)

Link to post
Share on other sites

No tak, literówka, już się poprawiłem ;).

 

Renholder - ja jestem agnostykiem, do kościoła nie chodzę, chociaż szanuję wiarę, mam nie jednego kumpla ministranta, a i z księdzami dobrze żyję ;). Jednak tak jak mówię, według mnie w naszych czasach, gdzie każdy ma wolność wyznania itp. nie powinno się już robić takiego czegoś, żeby gościa linczować do końca życia, bo raz na koncercie coś zrobił nie tak... każdy popełnia błędy. Z Dodą faktycznie zachował się troszkę nie fajnie, ale że tak powiem - nie wiemy co tam się do końca stało (przynajmniej ja nie wiem, bo nie czytam popkulturowych gazetek, jak ktoś czyta i wie, to proszę o oświecenie mnie :P). Nie bronię Nergala, bo Behemotha już od jakichś 5-6 lat nie słucham, ale powiem jedno, jak dla mnie to on w VoP zachowuje się naprawdę dobrze, i nie ma o co mieć do niego zastrzeżeń. Przynajmniej mu nie odwala tak jak Kai (tak to się odmienia? Chodzi mi o Kayah), która to chciała wyjść z programu, bo nie wiedziała kogo wyrzucić...

 

Krb... też ma trochę racji - widziałem odcinek Kuby Wojewódzkiego z Nergalem, i szczerze - gość potrafi mówić z sensem.

 

Podsumowując - nie obchodzi mnie zupełnie ten człowiek, ale jeżeli chodzi o udział w VoP i realizowanie się w TV, to jestem jak najbardziej za tym, aby został. Myślę, że może znaleźć kilka perełek z gatunku Rock/Metal, z których potem będziemy może nawet dumni na cały świat.

 

Uff... dobranoc ;).

Link to post
Share on other sites

To pewnie dlatego zostawił Dodę po tym, jak ona zrobiła wszystko, żeby mu pomóc, kiedy był chory. :) Wyzdrowiał i nagle "o, spadaj Doda". :) Przyzwoity gość. Szczególnie kumaty to on też nie jest. Tak czy siak tv nie oglądam i w doopie to mam kto, gdzie siedzi. Jeśli jakaś stacja ma taką, a nie inną politykę - niech robi co chce. Świat jest tak samo dziki jak dawniej - obozy pracy w Wielkiej Brytanii i Europie Zachodniej, wojny, krwawy kapitalizm...

Chłopak, bądź poważny. Co ty możesz wiedzieć o jego związku z Dodą i czemu się z nią rozstał? Tele tydzień Cię poinstruował w tych sprawach?

 

W kwestiach wiary, religii i tolerancji wypowiada się z sensem.

Edytowane przez kbrbabzbtb
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu, ale wiem kiedy. Jak wcześniej coś nie pasowało, to czemu wcześniej jej nie zostawił? Przynajmniej jeśli się kierować nagłówkami brukowców.

 

Chłopak, bądź poważny. Co ty możesz wiedzieć o jego związku z Dodą i czemu się z nią rozstał? Tele tydzień Cię poinstruował w tych sprawach? W kwestiach wiary, religii i tolerancji wypowiada się z sensem.

No niezbyt z sensem, bo pamiętam, jak gdzieś na youtubie gadał jak jakiś pieniacz, że religia obraża jego inteligencję (chyba nie za wysoką zresztą). Nie wiem, w jakim kraju Nergal żyje, ale w Polsce mamy katolicyzm, który opiera się na NT. NT jest w miarę spójny i logiczny (i nawet mądry w swoim przesłaniu). Także nie wiem, co tam może obrażać inteligencję (trzeba najpierw mieć). Co innego ST, ale on nie jest podstawą katolicyzmu.

Link to post
Share on other sites

Walka z wiatrakami. W rok, w dziesięć, w dwadzieścia lat nie zmienisz kraju "wychowanego" przez stulecia w wierze katolickiej, jakkolwiek głęboka, i prawdziwa by ona była.

 

Jeszcze aby było śmieszniej ludzie, którzy głoszą antykatolickie poglądy mają ochrzczone dzieci, wysłali je na dwa pozostałe obżęty... i sami formalnie do niego przynależą, bo brak im odwagi na wykonanie aktu apostazji. Hipokryzja.

 

Chcecie zmian? Nie chrzcijcie dzieci, niech wyrośnie pokolenie, które w odpowiednim wieku same wybierze czy woli biel, mrok, czy "w du**e to mam".

 

 

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...