Skocz do zawartości

Monitor do gier 23-24' - 800zł


Recommended Posts

ten ktory zostal przetestowany przez serwisy od testowania i uzyskal aprobate

 

nie patrzy sie na opinie pojedynczych ludzi- ich nie znasz ani ich intencji

bez urazy - durendal - takie sa fakty i tak sie ocenia sprzet na postaweie testow nie na podstawie czyichs narzekan a innego zachwalan

 

mam znajomego ktory na 24 nie uzywa natywnej fhd bo tez go bola oczy choc - mnie u niego nic nie boli (boli jak wuidze ten rozmaz ktorego uzywa)- ludzie sa rozni - a sprzet przetestowany to znaczy przetestowany i nic nie mozna mu zarzucic

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

Żeby nie pisać nowego tematu, który jest prawie taki sam to dopiszę się do tego. Otóż chciałbym wybrać monitor do gier też szybkich (coś jak BF3, CS itp) jednak także częściowo do grafiki. Nie mówię tutaj już o typowo profesjonalnym robieniu plakatów czy jakiś prac na zamówienie za pare k, gdzie monitor też by tyle kosztował, ale żeby nie było dużych przekłamań w kolorach, gdy będę robił plakat. Ogólnie do grafiki to był go wykorzystywał własnie do robienia plakatów(dla lokalnych firm), obróbka zdjęć i grafika 3D. Wiem że to wszystko to trochę dużo + jeszcze do gier, ale mam nadzieje że coś za 800 zł się znajdzie. Z tego co ja w necie wyszukałem to zainteresowany jestem jednym z tych modeli(oczywiście jeżeli jest coś innego to proponujcie):

- iiyama ProLite X2377HDS (dopiero co się pojawił i trochę trudno o PL recenzje)

- iiyama ProLite E2473HDS (na angielskich recenzjach wyczytałem gdzieś że nie jest aż taki zły)

- LG W2453TQ-PF

- LG E2370V-BF

 

Co możecie poradzić?

Link to post
Share on other sites

Co możecie poradzić?

kup dwa różne monitory, bo nie ma takiego, który zaspokoił twoje potrzeby

do fps najlepiej nadają się monitory 120Hz na TN, które z kolei nie nadają się do nawet amatorskiej grafiki

do grafiki tymczasem niezbędna jest matryca IPS lub VA i min 8bitowe przetwarzanie barw

jeżeli opcja na dwa monitory odpada to złotym środkiem będzie omawiany w powyższym temacie Dell U2312HM, wszystkie iiyamy, LG czy inne szajsungi są przy nim cienkie

Link to post
Share on other sites

dell używa z reguły wyższej jakości podzespołów to jeden argument za

drugi to gwarancja jaką daje dell na swoje produkty i fakt, że się z niej nie wykręca, gdy przyjdzie co do czego

trzeci to recenzje, na poważanych portalch linki wyżej w temacie

 

a LG... co do jakości wiadomo jak coś ma być tanie... ale kto wie

z ich serwisem gwarancyjnym nie miałem dotąd do czynienia natomiast warunki są, dość powiedzieć, nie ciekawe

sensowną recenzje znalazłem tylko tu http://pclab.pl/art47360-14.html i wypada nad wyraz dobrze, niemniej nie zmierzono ani opóźnienia wejścia, ani responsywności, a to w grach najważniejsze

 

nie twierdzę, że ten LG to jakiś zły produkt, tylko za mało o nim wiemy, by stwierdzić czy jest lepszy/gorszy od Dell'a

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...