Skocz do zawartości

Podkręcanie i5 2500K oraz Gigabyte Touch BIOS


Recommended Posts

Witam.

Postanowiłem podkręcić swojego i5 2500K (cały sprzęt w sygnaturce poniżej). Jako że mam mało czasu to poszperałem na forach i znalazłem że wiele osób z podobnym coolerem itp. podkręca ten procek do 4.8GHz przy napięciu 1.408V. Pomyślałem że nic w tym trudnego więc wszedłem do BIOSU i zmieniłem mnożnik na 48x i napięcie z 1.255 na 1.405V (bo na liście nie było tego podanego wyżej). Lecz podczas wczytywania Windowsa wyskoczył mi Blue Screen i musiałem przywrócić domyślne. Wiem że każda sztuka procesora może być inna ale zanim popróbuję inne ustawienia chciałem się dowiedzieć gdzie jest haczyk. Bo poprostu myślę że to wynika tylko z mojej niewiedzy ale napewno trzeba coś jeszcze zmienić poza mnożnikiem i napięciem. Tylko co dokładnie? O co chodzi z tym offsetem lub na sztywno itp.? Czy ktoś z podobnym zestawem do mojego mógłby mi powiedzieć co dokładnie na co pozamieniał aby mieć tyle i tyle GHz???

Druga sprawa to Gigabyte Touch BIOS. M. in. wybrałem płytę Gigabyte ponieważ urzekł mnie ten wygląd i prostota BIOSU. Jescze bardziej przydatne wydało mi się odpalenia tego BIOSU jako programiku w Windowsie (tak jak tu

) bo mogę na bieżąco sprawdzać temp. itp. Lecz gdy po raz pierwszy włączyłem BIOS na mojej płycie gł. doznałem szoku bo okazało się że BIOS jest taki sam jak zawsze. Próbowałem pobrać różne rzeczy z oficjalnej strony i nadal nic. Jak więc zrobić aby mieć BIOS w Windowsie (albo chociaż ten przy starcie PC taki "nowy")???

Z góry wielkie dzięki :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...