Skocz do zawartości

Jaka karta do 1500 zł?


Recommended Posts

Nadal jestem w kropce. Wiem już dużo na temat kart, lecz nie wiem co wybrać.

Byłem prawie przekonany do CF z HD6950, lecz to będzie około 1.800zł + lepsza zasiłka itd. Jedni mówią, żę to lepsze niż GTX570, drudzy ,ze jedna karta lepsza. CF źle się skaluje tak jak SLI i będą mikroprzepiecia, a inni o tym, żę teraz juz praktycznie nie ma mikroprzepięc.

Wydaje mi się, że jednak wybiorę GTX570, ponieważ monitor jest w rozdziałce 1440x900 i nie mam go na razie zamiaru zmieniać.

Wydam mnie, karta starczy mi na 2 lata dobrej gry na Max'a, a za 4 lata moge dokupić sobie drugą do SLI, albo w ogóle wymienic na inna.

 

Jest ktoś kto może mi podać SPRECYZOWANĄ opinie w mojej sprawie?

Z góry dzięki!

Edytowane przez szymon.
Link to post
Share on other sites

Cały czas korci mnie ten HD6950 w CF.

Niektórzy ludzie po prostu wypowiadają się żeby nabić posta, a nie pomóc. No cóż, ale dzięki tym którzy naprawdę się przykładają.

Na razie nie znalazłem dużych minusów CF HD6950. Jedyne co mnie martwi to to, że ja mam monitor 1440x900, a podobno to Nvidia lepsza jest w niższych rozdziałkach. Nie wydam prawie 3.000zł na SLI GTX570.

Link to post
Share on other sites

Każdy mówi cos innego. Pogubiłem sie już. Teraz dostałem propozycję od informatyka: GIGABYTE HD6970 2GB GDDR5 256bit PCI-E OC

To teraz dostaniesz propozycje odemnie :) i przemyśl to na spokojnie.Tu kolega też ma dylemat a odp. masz w moim ostatnim poscie i nie dziwie ci sie skoro każdy inaczej pisze. %-):x;)

 

http://forum.benchmark.pl/topic/34910-grafika-do-i5-2500k/page__st__40

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Cały czas korci mnie ten HD6950 w CF.

Niektórzy ludzie po prostu wypowiadają się żeby nabić posta, a nie pomóc. No cóż, ale dzięki tym którzy naprawdę się przykładają.

Na razie nie znalazłem dużych minusów CF HD6950. Jedyne co mnie martwi to to, że ja mam monitor 1440x900, a podobno to Nvidia lepsza jest w niższych rozdziałkach. Nie wydam prawie 3.000zł na SLI GTX570.

jakie minusy? ja mam taki zestaw i oprocz rage same plusy. czy wydajnosc wieksza od 6990 moze byc minusem? co ty wogole piszesz. jak masz zamiar grac na 1440 to sobie odpusc cf lub sli. to zestaw do fullhd ktory jeszcze to w 3d pociagnie i mu jeszcze zostanie zapas
Link to post
Share on other sites

chcesz chlopakowi do 1440x900 zaproponowac 480tke z wymiana chlodzenia -komplecik za 1300 ktory zanudzi sie na smierc - czys Ty juz rozum postradał? ;)

Pomyśl człowieku ! niech sam wyciągnie wnioski, autor według wykresów niech kupi sobie jedną karte,wykluczam gtx480 i zabawe z wymianą chłodzenia która by mu sprawiła kłopot jak nie potrafi.

 

do autora: Korci cie HD6950 w CF. masz tu :

 

NVIDIA- Lepsza współpraca sli/większy min.fps w grach/GF-e lepiej sobie radzą z teselacją.

 

wszystko na temat.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Procesory:

Intel Core i5-2500K (1333MHz Ramu) + Thermalright HR-02 Macho

 

Dysk:

Western Digital Caviar 500GB SATA3 32MB

 

RAM:

Kingston 2x4GB 1600MHz 9-9-9 HyperX Genesis XMP 1,65V

 

Obudowa:

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410

 

Płyta główna:

Asrock Z68 Extreme3 Gen3

 

Karta graficzna:

MSI GeForce GTX570 TwinFrozr III Power Edition

 

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 2 SLI 700W

 

 

 

Co powiecie na coś takiego? Starczy na parę lat przy mojej rozdziałce? No może kiedyś zmienię monitor chociaż to już dodatek moim zdaniem.

Przy rodzielczości 1440x900 np. Crysis II pociągnie na wszystkich opcjach FULL(V-sync, AA, Ultra itd.)?

Edytowane przez szymon.
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście nie pomyślałem, że na razie będe grał w rozdzielczości 1440x900.

A może zamiast 560 i 570 - któraś z tych kart będzie lepsza?

 

Asus ATI Radeon HD6950 DirectCU II 2GB

 

 

Sapphire ATI Radeon HD6950 TOXIC 2GB

 

 

MSI ATI Radeon HDR6950 Twin Frozr III

 

 

Podobno bardzo wydajne karty i przystępne cenowo. Powinny mi starczyć do Max'owanego grania przez parę lat, nie? Czy lepiej ta 570?

Link to post
Share on other sites

kazda ma zwolennikow i przeciwnikow przy tym monitorze nie ma znaczenia czego uzyjesz - nie przeplac tylko bez sensu i git

 

zarownio dobra 6870 Cie zadowoli w zupelnosci i dobra 560ti tez w zupelnosci

wszystko inne to nadmiar

 

a wydajnosciowo 570 nie rozni sie od 560ti po OC obu

w dodatku max oclona 560ti mniej sie grzeje niz oclona 570

 

zmienisz monitor to zmienisz i karte po co teraz dumasz co bedzie za 2lata - bedzie cos czego dzis nie zobaczysz w swoich planach

 

te 3 stowy to lepiej doplac do ssd - szybciej poziomy beda wchodzily;)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

Własnie sobie teraz myślę i wpadłem raczej na ciekawy pomysł.

Wezmę w tej chwili którąś z wyżej wymienionych kart. Mówicie, ze przy takiej rozdziałce wystarczy mi to do grania na FULL (Dosłownie wszystko na FULL.)

A za jakiś czas, np. rok czy dwa, dorzucę sobie drugiego radka. Takiego samego.

Tylko który najlepszy?

Link to post
Share on other sites

wpisz w youtube 560ti hawk fps test i zobacz

 

za dwa lata nie bedzie sie oplacalo dorzucac drugiej bo jedna z nizszej polki przeskoczy te dwie razem - wiec na pewno sprzedasz te jedna i ku[pisz cos calkiem innego czego nawet nie mozesz sobie dzis wyobrazic

 

lepszy hawk 560ti ale nie tyle lepszy by warto bylo dac 2 stowy wiecej niz za 6870 - bo lepszy o ulamki

Tobie ta lepszosc nie zrobi zadnej roznicy z ta rozdzilaką

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

Dobra, wybrałem cos takiego. Zasilacz na wyrost zeby zrobic OC procka, dobrze jest?

 

Procesory: Intel Core i5-2500K (1333MHz Ramu) + Thermalright HR-02 Macho

Dysk: Western Digital Caviar 500GB SATA3

RAM: Kingston 2x4GB 1600MHz 9-9-9 HyperX Genesis XMP 1,65V

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410

Płyta główna: Asrock Z68 Extreme3 Gen3

Karta graficzna: MSI ATI Radeon HDR6950 Twin Frozr III PE/OC 2GB

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 SLI 700W

Link to post
Share on other sites

A ja już dziś dokonałem zakupu. Chciałem 6950 ale z racji, że mieli tylko Saphira to wybór ostatecznie padł na MSI GTX570 TwinFroz III plus dołożyłem na lepszy zasilacz (XFX 850W).

Nie chcę grać powyżej 1080p to NVIdia powinna pasować, mam nadzieję.

 

Szkoda, że nie starczyło na dysk SSD. GTX 480 u mnie odpadła bo nie było w GRALu.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

A ja już dziś dokonałem zakupu. Chciałem 6950 ale z racji, że mieli tylko Saphira to wybór ostatecznie padł na MSI GTX570 TwinFroz III plus dołożyłem na lepszy zasilacz (XFX 850W). Nie chcę grać powyżej 1080p to NVIdia powinna pasować, mam nadzieję. Szkoda, że nie starczyło na dysk SSD. GTX 480 u mnie odpadła bo nie było w GRALu.

A nie brałeś pod uwagę używki ? bo mógłbyś mieć lepiej za 1200zł-1300 :) tak czy owak mądry wybór co do zasilacza a z wyborem karty los tak chciał by nie brać 6950 :) do karty też dobrze zrobiłeś.

 

Jak człowiek pomyśli to nawet mu wychodzi ;):)

 

Odnośnie ciebie Szymon jak już wydajesz taką kase,nie wspomne już o karcie ale chociaż byś zasilacz kupił lepszy a nie 500 słabeusza.Na pewnych rzeczach jak zasilacz sie nie oszczędza bo jeszcze tu wrócisz przy nastepnych modernizacjach :)

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Do Stunts'a wystarczy a po OC to i może w 4d Sports Boxing na full się zagra :-> . Używka nie wchodziła w grę bo wszystko musi być na fakturę. Jak teraz będę szukał drugiej TwinFroz to poszukam używki choć najpierw by się przydał SSD.

No tera to możesz sli śmiało robić,nic nie stoi na przeszkodzie,zasilka pocisk :) sli fajnie sie skalują bo nvidia dość fajne robi stery pod tym kątem,wiem bo robiłem testy 2x gtx480 w różnych grach :)

 

SSD pod system też fajna sprawa 60-120 myśle,że starczy kumpel ma Seagate hybryde i zadowolony.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

A jak to jest ze SLI? Musi być ten sam chipset ale producent i model może być inny natomiast zastanawia mnie jak podobieństwo drugiej karty wpływa o ile wpływa na pracę tudzież wydajność takiego duetu. Czy warto brać tę samą TwinFroz III czy wystarczy inna 570 od MSI albo w ogóle nie ma to znaczenia i może być np. Asus?

Link to post
Share on other sites

A jak to jest ze SLI? Musi być ten sam chipset ale producent i model może być inny natomiast zastanawia mnie jak podobieństwo drugiej karty wpływa o ile wpływa na pracę tudzież wydajność takiego duetu. Czy warto brać tę samą TwinFroz III czy wystarczy inna 570 od MSI albo w ogóle nie ma to znaczenia i może być np. Asus?

 

Czy mogę łączyć ze sobą karty graficzne z różnymi układami GPU?

Nie. W konfiguracji SLI nie może być łączony, przykładowo, układ XXX GT z układem XXX GTX.

Czy mogę łączyć ze sobą karty graficzne pochodzące od różnych producentów?

W przypadku korzystania ze sterowników graficznych z serii 180 (Release 180) lub późniejszych, w konfiguracji SLI mogą pracować karty graficzne NVIDIA pochodzące od różnych producentów. Przykładowo, karta graficzna z układem GPU GeForce XXX GT wyprodukowana przez firmę ABC może współpracować z odpowiadającą jej kartą z układem GPU GeForce XXX GT od producenta XYZ.

Czy mogę łączyć ze sobą karty graficzne, jeśli jedna z nich została fabrycznie podkręcona przez producenta?

Tak. Podkręcona karta GeForce XXXX GTX może współpracować z kartą GeForce XXXX GTX taktowaną standardowymi częstotliwościami.

Czy mogę łączyć ze sobą karty graficzne wyposażone w różną ilość pamięci?

Kupując drugą kartę graficzną powinieneś starać się zaopatrzyć w rozwiązanie wyposażone w tę samą ilość pamięci, bo dzięki temu Twój nabytek zapewni Ci pełną wydajność i pełen zakres korzyści związanych z zakupem. Nie jest to wprawdzie zalecane, ale firma NVIDIA oferuje za pomocą funkcji CoolBits możliwość elastycznego korzystania z kart graficznych z różną ilością pamięci. Za pomocą funkcji Coolbits (należy ustawić wartość na 18) można zmusić obie karty graficzne do wykorzystywania takiej ilości pamięci, jaka znajduje się na tej z nich, która ma jej mniej, co umożliwi im działanie w trybie SLI. Po użyciu wspomnianej funkcji CoolBits efektywna pojemność pamięci każdej ze współpracujących ze sobą kart graficznych równa jest pojemności tej z nich, która miała tej pamięci oryginalnie mniej.

 

Tak więc najlepszym sposobem jest kupno drugiej karty z tym samym taktowaniem jak ilością pamięci,jeśli w przyszłości bedziesz łączył karty to pamiętaj o trybie sli.Nie dedykować jedną z nich do np. efektów physx bo wydajność jest gorsza,wymiana danych na przemian jest lepsza,ponieważ nowe sterowniki od nvidi oferują większą wydajność w sli.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...