Skocz do zawartości

OC Q6600 3,2 Ghz


Recommended Posts

Witam

Jestem posiadaczem procesora q6600 chciałem do podkręcić.

Podnoszę Bus Speed na 356 co daje mi 3,2Ghz i ustawiam odpowiednio pamięci

żeby nie miały za dużej częstotliwości.Wychodzę z biosu zapisuję i jedyne co mnie nie pokoi

to temperatura.Wynosi ona w stresie 50C.Moje chłodzenie to Thermaltake Contac 29.

Teraz pracuję na fabr. zegarze (2,4Ghz) i mam max.40C , przy normalnej pracy 33C , w grach tylko rośnie.Powiedzcie jaka jest maksymalna optymalna

temperatura dla quada.Ewentualnie doradźcie co ustawić w biosie.Moja płyta główna to

GA-EP43-S3L.Podkręcony proc był testowany w OCCT i tam uzyskał 50C.

 

Czekam na odpowiedz ...

Link to post
Share on other sites

Q6600 to nie zły procek 4 rdzenie,ale to piec który wymaga nic innego jak wydajnego coolera.Przy zmianie chłodzenia możesz podciągnąć go jeszcze do max 3.6ghz w przypadku NH-D14 lub podobnie wydajnym i utrzymując temp. w normie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=7v7N_EbZviQ

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

czym mniejsza temp. tym lepiej normalka ne:) są i tacy co mają 80st i ponad ale to ich biznes nie wspomne o smarkach.Dla mnie max 70st dla cpu i koniec.Chociaż do tych wartości nigdy nie doszedłem :) bo wolałem zainwestować w odp. chłodzenie.

 

 

 

A jeśli chodzi o oszczędzanie energii intela to wyłączyć ?

 

 

nie wyłaczaj po co ma chodzić na 100% w przeglądarce,do tego będzie utrzymywał cały czas temp. swoją i nie potrzebnie grał w budzie.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

w moim przypadku poprawa stabilności przy większym oc

no to masz problem %-) bo nie ma to znaczenia,tym bardziej powinien lecieć przy oszczędzaniu energią,jeśli nie to masz nie stabilny procek.

 

Najlepsze jest to,że nie miałem nigdy problemu z OC ustawiając na sztywno i z o.e. kwestia odp. ustawień.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Dopuszczalne temperatury według intela:

http://ark.intel.com/products/29765/Intel-Core2-Quad-Processor-Q6600-(8M-Cache-2_40-GHz-1066-MHz-FSB)?wapkw=ALL(q6600)+ANY(Web)

TCase- wartosci mierzone na powierzchni obudowy procesora (tzw. heatspredera), ktora nie powinna przekraczac B3=62.2°C G0=70°C

 

Jeżeli masz 55°C na rdzeniach to smiało kręć dalej! (Rdzenie mogą mieć max ~ 95°C, zalecane 80°C)

Program Core temp, podaje Tj - maksymalna dopuszczalna temperatura rdzenia.

Edytowane przez MrRob
Link to post
Share on other sites

Kolego q6600 to jeszcze 65nm więc będzie się grzał bo taką ma budowe i jest wykonany w takim procesie technologicznym a nie innym.Z moich spostrzeżeń i czytania informacji na temat tego procka w internecie wiem,że ludzie kręcą go nawet na boxie i 6x*C jest im nie straszne,nawet 7x*C jeszcze jest znośne(zauważ ze procesory mobilne nie różnią się specjalnie budową sa niżej taktowane niż wersje pc a taka normalna temp.to 6x*C-7x*C). Dlatego 5x*C jest jak najbardziej ok zwłaszcza,że po OC.Nie przejmuj się :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Q6600 to nie zły procek 4 rdzenie,ale to piec który wymaga nic innego jak wydajnego coolera.

 

Bez przesady

U mnie 3.4 ghz zrobił bez problemu na Coolermaster TX3 - czyli chłodzenie ze średniej półki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...