Skocz do zawartości

GeForce GTX 260 + wybór płyty


Recommended Posts

Witam, mam taki dylemat, zakupiłem kartę GTX260 i mam zamiar teraz wymienić platformę z Intela na AMD. Większość płyt jest oparta na chipsetach ATI. I tu wysuwa się pytanie czy chipset ATI nie będzie "gryzł" się z moją kartą ? :)

ps. może to nie mieć znaczenia ale wole być pewny niż potem dziwić się że mi gry się tną :/

Link to post
Share on other sites

po raz pierwszy od dawna wczoraj zajalem sie przejrzeniem porzadnych i rozbudowanych testow phenoma 2 x4 bo wydl mi sie szalenie oplacalny - wyniki sa powalajace ta firma nie ma czego szukac na rynku w cenie 1000 za zestaw x4/plyta/pamiec - 1200 zl za intela bije ja na leb wszedzie gdzie sie nie spojrzy tak mocno ze 200zl staje sie nieistotne

Link to post
Share on other sites

no jest parę testów w którym AMD goni intela ale ja to wiem że Intel rozjeździ swoim Q większość phenomów II x4 już nie wspominając o i7. No to dobra załóżmy że zostaje przy intelu, to jaki procesor (pomijając narazie płytę i ram) byłby najlepszym rozwiązaniem do GTX260 ? (oczywiście żeby karta mogła się rozwinąć w 100%, tylko też nie przesadzajmy z rozrzutnością)

Link to post
Share on other sites

500 pln ? :oops: za to to ja nie kupi chyba Q, ewentualnie średniego C2D. A do gtx260 i najnowszych gier to chyba byłoby za mało

 

Edit.

 

Config raczej na nic tu się nie zda bo i tak w planach jest wymiana też i płyty głównej, bo mam stare padło które nie ma nawet pci-e v2.0

Link to post
Share on other sites

niepokazuj tabelek bencha to sa zarty raczej

wpisuj w gpglach

e5200/ czy e6300 oc review - doszukasz sie profesjonalnych testow z renomowanych serwisow nie tabelek wyssanych z palca:)

 

oczywiscie chodzi o testy z 2009 roku - byl wczesniej starszy e6300 niesugeruj sie nim

Link to post
Share on other sites

nic sie grysc nie bedzie.

 

mozesz zmieniac intela na amd czy w druga strone.

 

za 500zl jedyne co kupisz do gigabyte 770 ud3 / asrock numerku nie pamietam (opcja acc) + phenom x2 II gdzie odblokujesz 3 rdzen. zostanie 60zl dolozysz 30 kupisz pentagram karakorum i podkrecisz proca i bedzie wszystko piknie smigalo.

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja będzie trochę droższa, a więc coś z seri e8XXX. E8200 kosztuje 497zł na http://www.agito.pl lub e8400 569zł. Jeśli miałbym wypowiedzieć się w sprawie płyty to stawiam na P45 z Asusa Maximus 2 Formula bądź Gigabyte z wyższych modeli dq6. Nie wiem tylko jak przedział cenowy na płyte, ale jakby starczyło to naprawdę sprzęt pierwsza klasa no i niezłe oc :/

Link to post
Share on other sites

nieoplacaja sie - lepiej teraz mniej wlaozyc w proca odczekac co najmniej z pol roku , sprzedac i kupic 9550 po nizszej

zreszta naprawde 4ghz na C2D bedzie nadmiarowe jak dla obecnych gier oraz gtxa - masz mylne wrazenie ze to mala wydajnosc

 

odpusc to ati bo i tak jest mniej wydajne w grach - przeszkadzal niebedzie

 

na Q8400 (600zl) osiagniesz 4.0 a w grach bedzie taki sam jak E6300

wydawac 600 sie calkowicie nieoplaca skoro za 150 wiecej masz Q9550

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...