Skocz do zawartości

Toshiba Satellite L300 - problem z uruchamianiem


Recommended Posts

Witam,

 

od jakiegoś czasu mam spory problem z komputerem - dopóki jest uruchomiony wszystko działa raczej ok, ale jest problem z włączeniem go. Problem ów polega na tym, że czasem po naciśnięciu power monitor nie uruchamia się w ogóle - pozostaje zgaszony i nie świeci się diodka dysku twardego (słychać niskie obroty wiatraczka), czasem uruchomi się na kilka sekund i od razu gaśnie, czasem natomiast dojdzie do ciemnego ekranu tuż sprzed bootowania windowsa (ten ekran z małą poziomą migającą kreską w lewym górnym rogu ekranu) i wtedy zawiśnie - kreska przestaje mrugać.

Ponadto, co gorsza, zdarza mu się wyłączać w dziwnych momentach - z tego co się zorientowałem wystarczy mały wstrząs czy wręcz przechylenie komputera (np. ostatnio kiedy trzymałem go na łóżku gibnął się na kołdrze - bo ja wiem, z 3 cm może i pacnął lekko o miękkie łóżko - wystarczyło). Wtedy zawsze także występuje wyżej wymieniony problem z uruchomieniem. Oprócz tego wyłączanie się jest też chyba powodowane nawet minimalnym naciskiem na obudowę po lewej stronie gładzika (np. oparcie ręki w czasie pisania na klawiaturze). Jeden raz zdarzyło się też że zawisł i wyłączył się w czasie normalnej pracy - tzn. oglądania filmu, leżał wtedy stabilnie na biurku, nie jestem jednak pewien czy to było spowodowane tym samym problemem.

Co ciekawe, zauważyłem że udaje się go włączyć, jeśli odepnie się go z zasilania i wyciągnie baterię na kilka minut - generalnie wtedy odpali zawsze. Kilka razy także doszło do 'naprawiania systemu' które sam zaproponował i po tym zabiegu też działał stabilnie kilka dni. Korzystam z systemu Windows 7, komputer to dwuletni Toshiba Satelite L300. Wygląda to na problem z hardware, co powinienem zrobić? Czy da się to obejść bez serwisu?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

jeżeli po wyjęciu baterii notebook uruchamia się normalnie to może to być wina uszkodzonej baterii (wadliwe ogniwo), moze to być też wina chłodzenia. w momencie startu systemu sprawdzane są wszystkie podzespoły i jezeli z którymś jest coś nie tak to windows się nie uruchomi (proponuję zakup sprężonego powietrza i "przedmuchanie" układu chłodzenia) jeżeli to nie pomoże to tylko i wyłącznie serwis...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...