Skocz do zawartości

KIS 2012 i użycie procesora


Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu mam pewien problem z Kaspersky Internet Security 2012. Kiedykolwiek gram w jakąś grę online (ale zdarza się to też, jak nie gram) użycie procesora idzie do 100% na ok. 2 min. (avp.exe ok. 70% i reszta dla gry = mnóstwo lagów i niski framerate). Dodatkowo, mam włączony tzw. Gaming Profile (czyli nie powinno być żadnych updejtów, skanowań itp., kiedy włączone są aplikacje pełnoekranowe, czyt. gry) w opcjach KIS, ale to wciąż kompletnie nic nie daje. Zwykle podczas tego "ujeżdżania" procka przez KIS, bardzo szybko wzrasta ilość pamięci wykorzystanej przez avp.exe (patrzę w Menedżerze zadań). Tak więc, moje pytanie to: Co mogę zrobić z tym bardzo irytującym fantem?

Edytowane przez kamilo793
Link to post
Share on other sites

Kasper jest świetnym antywirem ale ma tę wadę że przymula kompa i niestety mało się da coś z tym zrobić. Najbardziej to czuć na słabszych konfiguracjach :/ U mnie przy pulpicie i otwartej jednej stronie w operze zużywa ponad połowe procka.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Ja mam ten sam problem z Kasperkym. Nic nie pomogło wyeliminować tego problemu, jedynym jest faktycznie de-instalacja, ja tak zrobiłem i w tej chwili używam różnych triali. Przymierzam się do przetestowania Comodo jakoś nie uśmiecha mi się ponownie płacić za antywira. Też mam licencje na ok 125 dni także podobna sytuacja.

Edytowane przez shino
Link to post
Share on other sites

U mnie na początku coś widocznie było nie tak. Teraz mam KIS 2012 na starym kompie który już lata świetności ma za sobą ale nie czuć żadnego przymulenia, śmiga aż miło. Ostatnio nabyłem licencje na rok za 12 zł i czego chcieć więcej. :) Kasper to najlepszy antywir. Wcześniej miałem Comodo, tego od MS i jak zainstalowałem KIS 2012 to mi szczęka opadła. Wykrył prawie 400 zagrożeń. Nigdy więcej darmowych dystrybucji. Do tego Kasper ma świetną funkcję leczenie plików gdzie przy innych antywirach można o tym pomarzyć :) Żałuję tylko jednego, że kilka lat temu porzuciłem KIS na rzecz darmowych dystrybucji :/ A jeśli chodzi o skanowanie o o dziwo nie trwa to wcale tak długo. Dawniej KIS chyba 7 skanował mi 120GB ponad 5h teraz tę samą ilość plików KIS 2012 skanuje ponad 50min :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Ja znowuż mam tak, że Kaspersky potrafi mnie wkurzyć niemiłosiernie, jak choćby powtarzające się obciążenia procka podczas gry np. w nowego BF3, ale zawsze kiedy zmienię na coś innego to i tak po kilku dniach wracam z powrotem. Ten program ma coś w sobie że nie umiem się z nim rozstać. :) Tak już od 5 lat i coś czuję, że znowu przedłużę licencję na kolejny rok.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

aa

Ja mam ten sam problem z Kasperkym. Nic nie pomogło wyeliminować tego problemu, jedynym jest faktycznie de-instalacja, ja tak zrobiłem i w tej chwili używam różnych triali. Przymierzam się do przetestowania Comodo jakoś nie uśmiecha mi się ponownie płacić za antywira. Też mam licencje na ok 125 dni także podobna sytuacja.

mam legalny KIS 2011 - w WXP pracuje wspaniale ale w W7 32 i 64 zuzywa ololo 45 % CPU i okolo 150 MB pamieci (mam 4 GB) juz po paru minutach a potem to rosnie i rosnie i po paru godzinach (po nocy) osiaga to 85% cpu i prawie 500 MB pamieci co praktycznie uniemozliwialo korzystanie z komputera. Ostanio sciagnalem KIS 2012 i dokonalem uaktualnienia i jest wyraznie lepiej - bierze dalej sporo zasobow (45% CPU i 150 MB pamieci) ale to juz nie rosnie w czasie..W7 64 po calej nocy nadawal sie do uzycia bez restartu.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...