Skocz do zawartości

GRAFIKA do i5 2500k


Recommended Posts

kolega adriankiller na purepc chwalił się takim wynikiem

http://imageshack.us/f/710/gtx48090017802050mhz.png/

więc popatrz na jego wynik a wynik 6970 w 3dmark vantage gpu test coś w tym jest co piszę kolega powyżej

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_3DMark_11,_3DMark_Vantage,_Heaven_Benchmark_2.5-3803/strona/14151.html

http://www.tweaktown.com/reviews/3735/sapphire_radeon_hd_6970_2gb_video_card/index4.html

wg mnie ta karta przy konkretnym OC może pokonac 6950 i gtx 570 szkoda że ten chip wypuścili taki niedopracoany...ten pobór prądu dla Kowalskiego czy Nowaka jest problemem...z temp można sobie poradzić z apetytem 480 na prąd już gorzej

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Wiesz ja nie muszę się sugerować jakimiś linkami bo co strona internetowa to inne wyniki.Miałem okazje testować HD 6970 zaraz po premierze i otrzymałem jasne porównanie do mojego GTX 480.HD 6970 nie jest złą kartą jednak zadebiutował nieco za późno i nie wprowadził rewolucji w postaci większej wydajności ( no trochę lepiej z teselacją w porównaniu do HD 5000 choć szału nima ) co akurat dla mnie jest zdecydowanie ważniejsze niż pobór prądu.Jeśli ktoś kupuje topową kartę graficzną to raczej zużycie energii schodzi tu na dalszy plan ;) Liczy się tylko wydajność.Co do hałasu to jak wspomniałem wcześniej mam Accelero Xtreme Plus więc u mnie nie ma problemu z głośnością czy tym bardziej temperaturą :]

 

http://zapodaj.net/2dfbc6e49a64.bmp.html

 

Ten kto kupił GTX 480 i zmienił chłodzenie na pewno szybko nie sprzeda swojego GTXa bo i tak nic lepszego nie kupi no chyba że lubi przepłacać to co innego :/

 

Szkoda tylko ze znowu trzeba wszystko tłumaczyć osobie która nigdy nie miała do czynienia z HD 6950-6970,a tym bardziej z GTX 480.Kup pożycz potestuj,zapuść screeny to pogadamy :D

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

GTX580, GTX480, GTX570, R6970,6950, GTX560TI, GTX470.

Wybór kart Do I5 2500K jest bardzo szeroki.

Ja bym kupił GTX470 i podkręcił, wersję Zotac AMP z chłodzeniem Zalmana.

http://www.arest.pl/produkt/20468/PCIex-ZOTAC-GF-GTX-470-AMP-Edition-1280-DDR5-320bit-ZT-40202-10P/wlasciwosci

Taką ale to tylko link poglądowy bo akurat tej karty nie ma już prawie w sklepach.

Link to post
Share on other sites

480 to mocna karta ale na Ceneo zaczyna się od 1200pln + 200pln na chłodzenie czyli 1400. Za tyle można mieć 570 która według testów ma bardzo podobne osiągi.

 

Nie znam się na realiach reklamacji ale czy posiadanie modelu (gtx480) o który coraz ciężej w sklepach nie jest złym pomysłem w takim sensie, że przy jakimś defekcie karty (co się zdarza) jeśli nie będzie można naprawić to może być problem z wymianą na nową, czy źle rozumuję?

 

Ostatnia kwestia. 570 za te pół roku prawdopodobnie łatwiej będzie sprzedać bo nie tylko entuzjaści tacy jak wy kupują karty ale też (a może przede wszystkim) ci wszyscy którzy są ogarnięci marketingiem a to już NVidia zadbała by 570 była postrzegana jako lepsza, nowsza od 480.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Nie @elkey nie ma to żadnego znaczenia.Pamiętaj,że większy numerek karty nie znaczy jest lepszy.Dowodem jest seria 5xx o której dużo można było czytać na forach.Z układami referencyjnymi tych problemów jest zdecydowanie mniej.

Co do reklamacji sklep ma obowiązek ci dać grafe o takiej samej wydajności lub większej nigdy nie mniejszej choć i takie wały robią.Jak nie to zwrot kasy.

A co do sprzedaży kart 5xx to wręcz przeciwnie,nie bedzie kolorowo dlaczego ? bo ludzie na temat serii 5xx juz za dużo sie naczytali/czytają o problemach tej serii m.in. maczanie palców w płytki PCB przez producentów -obcięta sekcja zasilania,podnoszenie napięc przez użytkownika bo karta okazuje sie nie stabilna fabrycznie,problem ze sterownikiem ekranu,z dx11 itp.daleko nie cza szukać.

Krótko o 480 to sprawa jest jasna : karta wymiatacz po wymianie chłodzenia,pod każdym względem,jak problem stanowi dla kogoś wymiana chłodzenia albo nie chce mieć śladów użytkowania+gwarancja to niech idzie twoim śladem (czyli kupno gtx570) jak chcesz wiedzieć ty też możesz wymienić chłodzenie ale u ciebie kupując nowa karte nie ma sensu bo i tak już więcej zapłaciłeś.

Link to post
Share on other sites

Lwses, no masz wiele racji ale nie ze wszystkim sie zgodzę. Przewaga 480 nad 570 to nie ogólnie znana prawda ale wiedzą znana naprawdę niektórym entuzjastom takim jak Ty i paru innych ale tak jak pisałem, rynek zbytu tworzy znacznie większą grupa ludzi którzy niekoniecznie maja taka wiedzę jak Ty ale ulegaja marketingowi nv a ta wyraźnie pokazuje, ze 570 jest lepszy od 480, podobnie zresztą sklepy. Jaki maja w tym cel to chyba wiadomo. Śledze tematy typu "570 vs 69xx vs 580 vs 560ti vs xxx" i musze powiedzieć, ze zauważyłem cos co sam zauważył juz jakiś inny użytkownik zagranicznego portalu - większość osób mimo różnych rad wybiera wlasnie 570 albo 580. Wniosek z tego taki, ze nie każdy chce sie bawić w zmianę chłodzenia i oc i/ lub marketing dobrze działa bo ludzie chcą miec najwyższy model po numerku co nie zawsze oczywiście idzie w parze z realna moca czego dowodem jest 480. Nadal uważam i moge sie założyć o złotówkę, ze łatwiej mi bedzie sprzedać 570 niż 480 z ww i jeszcze innych powodów np. Gwarancji i 480 moze sie kojarzyć z oc a nie każdy chce kupić kartę oc tak jak samochody tuningowane cieszą sie niszowa popularnoscia wśród entuzjastów. Kończąc pewnie macie rację, ze 480 to lepsze rozwiązanie niż 570 ale niewiele i nie pod każdym względem. Bez oc idą łeb w łeb bo pokazują testy benchmark.pl, kręci sie lepiej ale pobierać wiecej prądu co przy slij wymaga bardzo mocnego zasilania. Ja póki bo nie chce kręcić kart ale raczej przez jakiś czas nie bede musiał bo ze dwie dadzą sobie radę przy 1080p. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Lwses, no masz wiele racji ale nie ze wszystkim sie zgodzę. Przewaga 480 nad 570 to nie ogólnie znana prawda ale wiedzą znana naprawdę niektórym entuzjastom takim jak Ty i paru innych ale tak jak pisałem, rynek zbytu tworzy znacznie większą grupa ludzi którzy niekoniecznie maja taka wiedzę jak Ty ale ulegaja marketingowi nv a ta wyraźnie pokazuje, ze 570 jest lepszy od 480, podobnie zresztą sklepy. Jaki maja w tym cel to chyba wiadomo. Śledze tematy typu "570 vs 69xx vs 580 vs 560ti vs xxx" i musze powiedzieć, ze zauważyłem cos co sam zauważył juz jakiś inny użytkownik zagranicznego portalu - większość osób mimo różnych rad wybiera wlasnie 570 albo 580. Wniosek z tego taki, ze nie każdy chce sie bawić w zmianę chłodzenia i oc i/ lub marketing dobrze działa bo ludzie chcą miec najwyższy model po numerku co nie zawsze oczywiście idzie w parze z realna moca czego dowodem jest 480. Nadal uważam i moge sie założyć o złotówkę, ze łatwiej mi bedzie sprzedać 570 niż 480 z ww i jeszcze innych powodów np. Gwarancji i 480 moze sie kojarzyć z oc a nie każdy chce kupić kartę oc tak jak samochody tuningowane cieszą sie niszowa popularnoscia wśród entuzjastów. Kończąc pewnie macie rację, ze 480 to lepsze rozwiązanie niż 570 ale niewiele i nie pod każdym względem. Bez oc idą łeb w łeb bo pokazują testy benchmark.pl, kręci sie lepiej ale pobierać wiecej prądu co przy slij wymaga bardzo mocnego zasilania. Ja póki bo nie chce kręcić kart ale raczej przez jakiś czas nie bede musiał bo ze dwie dadzą sobie radę przy 1080p. Pozdrawiam

 

Czyli chcesz powiedzieć że numerek wyżej nie oznacza lepszej wydajności ?

Nie wiedziałem o tym a przymierzam się do składania komputera od 2 miesięcy i w żadnym z tematów o tym nie pisano.

Jeżeli jest tak jak mówisz to nvidia ma sprytną politykę.

Czyli jak rozumiem karta 480 jest tak samo wydajna jak 570 lecz jest o wiele tansza no i oczywiście ma poprawione chłodzenie ?

Podsumowując kupując 480 zaoszczędzimy pieniądze i dodatkowo uzyskamy lepszą wydajność i mnie problemów ?

 

Lwses, no masz wiele racji ale nie ze wszystkim sie zgodzę. Przewaga 480 nad 570 to nie ogólnie znana prawda ale wiedzą znana naprawdę niektórym entuzjastom takim jak Ty i paru innych ale tak jak pisałem, rynek zbytu tworzy znacznie większą grupa ludzi którzy niekoniecznie maja taka wiedzę jak Ty ale ulegaja marketingowi nv a ta wyraźnie pokazuje, ze 570 jest lepszy od 480, podobnie zresztą sklepy. Jaki maja w tym cel to chyba wiadomo. Śledze tematy typu "570 vs 69xx vs 580 vs 560ti vs xxx" i musze powiedzieć, ze zauważyłem cos co sam zauważył juz jakiś inny użytkownik zagranicznego portalu - większość osób mimo różnych rad wybiera wlasnie 570 albo 580. Wniosek z tego taki, ze nie każdy chce sie bawić w zmianę chłodzenia i oc i/ lub marketing dobrze działa bo ludzie chcą miec najwyższy model po numerku co nie zawsze oczywiście idzie w parze z realna moca czego dowodem jest 480. Nadal uważam i moge sie założyć o złotówkę, ze łatwiej mi bedzie sprzedać 570 niż 480 z ww i jeszcze innych powodów np. Gwarancji i 480 moze sie kojarzyć z oc a nie każdy chce kupić kartę oc tak jak samochody tuningowane cieszą sie niszowa popularnoscia wśród entuzjastów. Kończąc pewnie macie rację, ze 480 to lepsze rozwiązanie niż 570 ale niewiele i nie pod każdym względem. Bez oc idą łeb w łeb bo pokazują testy benchmark.pl, kręci sie lepiej ale pobierać wiecej prądu co przy slij wymaga bardzo mocnego zasilania. Ja póki bo nie chce kręcić kart ale raczej przez jakiś czas nie bede musiał bo ze dwie dadzą sobie radę przy 1080p. Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Czyli chcesz powiedzieć że numerek wyżej nie oznacza lepszej wydajności ? Nie wiedziałem o tym a przymierzam się do składania komputera od 2 miesięcy i w żadnym z tematów o tym nie pisano. Jeżeli jest tak jak mówisz to nvidia ma sprytną politykę. Czyli jak rozumiem karta 480 jest tak samo wydajna jak 570 lecz jest o wiele tansza no i oczywiście ma poprawione chłodzenie ? Podsumowując kupując 480 zaoszczędzimy pieniądze i dodatkowo uzyskamy lepszą wydajność i mnie problemów ?

Dokładnie:)

 

A ty @elkey masz racje i też to powtarzam marketing działa a dużo osób nie zna się z tąd wybiera najwyższy numerek:)

Co do sprzedaży jest jak pisałem wcześniej,sprzedaż będzie na podobnym poziomie tzn. kupisz taniej referenta ale z lepszym chłodzeniem zapłacisz więcej.

Link to post
Share on other sites

Sadzicie ze oplacaloby sie kupic (wydajnosciowo) powiedzmy http://www.ebay.co.uk/itm/280758998714?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649#ht_1638wt_1185 i do tego chlodzenie typu http://www.legitreviews.com/article/1374/1/ (jesli nie to, to jaki model chlodzenia) ?

Proste i masz dobra kartę i dobre chłodzenie.
Link to post
Share on other sites

A co wybralibyście pomiędzy tymi 5 kartami patrząc na względy cena/jakość ?

 

 

GeForce GTX 560Ti 1GB HDMI&DualDVI TOP DirectCU II

 

http://www.camino.pl/geforce-gtx-560ti-1gb-hdmi-amp-dualdvi-top-directcu-ii-asus,twr,53834.html

 

 

ATI Radeon HD 6870 1GB HDMI&DualDVI DisplayPort Twin Frozr II MSI

 

http://www.camino.pl/ati-radeon-hd-6870-1gb-hdmi-amp-dualdvi-displayport-twin-frozr-ii-msi,twr,46546.html

 

ATI Radeon HD 6950 2GB DualDVI 4x Mini DisplayPort DirectCU II Asus

 

http://www.camino.pl/ati-radeon-hd-6950-2gb-dualdvi-4x-mini-displayport-directcu-ii-asus,twr,52946.html

 

Asus ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/2005366

 

 

Leadtek GeForce GTX 480 1536 MB GDDR5 384bit

 

http://allegro.pl/leadtek-geforce-gtx-480-1536-mb-gddr5-384bit-i1878210519.html
Link to post
Share on other sites

480 grzeje sie bardziej niz 570 bo ta druga produkują na chłodzeniu którego nie trzeba zmieniac. Cenowo wychodzi podobnie, kolo 1400 bo tyle kosztuje 480+chłodzenie lub dobrze chłodzony 570. Widzę po postach, ze główny atut 480 nad 570 to lepsze OC co nie jest bez znaczenia. Te inne przewagi w parametrach jak m.in. wiecej pamięci czy wyżej bitowa szyna nie daja wyraźnej przewagi w FPS a przecież tylko o to chodzi, przynajmniej nie według testów. Na stocku to jedna to druga minimalnie lepszą. Na pewno karta jest potworem i to udanym ale brak gwarancji na podzespole za 1250pln to dla mnie największy argument na nie. Moje zdanie

Link to post
Share on other sites

A co wybralibyście pomiędzy tymi 5 kartami patrząc na względy cena/jakość ?

Jak chcesz nową karte to tylko gtx570 jak chcesz zaoszczędzić to wiesz już co ;)

 

 

480 grzeje sie bardziej niz 570 bo ta druga produkują na chłodzeniu którego nie trzeba zmieniac. Cenowo wychodzi podobnie, kolo 1400 bo tyle kosztuje 480+chłodzenie lub dobrze chłodzony 570. Widzę po postach, ze główny atut 480 nad 570 to lepsze OC co nie jest bez znaczenia. Te inne przewagi w parametrach jak m.in. wiecej pamięci czy wyżej bitowa szyna nie daja wyraźnej przewagi w FPS a przecież tylko o to chodzi, przynajmniej nie według testów. Na stocku to jedna to druga minimalnie lepszą. Na pewno karta jest potworem i to udanym ale brak gwarancji na podzespole za 1250pln to dla mnie największy argument na nie. Moje zdanie

Daje przewagę,wszystko zależy od gry.Już napisałem chciałeś nową karte i git.Przynajmniej dobrze zrobiłeś nie wybierając AMD - to jest to o czym wcześniej pisałem dla tego nie polecam takich kart.A kolejnym dowodem jest gra BF3 :) u mnie jest tyle a nawet troszke więcej fps bo mam mocniej podkręconą niż na wykresie gtx580 ale zobacz ogólną wydajność kart i tak bardzo polecane 6950/6970 :)

 

http://pclab.pl/news47512.html

 

sie ciesz,że dokonałeś dobrego wyboru jeszcze małe OC i gitara :)

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

powinieneas w tym monmencie dostac ostrzezenie i koncowo bana

 

byc moze nawet Cie zglosze choc chyba to bedzie to moje pierwsze zgloszenie od 3 lat

dosc fanbojstwa - wychodzicie mi uszami i du**ą - z kazdej steony mam was dosc fanboje bez wzgledu na jakiekolwiek fakty

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...