Skocz do zawartości

Radeon HD6870


Recommended Posts

Witam was wszystkich teraz jest drobna sprawa czy opłaca się wymienić mojego GTX'a 460 1GB ddr5 na

Radeon HD6870 dokładniej na tego :

http://www.inwazjapc.pl/gigabyte-ati-radeon-hd6870-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-950-4400-wer-so-super-over-clock.html

Jeśli mi by te karty dosyć precyzyjnie porównał był bym bardzo wdzięczny i teraz inna sprawa ile dostanę za mojego gtx'a 460 firmy gainward ponieważ chciał bym wiedzieć ile będę musiał dołożyć do nowej karty za pomoc z góry dzięki

Generalnie chodzi mi o granie w najnowsze tytuły np

battlefield 3 ,COD MW 3 i inne

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Sciągnij aplikację MSI Afterburner. Będziesz tam miał pięć suwaków. Interesują Cię Core Clock, Shader Clock i Memory Clock. Przesuwaj stopniowo co 20 MHz suwak w prawo i testuj stabilnosc ze 20 minut w programie OCCT w zakładce GPU: Test bądź w programie Furmark. Jeszcze jedno... Jaki masz zasilacz? Bo to istotne przed OC. Każdy z suwaków podkręcaj osobno, tylko Core Clock i Shader Clock będą się podnosić równocześnie. Za Memory Clock zabierz się dopiero wtedy gdy ustalisz maksymalne taktowanie rdzenia i shaderów. Pamięci sobie podkręc delikatnie, nie przesadzaj z nimi. Najważniejszy jest rdzeń i shadery.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

zasilacza mam chieftec 600W pozostałe komponenty :

procesor : intel core i5 760 4x 2,8 GHZ

grafa : GTX 460 1 gb ddr5

Płyta główna : GIGABYTE P55-UD3L

Ram : 2x2GB Good Ram ddr 3 1333mhz

Monitor (nie wiem czy trzeba podać ale dam ) Benq GL 2240 1920x1080p LED

 

i jeszcze jedno pytanie kiedy przetestuje w Furmark'u to po czym poznam że coś jest źle wyniki mogę tu zamieścić i powiecie czy jest wszystko dobrze

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Jeśli koniecznie chcesz zmieniać na radeona 6870 to polecam ten model MSI Hawk 6870 cena poniżej 800 zł doskonała karta do oc , bez problemu i w kilka sekund uzyskasz na niej takie ustawienia gpu 1000mhz i dla pamięci 4800mhz-5000mhz , u mnie batlefield 3 beta chodził na tej karcie na ustawieniach ultra AAx4 rozdzielczość 1920x1080 od 35 klatek do 60 w metrze . jak byś się zdecydował to chętnie pomogę w podkręcaniu , karta na tych taktowaniach dogania radeona 6950 i lekko przegania gtx 560 ti

Link to post
Share on other sites

Dobra zrobiłem OC teraz prezentuje się tak czy ten zabieg się opłacał ?? :

 

Jeśli nie widać to powiem jak to jest :

CORE CLOCK : 825 mhz

SHADER CLOCK :1650 mhz

MEMORY CLOCK : 1840 mhz

temeratura podczas jednego testu doszła do 99 stopni ale to przesadziłem o prawie 60 pkt w CORE CLOCK i o ponad 100 w Memory clock </p>

<p>teraz temperatura podczas ostatniego testu doszła do 94 stopni przy czym errors = 0 a w tym co się pomyliłem to prawie 200 </p>

i teraz pytanie o ile się zbliżyłem do Radeona HD 6870 czy bardzo czy mało czy go może przebiłem ale wątpię i jeszcze chcę wiedzieć czy ten zabieg był opłacalny czy tylko straciłem czas na podkręcanie proszę o opinie oraz proszę o porównanie dla mnie mojej karty po OC i Radeona HD 6870 bez OC </p>

<h1 class="ipsType_pagetitle" style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; font-size: 26px; font: normal normal 300 26px/1.3 Helvetica, Arial, sans-serif; color: rgb(50, 50, 50); ">

</h1>

 

fotka :

http://img72.imageshack.us/img72/9861/testsb.png

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...