Skocz do zawartości

Uszkodzony wiatrak 6950 MSI Twin Frozr II. Gdzie kupic ?


Recommended Posts

Dzis po zmontowaniu w pracy nowego zestawu doszlo do uszkodzenia wiatraka w nowej karcie MSI 6950 Twin frozr II. Doszlo do tego prawdopodobnie z powodu krzywo fabrycznie zamontowanego wiatraka. sadze tak dlatego ze po wlaczeniu kompa na testy karta strasznie "zaburczala" i potzreslo troche obudowaą. Zaraz pod karta byla zamontowana karta wifi a miedzy nimi malutka przerwa i mysle ze to o nia zachaczyly 3 lopatki ktore odlecialy. Hurtownia oczywiscie umywa rece i radz tu sobie czlowieku sam... Moje pytanie - gdzie to mozna zakupic lub cos podobnego ???

 

Tytaj zdjecia o co mi chodzi. odkrecilem nawet ten wiatrak by zobaczyc o jaki model chodzi. Przykreca sie go na 3 srobki

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2011-10/502b35a8.jpg

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2011-10/0a1a915d.jpg

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2011-10/c34cb498.jpg

 

Bardzo prosze o szybka odpowiedz

Dziekuje

Link to post
Share on other sites

stwierdza ze to uszkodzenie z naszej winy i po ptokach...ciezko sie egzekwuje takie sprawy u dystrybutora.uwiez mi ze czasem ciezko o zwrot towaru gdyz byl kupiony np przez pomylke. uwierz mi. jestesmy sklepem i nieraz byly twkie akcje. pozostaje zakup wiatraka( moze byc podobny) lub chlodzenia tylkopytanie gdzie?

Link to post
Share on other sites

@tommyt1983

Oryginalnego chłodzenia TFII u nas nie kupisz jedynie u naszych zachodnich sąsiadów i tam szukaj. Oczywiście możesz zastąpić uszkodzony wentylator jakimś innym (np. tym w poście @t.luk)tylko będziesz musiał odłamać zewnętrzne krawędzie i dokleić oryginalne mocowanie lub przeszczepić sam wirnik o ile wiesz jak, albo zagadać do suportu MSI na forum http://forum.benchmark.pl/forum/34-pytania-do-firmy-msi/

Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites

Oryginalne chldozenie TF2 jest drogie.

Ja bym zrobil zdjecia i taka dokumentacje zawiaerajaca takze dokladny opis powstania usterki przedstawilbym sklepowi pytajac, gdzie jest ta "moja wina" w poprawnym wlozeniu i uzytkowaniu karty. Jesli wentylator karty zawadzil o inny element komputera, to znaczy, ze KARTA MA WADE FABRYCZNA polegajaca na braku zabezpieczenia wentylatora np. grillem i sklep (hurtownia) nie powinien sie niczym przejmowac, bo MSI od nich taka reklamacje tez przyjmie.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

TF2 nie jest takie drogie na ebayu widziałem je tydzień temu za 40 euro

(mogłem je kupić). @tommyt1983 jest zepewnie pracownikiem jakiegoś sklepu komputerowego i teraz będzie musiał pokryć uszkodzenie z własnej kieszeni

Dokladnie. Pracuje w sklepie ale pokrywac nie musze :) juz jednak znalazlem spozob na naprawde tego czegos. Tanie karty pokroju gt220 firmy gigabyte mialy zamontowane takie chlodzenia nawet wielikie z identycznymi lopatkami tylko ze przezroczystymi. Po prostu rozbiore chlodzenie a pozniej oddziele wirnik od tej czesci z lopatkami i magnesem i zaloze na wirnik Radeona bo widze ze to jest identyczne a kiedys cos podobnego robilem i poszlo bez problemu :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

odgrzewam

 

jak zakonczyla sie sprawa? bo ja mam taki sam problem, wylamala sie lopatka o karte dzwiekowa i teraz grafika ma 70st a w grach do 105 a w BF3 do 115 i sie wykrzacza

Edytowane przez weczi
Link to post
Share on other sites

Jak ja połamałem łopatkę w 560ti to odesłałem na gware i msi wymieniło mi na nową kartę. Tylko że zanim połamałem łopatkę to temperatury w furmarku wynosiły 103C, więc połamana przeze mnie łopatka raczej nie miała wpływu na wymianę (uzasadniłem że jak zamontują dobry wentylator to i tak bedzie temperatura za wysoka). Możesz zagadać do sklepu w którym kupiłeś kartę albo kupić accelero, dołożysz do interesu ale przynajmniej nie spalisz karty. Samego wiatraczka nie kupisz nigdzie nowego, chłodzenia tf2 też. Jedynie z rynku wtórnego na allegro, ale nie sądzę żebyś znalazł TFII nawet używane w niższej cenie niż accelero, które nota bene jest wydajniejsze od TFII

Link to post
Share on other sites
  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...