Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze 3 x 2GB


Recommended Posts

Witam

 

Potrzebuję pomocy w wyborze odpowiednich kości pamięci. Wszystko będzie obsadzone na Asus Rampage II Extreme Intel X58 z Core i7 920 DO.

 

Cena nie jest taka ważna ale tez nie chce przepłacić zyskując kilka punktów czy fps. Oczywiście wszystko będzie kręcone na dosyć dobrym powietrznych chłodzeniu.

 

 

Poszukuję to 3 kości po 2 GB każda. Proszę o doradzenie, jakie powinny mieć taktowanie oraz jakiego producenta.

Link to post
Share on other sites

skoro cena nie gra roli to powinny miec jak najszybsze taktowanie przy jak najnizszych czasach - ale to bzdura placic krocie za nieznaczaco szybsze kosci

 

w zupelnosci wystarcza do normalnych zasosowan 3x1 ceny sa zbyt wysokie by juz teraz inwestowac w 6gb - drugie 3x1 dolozysz jak ceny beda rozsadne

 

to naprzyklad sa identyczne produkty (poza pojemnioscia) a roznie firmowo ustawione- sam ustawisz jak chcesz kazdy z nich

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=18851

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=18854

Link to post
Share on other sites

Ja byłbym za tymi Viperami jak już. To nieprawda, że nie warto inwestować w 6GB. To się szybko zmienia. Jeszcze niedawno 1GB wystarczał, a teraz już 2GB to trochę maławo. Tym bardziej, że przy 6 kościach 1GB będzie większe prawdopodobieństwo nieudanego OC. Poza tym teraz 6x1 = 500zł, 3x2 = 450zł ;)

Link to post
Share on other sites

Lopez skłonny byłbym jednak do 2GB czyli te co podałeś

Patriot 6GB (3x2GB) 1600MHz CL8 Viper LLK

 

....coś z CL7?

 

OCZ DDR3 3x 2GB 2000MHz CL7 Reaper Blade to już jest za drogie około 1600PLN oj NIE. Tak jak to mówił **lopez2** wolę zostawić przynajmniej na ta jedna butelkę piwa niż mieć kilka punktów lepiej w jakimś teście.

Link to post
Share on other sites

widzę, że składasz demona wydajności ;) podam propozycje nie tanie, ale warte rozważenia:

G.SKILL DDR3 3x 2GB 2000MHz CL9 TRIDENT

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... IDENT.html

 

lub

 

OCZ DDR3 3x 2GB 1866MHz CL8 Reaper

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... eaper.html

 

normalnie proponowałbym jakieś pamieci 1600MHz, ale ty zdaje się, że masz zamiar wykorzystywać komputer do zastosowań profesjonalnych, a gry mało lub wcale. Dlatego też liczą się naprawdę wydajne kości.

 

 

 

EDIT2:

 

wiesz MJ - to jest propozycja ciekawa, tylko ja nie wiem, czy jest sens dokładać jakieś 800zł by mieć CL7 zamiast CL8. Bo Reapery 2000MHz CL8 stoją gdzieś koło 900zł.

Link to post
Share on other sites

1.OCZ DDR3 3x 2GB 1600MHz CL7 Platinum Triple Channel

2.OCZ DDR3 3x 2GB 1800MHz CL8 Reaper

2.Corsair DDR3 3x 2GB 1600MHz CL8 DHX Core i7

3.Corsair DDR3 3x 2GB 1866MHz CL7 Dominator GT DHX

 

Wszystkie są świetne, choć wybrałbym Dominator GT tylko ta cena 8-)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

a moze teraz kiedy juz wszyscy wyszukaliscie cudowne oferty dla frajerow po 1000-1500zl

wyjasniecie zainteresowanemu jak mialby ustawic swoj procesor aby wykorzystac te "cudowne" mozliwosci kosmicznych pamieci

lopez - przypuszczam, że autor tematu ma niemałe pojęcie o tym, co mu trzeba i co kupuje, bo wydaje mi się że komp pójdzie to dość poważnych zastosowań. Stąd też podejrzewam, że nie będzie miał problemów z ustawieniem procesora i pamięci. Poza tym - co innego ram w cenie ok 800-1000zł a co innego Blade'y za 1700 ;)
Link to post
Share on other sites

wykrecic i to extremalnie to mozna na tych ktore byly na poczatku podane . a ja sie pytam jak wykrecic na tych kosmicznych zebny bylo lepiej

pytam doslownie podajcie ustawienia takie ktore wykorzystalyby pamieci - bzdury proponujecie wylacznie na zasadze - czym drozsze tym lepsze (calkowicie nie do wykorzystania)

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Mam już ogólny zarys sytuacji. Widzę iż dyskusja zmienia się w bełkot ;)

 

Ale dzięki niej ustaliłem że wezmę 3x2 1600 z CL8. Nie będzie to wysoki wydatek, zmierzam w kierunku:

 

Kingston 6144 1600MHz HyperX CL8 (3x2048)

Patriot 6GB (3x2GB) 1600MHz CL8 Viper LLK

Corsair 6144MB 1600MHz DHX Dominator CL8 (3x2048)

 

albo

 

Corsair 6144 1600MHz XMS3 CL7 (3x2048)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...