Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak w temacie moglby ktos podeslac swoje sevy a dokladnei po ukaczeniu misji treningowych :) kompletnie nie ogarniam tej gry :) moze dlatego,ze nigy nie gralem w herosy/strategie turowe ale nie zmienia to faktu,ze jada mnie na poziomie latwym :) wczoraj ukaczylem trening i pare razy probowalem przejsc pierwsza misje ,,ludzmi,, bez skutku efekt uinnstal gry dzisiaj chce jeszcze raz sprobowac tylko bez ponownego ,,reningu,,

Link to post
Share on other sites

Jeśli sam początek gry sprawia ci problemy, to zastanów się co będzie w dalszych etapach rozgrywki, kiedy to CPU zaczyna delikatnie rzecz ujmując oszukiwać. Niestety jest to bolączka większości strategii. CPU tworzy budynki, jednostki bez wymaganych do kreacji surowców. Nie mówiąc o tym, że wielkość armii CPU zmienia się w biegu...

 

Might&Magic to seria pod wieloma względami wybitna, zwłaszcza fantazyjność i klimat oprawy wizualnej zachęca do spędzanie wielu godzin przed monitorem. Jednak jej fundamenty (ekonomia) leżą i kwiczą, co jest niezwykle frustrujące.

 

Trening nie trwa zbyt długo, więc powtórz go.

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

gra jest naprawde fajna ale jedna rzecz sprawila,ze poleciala z dysku a mianowicie nie moze w tej grze zrobic cokolwiek jezeli nie posiada sie innych bohaterow a to mnie strasznie irytuje po co mi dziesiatki innych herosow skoro chce sie skupic na grze jednym ? niestety gra wymaga posiadania jeszcze innych postaci aby ukaczyc dane misje bo w momencie w,ktorym po planszy porusza sie 2x wrogow sterowanych przez cpu a ty masz jedna postac na 13poziomie z armia a drugi heros to transport na 1lvl gra staje sie irytujaca i przypomina ,,zabawe w ganianego,,

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przejdę trening na medium i podeślę Ci save jeśli aż tak bardzo go chcesz (dla mnie ten tutorial i tak nic nie wyjaśnia, szybciej sam doszedłem co i jak w grze).

A teraz krótka opinia i krytyka 6:

 

1. Gra ma potencjał, jest bardzo wciągająca ale do części III nawet się nie umywa, przede wszystkim surowce, jest ich stanowczo za mało, wystarczy zdobyć 3 kopalnie i już po zabawie, to potężny minus ale do naprawienia i oceniam go na 4/10

 

2. Inteligencja CPU jest hmm ? O jakiej inteligencji my tu mówimy ? Potyczkę z 8 wrogami nie znając interfejsu ani ścieżek rozwoju pokonałem bez najmniejszego problemu. Stara część trzecia miała przeciwników wybitnie mądrzejszych. Niby rozumiem że świat dąży do głupoty ale mogli przecież dodać jeszcze jeden poziom typu HardCore by ci zaprzyjaźnieni z grą mieli co robić. 1/10

 

3. Rozwój bohatera zbyt banalny, bo od razu wiemy jak go rozwijać (niczym RPG) nie ma tej szczypty nie pewności co z kolejnym levelem nam wpadnie (logistyka a może magia ziemi) jak to było w części trzeciej, mogli by to poprawić lecz nie jest to bardzo denerwujące. 6/10

 

4. Grafika i jednostki są ładne i tutaj nic nie mogę zarzucić poza ilości. Oby tak dalej i oby dodali AA. 9/10

 

5. Ilość zamków jest śmiesznie mała, gdzie jednostki szybkich elfów ? Albo Tytani miotający swoimi piorunami ? Jak mogli aż tak wykastrować tą ilość zamków ? Mam nadzieje że szybko wydadzą DLC (darmowe !) z nowymi, chociażby 3 zamkami. 4/10

 

6. Artefakty, no właśnie jakie artefakty ? Na ogromnej mapie z 7 przeciwnikami miałem tylko jednego bohatera który posiadał powiedzmy że cały set artefaktów ale to dopiero pod koniec gry, jest ich stanowczo za mało, powinno być 3x tyle jak nie lepiej.

Ale to może załatwi kolejne DLC (darmowe !). 3/10

 

7. Fabuła wciąga, ale mogła by być bardziej nastawiona na tą z Heroes III, tak by filmiki oglądało się z zapartym tchem, tak by chciało się grać dalej niczym starsze panie oglądające 5050 odcinek mody na sukces a mimo to czekające na kolejny. By były ścieżki wyboru, bo na razie jest liniowa, coś jak w Neverwinter Nights 2 (bo przecież starali się RPG turowe zrobić). 4/10

 

Ocena końcowa to:

4,4/10 czyli słabo, ale jeśli chociażby trochę się wysilą to jest możliwe by zrobili grę roku !

Link to post
Share on other sites

Mnie dziwi jedno. Dlaczego producenci gier nie korzystają z darmowej bazy danych jaką jest internet i fora. Przecież już od czasów Heroes IV przez V i aż do VI ludzie na całym świecie ciągle powtarzają jedno "Heroes III"

Czy tak cholernie trudno to zrozumieć i po prostu im to dać? Kurde przecież tu chodzi o kasę. Gra z niezmienioną mechaniką H3, ale z grafiką H6 może i zdobyła by nie pochlebne recenzje (za wtórność), ale who cares? Ludzie by to kupili i to jest najważniejsze!

I Heroes nie jest tu wyjątkiem. Widzę ogólną tendencje nie słuchania głosu klientów, tylko wprowadzania w życie jakiś dziwnych wizji panów w krawatach, którzy kierują tworzeniem gier, sami graczami nie będąc.

 

Jak ja bym zaczynał coś produkować to umarłbym ze szczęścia mając na tacy dziesiątki milionów przykładów czego oczekuje klient. Bez opłacania kosztownych badań statystycznych. Po prostu wystarczy poczytać.

Link to post
Share on other sites

Do czytania potrzebni by byli analitycy i masa innych ludzi którzy by musieli to czytać. Taka biurokracja i taniej wychodzi samemu pomysły tworzyć :/ Niby tworzący mógłby poczytać ale nie czyta z jakiegoś powodu ?

 

Co do Herosów III w oprawie VI nie wiem czy to by przeszło, przecież herosy bez grafiki zajmują 500MB a teraz wyobraź sobie ile by to ważyło gdyby wszystkie artefakty w 3D chcieli zrobić, lecz jest to wykonywalne.

 

Dodałbym jeszcze że rozgrywka jest tym łatwiejsza że każdy ma Magiczny portal powrotu do zamku oraz to że jeśli mamy 2 zamki tak samo rozbudowane to wszystkie jednostki można wykupić w jednym. Za duże ułatwienie, nie ma sensu już kupowania bohaterów do transportu bo wystarczą dwaj silni i w razie zagrożenia fru do zamku i się bronimy.

Link to post
Share on other sites

Powinien od jedynki jak wszyscy zapaleńcy Herosów :)

A najlepiej we wszystkie 10 część (podstawki razem z dodatkami) ze starszej serii by się zakochał w tej serii gier i zrozumiał czemu wszyscy narzekają na te nowe :)

 

Albo zagraj w King's Bounty: Legenda, jest równie udana a zarazem ciut łatwiejsza jeśli chodzi o rozgrywkę bo odpada budowanie zamków, ale za to walki są cholernie ciężkie (a przez to wciągające, bo człowiek potrafi po 2-3 razy jedną walkę rozgrywać bo szkoda tych 2 jednostek zawsze) :)

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

cyrk ta w TA GRE NIE DA SIE GRAC JEDNYM BOHATEREM TRZEBA MIEC MINIMUM DWIE POSTACIE co sie dzieje? gram widze wrog stoi 50m przed moim zamkiem ja jestem na drugim koncu mapy ok ,,zaklecie teloportacji,, (w wszystkich miastach wybudowane wszystkie budynki do teleportu i co sie dziej? zamiast przerzucic mnie do tego zamku gdzie wrog stoi 50m zostalem wyslany do 4 zamku po prziwnej stronie mapy efekt?

 

1 heros CPU przejmuje moje miasta

ja bawie sie w ganianego z 2 herosem streowanym przez CPU

 

recepta na takie cos jest posiadnie ,,wylewelowanego,, drugiego herosa z fajna armie mnie taka koncepcja nie podoba sie chce grac jedna postacia i ten aspekt psuje mi dfrajde z gry

 

powroce do tej gry w momencie gdy naprawia ta zbugowana gre a dokladniej brak mozliwosci wybierania do,ktorych MIAST mam ochote sie dostacx a nie ,,automot wybiera najblizsze miasto,, a najlepiej jak zrezeygnuja w tej grze z ,,auli bohaterow,, bo po co komu to ? nie wiem komu by sie chcialo poswieci tyle czasu aby takiego drugiego bohatera wyekspowac na 5lvl nie mowiac juz o 15-20

Link to post
Share on other sites

cyrk ta w TA GRE NIE DA SIE GRAC JEDNYM BOHATEREM TRZEBA MIEC MINIMUM DWIE POSTACIE co sie dzieje? gram widze wrog stoi 50m przed moim zamkiem ja jestem na drugim koncu mapy ok ,,zaklecie teloportacji,, (w wszystkich miastach wybudowane wszystkie budynki do teleportu i co sie dziej? zamiast przerzucic mnie do tego zamku gdzie wrog stoi 50m zostalem wyslany do 4 zamku po prziwnej stronie mapy efekt? 1 heros CPU przejmuje moje miasta ja bawie sie w ganianego z 2 herosem streowanym przez CPU recepta na takie cos jest posiadnie ,,wylewelowanego,, drugiego herosa z fajna armie mnie taka koncepcja nie podoba sie chce grac jedna postacia i ten aspekt psuje mi dfrajde z gry powroce do tej gry w momencie gdy naprawia ta zbugowana gre a dokladniej brak mozliwosci wybierania do,ktorych MIAST mam ochote sie dostacx a nie ,,automot wybiera najblizsze miasto,, a najlepiej jak zrezeygnuja w tej grze z ,,auli bohaterow,, bo po co komu to ? nie wiem komu by sie chcialo poswieci tyle czasu aby takiego drugiego bohatera wyekspowac na 5lvl nie mowiac juz o 15-20

Taki jest już Heroes. Tak było też w poprzednich częściach. Jak chcesz jednego bohatera, to może w Gothica pograj.

Link to post
Share on other sites

Święte słowa, jednym bohaterem gra się stanowczo za długo, tym bardziej na większych mapach.

Co do teleportacji to nawet tego nie skomentuje :/ Może miałby jeszcze cię z automatu teleportować do zamku który akurat jest oblegany ? I jeszcze za Ciebie wygrać najlepiej a Ty byś tylko patrzył jak komputer gra i ewentualnie skile wybierał.

 

Wystarczy że jednostki można wszystkie w jednym zamku wykupić, jakby jeszcze była teleportacja do wybranego miasta (a jest, bo jak jesteś w zamku to możesz użyć zwykłego teleportu i cię przeniesie gdzie zechcesz).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...