Skocz do zawartości

MSI P67A-G45, godna polecenia pod i5 2500k, SLI?


Recommended Posts

To Cię nie interesuje. Skup się teraz na zasilaczu który zasili karty. Karty są zasilane prosto z zasilacza nie prze płytę. Asrock Extreme4 to nie buel:p Czyli tak: 2500k + fortis Asrock p67 Extreme4 2x gtx 560ti/570 Pamięć:? Dysk:? Zasilacz:? Pamięci polecam Corsair 2x4Gb 1600Mhz cl9 Dysk Samsung f3 Zasilacz OCZ ModXStream Pro 700W

Póki co to w swoim "wirtualnym" zestawie RAM mam 2x4 Kingston 1600mhz HyperblueX, HDD Seagate Barracuda 7200 500gb, zasilacz to kwestia otwarta. Początkowo planowałem Corsair CMPSU-800GEU (800W) ale podobno potrzebuję modularny. Czy rzeczywiście zawężyć poszukiwania tylko do modularnych? Tak czy inaczej ile potrzebuję tych WAT? 700 na OC CPU i 2x570 (w najgorszym przypadku) to nie za mało?

 

P.S. Następnym uprgradem po kupnie drugiej VGA będzie dysk SSD na system oraz więcej ramu (do 12-16gb) chyba, że potrzebne będzie ulepszenia np. chłodzenia to oczywiście wentylatory najpierw.

Link to post
Share on other sites

Z ramem jest jak z dyskiem lub pamięcią na karcie grafiki. Jeśli program nie potrzebuje (a obecnie żadna gra nie wykorzystuje więcej niż 2,5Gb + 1.5gb system) więc niema sensu brać więcej niż 8gb.

Zasilacz modularny to dobra sprawa. Przypinasz tylko kable które są Ci potrzebne i masz porządek w budzie. GTX 570 pobiera max 200W czyli dwie 400W. OCZ MoDdXstream pro 700W ma 552W na linii 12V więc spokojnie starczy.

Link to post
Share on other sites

Z ramem jest jak z dyskiem lub pamięcią na karcie grafiki. Jeśli program nie potrzebuje (a obecnie żadna gra nie wykorzystuje więcej niż 2,5Gb + 1.5gb system) więc niema sensu brać więcej niż 8gb. Zasilacz modularny to dobra sprawa. Przypinasz tylko kable które są Ci potrzebne i masz porządek w budzie. GTX 570 pobiera max 200W czyli dwie 400W. OCZ MoDdXstream pro 700W ma 552W na linii 12V więc spokojnie starczy.

Dobra wielkie dzięki. Możesz mi jeszcze na koniec powiedzieć czy ten zasilacz http://www.gral.pl/Tacens+Radix+III+Smart+1050W_789.html jest dobry czy nie? Nie znam tej firmy (nikt jej tu nie poleca) a jak na modularny zasilacz o 1050W jest dziwnie tani. Czego może nie mieć w porównaniu do "bardziej firmowych", wytrzymałości, realnej mocy?

Pytam bo mam złe doświadczenia z czasów kiedy mój GForce 5700 Ultra miał problem z brakiem mocy. Kupiłem wtedy "mocny" ale tani zasilacz i klops... nic nie pomogło. Od tego czasu boję się dużej mocy za małe pieniądze, wat watowi nie równy?

Link to post
Share on other sites

Ale po co Ci aż 1KW, lepiej wziąć OCZ ZS 750W jak już Artur mówił, albo coś z linii Z/ZX, 850W to absolutne maximum wg mnie. MXSów bym nie polecał tak samo jak i SXS2 do multi-gpu, ze względu na zły rozkład linii 12V (można przeczytać o tym na hardwaresecrets). Żeby nie było, nie wiem jaki dokładnie jest ten Tacens - nie podoba mi się mała ilość informacji na stronie sklepu o nim.

Link to post
Share on other sites

modxstream sam posiadam gdyż przekonał mnie stabilnymi napięciami. Przy SLI nie ma z nim problemów oraz posiada on certyfikat. Taki zestaw pociągnie nawet 600W zasilacz więc nie ma sensu pchać się w większy niż 700W. Nowe GPU w 28nm mają ciągnąć połowę tego więc na przyszłość będzie dobry.

Link to post
Share on other sites

KOXsu - ale nikt nie mówi o stabilności napięć, tylko o tym, że on się nie nadaje do SLi/CF... jak nie wiesz o co chodzi, to nie pisz ok? Mówisz, że masz MXSa, a masz SLi?

 

Cytat z hardwaresecrets:

+12V2: The cables from the modular cabling system.

 

Chodzi dokładnie o to, że jest 1 linia +12V na procesor, i płytę główną, oraz 1 linia na CAŁĄ RESZTĘ. Linia ta ma 25A, czyli może dostarczyć 300W. Autor wspomina o 2x 560Ti/570. Liczymy: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Encyklopedia_nVidia_GeForce_GTX_560_Ti-3600.html - wychodzi, że jedna 560Ti pobiera 173 W, co mnożąc przez 2, daje nam... 346 W, czyli ciutkę powyżej możliwości linii... w wypadku GTX570 mamy 2x 219 W,czyli 438W. Tu nie pomoże żaden certyfikat, bo to są same karty, dołóż dyski twarde, i mamy kupę. Że już nie wspomnę, że zasilacz ma tylko 2 wtyczki PCI-E, ale OK.

 

 

600W to oczywiście wystarczająca moc do SLi z 560Ti (do 570tek już by się przydało te 700), ale musi to być zasilacz, który jest do tego naprawdę dobry, np. seria ZS od OCZa, ma jedną mocną linię 12V, i nie będzie problemu, że karty graficzne pobiorą więcej niż pozwoli na to linia 12V zasilacza i potem pytanie, czemu komp się wyłącza pod obciążeniem. Jednak ZSki są tylko w wersjach 550-750 ;). Tak więc polecam 750W wersję ZSki, ze względu na 4 wtyczki PCI-E, i 650W na linii +12V. Posiada także certyfikat 80+ bronze, gdzie MXS ma tylko zwykły - chociaż to już jest mniej ważne.

Edytowane przez Deathstar
Link to post
Share on other sites

Ktoś napisał, że warto dołożyć do modularnego by mieć porządek w budzie co też przyczyni się do lepszej wentylacji w środku na czym mi nota bene zależy (boję się dużych temperatur przez te karty).

 

Warto dokładać do modularnego? Jeśli tak to czy Chieftec APS-750c nada się?

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak, nie wiem jaką obudowę weźmiesz, ale w dobrych obudowach masz coś takiego jak Cable Management, i można tak uporządkować kable, że nie przeszkodzą one w cyrkulacji powietrza. Oczywiście - modularność to fajna sprawa, jednak tak jak mówię, OCZ ZS, to jest chyba najtańszy zasilacz przeznaczony do SLi. Jeżeli chcesz modularny zasilacz, to musisz się liczyć z wydatkiem na taki zasilacz jak Seasonic X-660, lub XFX XXX Modular 650W (750tka też się nada). To, co wybierzesz zależy od Ciebie, i od budżetu, jaki posiadasz ;). Osobiście gdybym robił SLi, to pokusiłbym się o tego XFXa, chociaż Seasonic też b.fajny. Chyba, że miałbym bardzo ograniczony budżet to ZS :).

Link to post
Share on other sites

Słabo szukasz:

+3.3V: 28 A

+5V: 30 A

+12V1: 18 A

+12V2: 18 A

+12V3: 18 A

+12V4: 18 A

-12V: 0.8 A

+5VSB: 3.0 A

+3.3V i +5V: 180 W

+12V: 650 W

Wydaje się być ok.

 

Co do OCZów to były testy w których to producent zaniżał ich moc. W teście współpracował z dwiema 480 i nie było żadnych problemów podczas testów.

Link to post
Share on other sites

KOXsu - to znalazłem, chodziło mi bardziej o to, która linia za co odpowiada ;). Bo wiesz, może zdarzyć się tak, jak w SXS2 - 4 linie, a grafiki są pod jedną, czy dwoma liniami ;p. No i jak możesz to daj linka do tych testów, bo jakoś nie wierzę, żeby MXS! dał radę dwóm 480tką :P.

Link to post
Share on other sites

tx - za glosny (nie tak jak 1 ale to zawsze "tylko" tx)

modluarny - niepotrzebny - i tak wiekszosc kabli jesli nie wszystkie beda podpiete

najbardziej oplacalny- tacens radix v 750 - bez problemu da rade a kosztuje ok 250zl

a jesli najlepszy to np

http://www.ceneo.pl/5655742

 

moze byc i "zs" choc ocza niecierpie za miliony przeklaman marketnigowych :P

 

a wszelki zbytek kasy lepiej dolozyc do plyty msip67-gd55/65 a nawet do 67gd80

sekcja zasilania i tak zniweluje wszelkie "wachniecia" - brakow w sekcji zasilania plyty niczym nie nadrobisz nawet najcudowniejszym zasilaczem

oczywiscie cena nie moze byc zabojcza(typu 800) ale sa sklepy w ktorych jest tanio - wybor zawsze zalezy od sklepu i jego mozliwosci (moze byc ze calkiem inna niz msi)

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

No już na każdy parametr dołożyłem. Miało być 3000 ale się co chwilę okazywało to, że Phenom za słaby do SLI, że płyta główna nie może być gówniana, że nie można oszczędzać na zasilaczu, że nawet obudowa musi spełniać standardy - i tak obecnie skończyło się na 4500.

Dołożyć mogę jedynie do czegoś co przysłuży się większej ilości FPS. Gry to nie jedyne co robię na PC ale programy których używam (obróbka dźwięku, statystyka, edytory tekstu, youtube itp.) nie mają wielkich wymagań.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...