Skocz do zawartości

MSI P67A-G45, godna polecenia pod i5 2500k, SLI?


Recommended Posts

Odkąd zacząłem czytać o dużych temperaturach kart VGA które są zbyt blisko siebie zacząłem szukać takich które mają dwa sloty x16/x8 oddalone nie o 2 ale o 3 sloty (lepsza cyrkulacja powietrza). Myślałem o extreme7gen3 asrocka (3xVGA) ale nie wiem czy to trochę nie za dużo jak na moje potrzeby a te pieniądze można lepiej spożytkować. Użytkownik tego forum napisał o tym MSI, że się sprawdzi.

 

Ogólnie zadałem pytanie bo 440 to dobra, może zbyt dobra cena. Nie chciałbym wydawać tyle co na tego asrocka extreme7 (1150pln) ale z grubsza to ile wydam na płytę zależy od opcji i jest płynne. Jeżeli są jakieś bardziej opłacalne i droższe płyty to jestem otwarty na propozycje.

Link to post
Share on other sites

Może wystarczyASRock Z68 Extreme4? Na twoim miejscu poczekał bym na Keplera. Nvidia zapowiedziała wydajność 5GFlopsów nawet jak będzie połowa tego to wydajność będzie większa niż 560ti w sli.

Co takiego da mi Asrock z68 extreme4 czego nie ma Msi p67a-g45? Asrock droższy o 150.

 

Czyli tyle co teraz ma gtx590, no to domyślam się, że nie będzie kosztować mniej niż 2000. W każdym razie w tym roku na pewno tego nie zobaczymy, jak dobrze pójdzie do w połowie pierwszego kwartału 2012, tak długo nie mogę czekać. Trochę też boję się żeby nie było jak z czekaniem na Buldozzera.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

To nie amd :D Ja kupiłem GTX 560ti i czekam na nowe GPU Ty zrobisz jak zechcesz.

Co do płyt to Asrock ma lepszą sekcje zasilania i lepsze chłodzenie dzięki czemu wyciśniesz więcej z CPU oraz chipset Z68 że o gwarancji już nie wspomnę 8)

Proponuje Asrock p67 pro3 b3 oraz jedną kartę nawet GTX 580 jeśli tak chcesz.

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

To nie amd :D Ja kupiłem GTX 560ti i czekam na nowe GPU Ty zrobisz jak zechcesz. Co do płyt to Asrock ma lepszą sekcje zasilania i lepsze chłodzenie dzięki czemu wyciśniesz więcej z CPU oraz chipset Z68 że o gwarancji już nie wspomnę 8) Proponuje Asrock p67 pro3 b3 oraz jedną kartę nawet GTX 580 jeśli tak chcesz.

A propos Z68, myślisz, że ma jakieś zalety w stosunku do P67 - z perspektywy gier?

 

P67 dobra płytka ale nie da rady na SLI. 580 to dobra karta ale kosztuje tyle co 560ti x 2 a wydajność ma słabszą. Trochę nie warta swojej ceny IMO, choć nie znam się tak jak ty. Wkręciłem sobie na SLI :->, zawsze marzyłem o dwóch VGA.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz lecz problemy w grach z SLI tym bardziej z CF nadal są np. 2x hd 6850 i 25fps w f1 2011. Po wyłączeniu jednej karty było już 50fps. Jak chcesz to bierz te MSI lecz nie płacz później że procesor słabo się kręci.

Przy ilu ghz CPU podejrzewasz problemy na tym MSI? Czyli z płyt lepiej tego Asrocka co pisałeś, tak? A co sądzisz o Gigabyte ga z68x-ud3-b3?

 

Co do karty to masz rację, problemów nie ominę. Ale SLI zawsze da radę wyłączyć w razie problemów i zostaje dość szybka GTX570 solo, natomiast w grach typu Crisis czy Metro wzrosty wydajności wyraźny.

Link to post
Share on other sites

gtx 570? To grubo. Ten Gygabyte nie jest wcale lepszy od MSI też nędzna sekcja zasilania i bardzo słabe chłodzenie.

Zależy ale ciężko będzie powyżej 4.2GHz. Jeśli masz kasę na dwie takie karty to i na płytę oraz chłodzenie procesora. Jeśli nie to weź dwie 560ti.

Link to post
Share on other sites

gtx 570? To grubo. Ten Gygabyte nie jest wcale lepszy od MSI też nędzna sekcja zasilania i bardzo słabe chłodzenie. Zależy ale ciężko będzie powyżej 4.2GHz. Jeśli masz kasę na dwie takie karty to i na płytę oraz chłodzenie procesora. Jeśli nie to weź dwie 560ti.

Mądrze piszesz. Chcę teraz wydać tyle ile trzeba na takie rzeczy jak płyta główna, zasilacz, chłodzenie żeby później nie musieć zmieniać przy kręceniu i dołączaniu SLI (tyle ile trzeba ale nie więcej, wiesz o co chodzi :)).

 

Czyli reasumując temat płyty - Asrock Z68 extreme4 nada się twoim zdaniem, tak? (przy chęci kręcenia i SLI)

 

Co z chłodzeniem CPU? Wystarczy SilentiumPC Fortis?

 

 

A, jeszcze jedno. Pisałeś o exteme4 czy exreme4 gen3? Ta druga droższa o 100.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

A co zyskuję dopłacając 100 do GEN3 czego nie mam w B3?

 

Kurka... z tymi 570 i 560ti to już sam nie wiem. Do 570 najbardziej mnie przekonuje przewaga w Metro (solo/sli), nie jest co prawda ogromna ale jest widoczna. 570 uchodzi za kartę którą ciężko podkręcić, przeciwnie 560ti. Czy 560ti mocno podkręcone nie będą pobierały tyle prądu i tak się grzały jak fabryczne 570tki? Jakie byście firmy i modele polecali (oczywiście niereferenty)?

 

Ostatnie pytanie. Czy dobry modularny zasilacz 750w wystarczy albo na dwie 570 albo 560ti OC? (XFX, Chieftec)

Link to post
Share on other sites

Nic. Większa przepustowość (16 GB/s vs 8 GB/s, nawet pci-ex 2.0 pod tym względem nie jest wykorzystywane w 100%) i więcej watów na złączu (300 W vs 150 W). Jeżeli nie trzeba dopłacać nie wiadomo ile do płyty, to nie zaszkodzi, ale żeby tym się kierować przy wyborze? Bzdura.

Link to post
Share on other sites

Mówimy tu o wejściu na kartę graficzną. CPU ma własną sekcje zasilania. Nie warto jest dopadać do droższej. I tak dobrze że dołożysz do tej lepszej płytki. Mugen jest ok.5% wydajniejszy lecz 30% droższy więc zakup nieopłacalny. Pamiętaj by zwrócić uwagę na zestaw montażowy by był kompatybilny z tym socketem. Zasilacz np. Ocz modxstream pro 700W.

Link to post
Share on other sites

Mówimy tu o wejściu na kartę graficzną. CPU ma własną sekcje zasilania. Nie warto jest dopadać do droższej. I tak dobrze że dołożysz do tej lepszej płytki. Mugen jest ok.5% wydajniejszy lecz 30% droższy więc zakup nieopłacalny. Pamiętaj by zwrócić uwagę na zestaw montażowy by był kompatybilny z tym socketem. Zasilacz np. Ocz modxstream pro 700W.

Ok. Czyli z68 extreme4 wystarczy.

- z68 extreme4 - 650 pln - http://www.gral.pl/ASRock+Z68+EXTREME4+LGA1155_077.html

- z68 extreme4 gen3 - 750 pln - http://www.gral.pl/ASRock+Z68+EXTREME4+GEN3+LGA1155_897.html

 

A co z P67 extreme4? 600 pln http://www.gral.pl/ASRock+P67+Extreme4+B3+LGA1155_589.html

Link to post
Share on other sites

Mówimy tu o wejściu na kartę graficzną. CPU ma własną sekcje zasilania. Nie warto jest dopadać do droższej. I tak dobrze że dołożysz do tej lepszej płytki.

To już tylko gwoli ścisłości. 150w zamiast 300w na wejściu na kartkę graficzną nie będzie problemem przy dwóch dużych kartach na SLi? Tak pytam, nie znam się ale kojarzę, że przecież płyty mają chyba swoje zasilanie, tak? Nie chcę bubla kupić.

Link to post
Share on other sites

To Cię nie interesuje. Skup się teraz na zasilaczu który zasili karty. Karty są zasilane prosto z zasilacza nie prze płytę. Asrock Extreme4 to nie buel:p

Czyli tak:

2500k + fortis

Asrock p67 Extreme4

2x gtx 560ti/570

Pamięć:?

Dysk:?

Zasilacz:?

Pamięci polecam Corsair 2x4Gb 1600Mhz cl9

Dysk Samsung f3

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 700W

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...