Skocz do zawartości

Monitor do Xbox'a 360 - pomoc w wyborze.


Recommended Posts

Witam,

 

Mam zamiar pod koniec miesiąca zakupić jakiś monitor do 600zł, ew. z jakimś haczykiem. Interesuje mnie ten monitor:

http://www.esc.pl/pr...oducts_id=36709

Ale dziś natknąłem się na taki o:

http://allegro.pl/mo...1857358586.html

 

I który jest według Was lepszy? Monitor przede wszystkim do grania na Xbox'ie 360, więc musi mieć złącze HDMI, a oba mają. Który jest lepszy? Przekonuje mnie ten LG, ale sam nie wiem.

 

Jest ktoś w stanie pomóc?

 

http://www.agito.pl/...d.0.478550.html

 

A może ten monitor?

Link to post
Share on other sites

No dzięki, dzięki. Chce akurat jakiś monitor specjalnie do X'a znaleźć tak do 600zł z jakimś haczykiem. Ew. mógłbym się skusić i wydać ciutke więcej.

 

A takie inne pytanie. Obraz w 1080p na kablu HDMI (Na takim monitorze), będzie lepszy niż na moim staruszku który ma jedynie wejście na Composite (480p)? Jak bardzo będzie lepszy obraz i ogólnie grafika się poprawi?

 

A i dzięki wszystkim! :)

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj 27 calowego monitora do Xboxa bo obraz na konsoli to przede wszystkim 720p (1270x720p) i takie coś na 27calowym monitorze nie będzie wyglądało za dobrze. Miałem Della 27 calowego na SPVA i nie byłem zadowolony z jakości. Telewizory LCD radzą sobie z tym dużo lepiej. Nie kupuj też DELL`a U2311H, mam ten monitor podpięty pod PC i testowałem go też z konsolą, nie wypadł dobrze. Może przez to, że nie ma HDMI i trzeba się posiłkować przejściówką HDMI -DVI.

 

Jeśli koniecznie chcesz kupić monitor do Xboxa to najwięcej głosów na zagranicznych forach jest za ASUS`ami. Np:

 

Absolutny nr 1 do Xboxa 360 to podobno ASUS VH236H, niestety o nim możesz zapomnieć, dostępny tylko na rynku USA ;)

 

Pozostałe:

 

http://www.ceneo.pl/;0152135187-10.htm

http://www.ceneo.pl/2049253

 

Niemniej jak możesz wydać więcej to masa osób Ci poradzi żeby kupić LCD TV i będą mieli rację.

 

P.S.

Jak się przesiadasz z 480p to w sumie prawie każdy monitor z 720p lub 1080p powinien zrobić na Tobie wrażenie w kwestii jakości obrazu ;)

Link to post
Share on other sites

robertgr1 ---> 27 calowe monitory nie są tanie i w takim wypadku już wolałbym dołożyć do takiego 32 calowego TV.

 

kbrbabzbtb ---> Na prawdę dziękuje. Takiej odpowiedzi oczekiwałem.

Mówisz, że ten monitor to numer jeden pod Xbox'a 360 , tak?<br />

http://www.amazon.com/ASUS-VH236H-Inch-Widescreen-Monitor/dp/B002453K5G

Jak patrze jest to dolar amerykański (Aktualny kurs to coś 1$ - 3,1zł bodajże), więc po obliczeniu na kalkulatorze wychodzi coś koło 570zł (Bez tej ''jedynki'' liczyłem). Bodajże Amazon wysyła za granice do Polski, tak? W ostateczności skusiłbym się na ten monitor jeżeli jest numerem jeden. Ma dodatkowo wejście HDMI jak czytałem na stronie Asusa.

 

Ew. musiałbym się zadowolić tym pierwszym przez Ciebie poleconym (Dla przypomnienia: http://www.ceneo.pl/;0152135187-10.htm )

Przede wszystkim cena przemawia. Tylko dylemat. Jakbym już miał brać tego Asusa, to czy bardziej się go opłaca od tego LG IPS236V-PN? (Tego z esc.pl)

No właśnie mam zamiar z starej 480p przesiąść się na 720p lub 1080p. Mam nadzieję, że nawet na monitorze odczuje spore wrażenie :).

Edytowane przez RoBerCiK_S
Link to post
Share on other sites

Telewizory LCD radzą sobie z tym dużo lepiej.

telewizory nie nadają się do niczego poza telewizją

 

nie kupował bym nic mniejszego od 27 cali

 

za 6 stówek? powodzenia

 

 

@RoBerCiK_S - zapomnij i asusie i bierz IPS236V nawet najlepsza TN'ka nie ma startu do IPS

Link to post
Share on other sites

poczytaj trochę o różnicach w konstrukcji jednych i drugich, a że da się to inna "histeria"

 

EIDT: wiesz co, masz rację, po prostu myślę o monitorze w innych kategoriach, a tu mamy xpudło, które faktycznie więcej nie potrzebuje i taki prymityw jak LCDTV będzie w sam raz

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Po latach użytkowania tego i tego nie będę wracał do podstaw ;) Mnie interesuje tylko czy podtrzymujesz to, że Telewizory LCD nie nadają sie zupełnie jako mix z konsolą? Bo wiesz, nawet jak nie masz konsoli w domu to musiało Ci się obić o uszy, że to optymalny wybór (oczywiście jak się nie wybierze tandety za grosze). Ba, nawet powiem, że mam xboxa 360 w mariażu z Samsungiem 32cale LED i powiem, że lepszego obrazu jeszcze nie widziałem. A podłączałem już Xboxa do monitorów na SPVA, MVA, IPS za 3-4 tys pln.

Link to post
Share on other sites

Oj tam... po co się kłócicie? Ogólnie LCD to do grania nie styka :) Nie ważne czy monitor czy TV ale wolał bym już monitor. No ale mi na wielkości specjalnie nie zależy.

 

A tak na serio to skoro mamy temat Xbox'a i monitora to już mnie kiedyś zastanawiało czy można to do monitora lub TV CRT podłączyć? (bardziej o monitor mi chodzi). Może sobie jakąś używkę przyszłym roku nabędę ale takiego białego/krmowego z matową obudową. jest tam jakiś złącze D-Sub? Może głupi pytanie ale w temacie konsol jestem z lekka zielony.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

My się na poziomie kłócimy.

 

Podam wam przykład. Dell 2709w, na SPVA. Wydawałoby się świetny monitor. Podłączałem go rok temu pod Xboxa 360. Za pomocą kabla VGA, Component i HDMI. Obraz kaszana przy każdym podłączeniu. Zupełny brak ostrości. Nie było widać żadnych drobnych detali w grafice.

 

Z kolei na takim Nec`u 24WGMX3, prawdziwym kombajnie multimedialnym na MVA obraz był ładny/bardzo ładny przez HDMI.

Dalej, na moim obecnym Dellu u2311h obraz też kaszana, zarówno przez HDMI-DVI jak i na kablu VGA.

Na bedacym kiedyś w ofercie Hyundai W241D na SPVA obraz też ładny.

 

Niemniej wszystkie te monitory przegrywają w kwestii jakości wyświetlanego z konsoli obrazu z TV LED Samsung za około 2-2,5 tys.

 

Xboxa podłączysz do monitora CRT kablem VGA, do TV CRT zależnie od tego co ma, w 99% przez euro (przejściówka w komplecie z Xboxem).

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być to monitor do konsoli to postawił bym przede wszystkim na rozmiar na pewno nie kupował bym nic mniejszego od 27 cali

Zastanawia mnie to czemu jak do konsoli to wyświetlacz ma być mega olbrzymi a na kompie można grac na normalnym monitorze? Przecie jedno i drugie to komputer i do tego w podobnych rozdzielczościach się obraz wyświetla. Na kompie gram na CRT 17" (1024x768) to jak podepnę konsolę to będzie gorzej niż na kompie? Powinno być lepiej w końcu obraz w 1280x720 ma być. Lub na stojącym obok 24" LCD. Oczywiście przy założeniu, że niema mam zamiaru siedzieć na podłodze/kanapie tylko tak jak przy kompie czyli wygodnie na obrotowym krześle. Obraz z konsoli będzie gorszy od tego z komputera czy to tylko takie za przeproszeniem pierd***nie o Szopenie (Chopinie)?? :) Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jestem szczęśliwym posiadaczem od tygodnia xbox'a 360 wybór konsoli był prosty niestety problemy pojawiły się kiedy przyszła kolej na zakup monitora. Czytałem wiele opinii, recenzji itp. aż zdecydowałem się na zakup monitora z matrycą IPS, a mianowicie LG IPS236V-PN i muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę. Wrażenia niesamowite gry typu BF3 czy Gears of War 3 wyglądają powalająco:-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...