Skocz do zawartości

I7 2600K podkrecony do 4,4 Ghz temperatury


Recommended Posts

Nie.... zrób wszystko od podstaw.

 

Ściągnij PrintSreen i ustaw sobie go pod klawiszem PrintScrn.

 

Tu masz link do wklejania screeny http://fotoo.pl/

 

Właczasz Prime 95 wchodzisz w options i naciskasz TortureTest... kolejno właczasz ArgusMonitor czekasz jak wygrzeje sie procek na te 15min i teraz chcący zrobić screena w czasie obciązenia naciskasz na Argusie CpuTurbo lub CpuSpeed (pokazuje prace rdzeni) naciskasz na klawie PrintScrn i zapisujesz sreena,ponownie wchodzisz na Argusa i naciskasz na CpuTemp i tak samo naciskasz na klawie PrintScrn i zapisujesz.

 

Te screeny wrzucasz na foto (dałem ci link) jak wgra zdięcia kopiujesz linki: MINIATURKA DLA FORUM i wklejasz tu gdzie masz mi coś do powiedzenia lub innym i wychodzi tak:

 

http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-10/5d64cd37.jpg

 

Następnym razem wystarczy zapytać a ktoś pomoże niż monotonne bełkotanie;)

 

Nie musisz dziękować :)

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Temat o podkręcaniu i7 a muszą człowiekowi wklejać tutoriale do imageshacka i jak zrobić screenshota. Jeszcze trochę, to doczekam się tematu o chłodzeniu azotem w którym autor nie wie jak wejść do BIOS Ja wysiadam :D Dobranoc.

Chyba nie lapiesz o co chodzi w tym temacie wogole za bardzo a tutoriali tu nikt nie potrzebuje, z imageshocka nie korzystalem do tej pory bo poprostu nie znalem i tutoriala zadnego nie potrzebuje chociaz milo ze ktos sobie wkleil, screen shoty tez sa zrobione tyle ze chca mi wchodzic na benchmarka dlatego bede teraz wbijal na tego imaga, dla mnie najdziwniejsze jest pewne zjawisko socjologiczne ktore sie tu odbywa, kazdy narzeka, kazdy pisze trzy po trzy aby cos napisac, kazdy na cos marudzi a jak sie patrzy najpopularniejszy temat na benchmarku, prawie 800 wejsc juz chyba a co najsmieszniejsze tylko dwie czy trzy odpowiedzi na jedno podstawowe i proste pytanie ;D Ja mam tu narpawde konkretny fun czytajac jak kazdy probuje cos tu od siebie dolozyc do tematu nie zwiazanego z przewodnim tematem ale widzi ze kazdy cos wpisze wiec chociaz w malym stopniu chce w tym uczestniczyc, no nic teraz juz tylko mnie interesuje ile w sumie temat naliczy postow za nim padnie odpowiedz bo kazdy wpis nie dotyczy tematu, zeby podtrzymac jak bede mial troche czasu wkleje oooogroooomnyyyy wykres z tych testow bo musze przetestowac procka od nowa i zobaczymy czy padnie jakas odpowiedz czy moze cos nowego czego jeszcze nie bylo, zobaczymy przede wszystkim co powie Wam ten wykres oprocz tego ze wiemy ze nie wychodzi wiecej niz 45 stopni, no ale moze cos z niego odczytacie czego ja nie widze i na to licze,pozdrawiam:)

 

Swoja droga to kurcze wpadl mi do glowy teraz fajny temat na prace magisterska dzieki temu forum:)

Link to post
Share on other sites

Masz uwalony czujnik (prawdopodobnie). lub program źle odczytuje. Kiedyś na moim starym Q6600 w programie fanspeed miałem temperaturę -10C mniejszą od innych programów np (coretemp). Czyli: fan speed-30C core temp-40C

Wydaje mi sie ze rzeczywiscie czujnik cos zwalony, bo testowalem kilkoma programikami i zawsze tempy za niskie , chociaz sprobuje jeszcze dzisiaj jak bede mial troche czasu przetestowac tym Linxem co Seba polecil, moze tam tempy wyjda normalne....:)

 

MartinMartinN zapodaj screena w takim formacie z odpalonym Linx z AVX. Zobaczysz jak ładnie grzeje się cep. http://img834.imageshack.us/img834/4982/13971319.jpg

Dzisiaj albo jutro postaram sie zlapac chwilke zeby pograc w W2 chociaz z godzinke to sciagne i przetestuje wtedy Linxem, moze bedzie dobrze, dzieki za tip i fajny pulpit :)

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki, już nie offtopuję ;). Co do autora, to jeżeli faktycznie masz takie temperatury przy takim taktowaniu, to pozazdrościć, ale sądzę, że albo czujnik uwalony, albo po prostu źle patrzysz czy coś ;P

Nie no, oczywiste jest ze cos tu nie tak z tymi tempami, zastanawiam sie tylko czy czujnik uwalony, czy moze cos z biosem, a moze cos jeszcze innego .... sprawdzalem juz kilkoma programikami i cholera wie :P

Link to post
Share on other sites

"Load procesora nie przekracza 30%"...

Pokazał Ci gdzie możesz sobie wsadzić swoje testy na grze. My chcemy screena na pełnym obciążeniu, czyli 98-100%. Nawet możesz odpalić OCCT i po 20min przy wciąż odpalonym OCCT zrobić screen...

 

Przy okazji, ładnie obciąłeś swojego screena. Czyżbyś ukrywał, ze robisz screeny jak test dobiegnie końca? ;]

Edytowane przez adson993
Link to post
Share on other sites

@MartinMartinN zostały ci przedstawione wskazówki (pomoc od nie których użytkowników) jak zrobić taki test i sam obiecujesz go zrobić od dłuższego czasu.Skoro nie chodzi już o gre a test pod obciążeniem 100% cpu (w końcu deklarowałeś sie go zrobić) to nie rób z gęby du*y.Już ci nie jeden napisał: te linki i nieczytelne screeny sobie wsadz...napisałem (nie umiesz) wolisz sie wykłucać niż z korzystać z rad proponowanych (na przyszłość nauczka nie warto dla takich jak ty).A te jazdy po innych m.in. do mnie świadczy o twoim braku dobrego wychowania/kulturze której nie masz za grosz a o inteligencji nie wspomne-jesteś głupszy niż ustawa przewiduje.To samo tyczy sie tematu jak składałeś gosciowi zestaw za 7-8tyś zł :mlotek: pózniej osoby te płaczą na forach bo słuchają takich trolli jak ty. Przeczytaj swoje posty 10 razy i pamiętaj użytkownicy na forum (w tym temacie) to nie pan który ci składał komputer za 7tyś zł. Jak do ciebie dalej nic nie dociera to wejdz w ten link: http://dzieci.wp.pl/?ticaid=1d37c i z niego nie wychodz @MartinMartinN wali od ciebie głupotą z pod pach.

 

to Ty jeszcze tu zagladasz - chyba sie uzalezniles od tego tematu , powinienes go do zakladek strzelic jako "ulubione", za bardzo sie ekscytujesz, wyluzuj - to tylko net , sa fajniejsze rzeczy ktormi powinno sie tak ekscytowac;)

 

"Load procesora nie przekracza 30%"... Pokazał Ci gdzie możesz sobie wsadzić swoje testy na grze. My chcemy screena na pełnym obciążeniu, czyli 98-100%. Nawet możesz odpalić OCCT i po 20min przy wciąż odpalonym OCCT zrobić screen... Przy okazji, ładnie obciąłeś swojego screena. Czyżbyś ukrywał, ze robisz screeny jak test dobiegnie końca? ;]

Chyba pisalem ze to ten sam screen co zmieszczalem wczesniej tylko na zoomie zeby byl bardziej czytelny.... komp to nie caly moj swiat a tylko rozrywka wiec jak znajde chwile dzisiaj pozniejszym wieczorkiem to zrobie nowy test-pisalem chyba.....najpierw mam inne obowiazki jesli wiesz co przez to mam na mysli ;)

Link to post
Share on other sites

No wreszcie wiem gdzie jest blad, a wszystko dzieki pomocy Seby, od poczatku nie potrzebnie testowalem procka programem Prime 95, nawet gdy uzywalem opcji Torture test nie chcial wykorzystac 100% mocy procka, program ktory mi pomogl to Linx i on pokazal dopiero prawdziwe tempy przy max obciazeniu, okazuje sie ze tempy i tak mam chyba calkiem niezle bo nie przekraczaja 55 stopni i sa stale:) Jesli chodzi o Wiedzmina 2 przy max detalach i wlaczonym uberprobkowaniu tempy nie przekraczaja 45 stopni o czym informowalem od samego poczatku:) Dzieki Seba za tip z Linxem, swoja droga ciekawe czemu np Prime u mnie nie dzialal a Linx tak i czym jest to spowodowane, nie wazne, ciesz sie ze czujnik nie jest zwalony bo nowy procek a tempy i tak git. w Wiedzminka moge grac na luzaku a bardzo fajna gierka:)

 

Podsumowujac tak obfity i kontrowersyjny temat w max stresie 55 stopni nie przekracza, przy Wiedzminie 2 na czym mi zalezalo nie przekracza 45 stopni i git! Dziekuje wszystkim pomocnym a reszcie polecam nauke czytania i zrozumienia czego chce sie dowiedziec osoba pytajaca i troche usmiechu bo jacys spieci strasznie :D OD poczatku pisalem ze W2 nie przekracza 45 stopni w max opcji i byla to prawda, od poczatku tez mowilem ze mam nie prawidlowe odczyty w polecanym prime co tez okazalo sie prawda co pokazalem na wczesniejszym foto (prime nie wykorzytywal u mnie przy torture test calosci mocy procka), dopiero Linx od Seby dal mi prawdziwy podglad na temp procka i dobrze bo szkoda by bylo reklamowac:) Moglem posluchac od poczatku jednej osoby a nie sluchac reszty glupot...moja wina;) dziekuje tez wszystkim za naprawde ciekawe doswiadczenie:)

 

http://imageshack.us/f/412/beztytuucyl.png/

Link to post
Share on other sites

Zabawne. Czy tylko ja widzę wszędzie 3.4 na procku a nie 4.4?

 

 

Tam zawsze bedzie Ci sie pokazywac podstawowa predkosc procka, po podkreceniu widoczna bedzie w menadzerze urzadzen...

 

...tam beda sie pojawiac dwie predkosci procka jedna podstawowa czyli 3.4 i obok niej predkosc po podkreceniu czyli 4.4 w moim przypadku

 

W opcji SYSTEM w panelu sterowania widac to najlepiej :)

 

http://imageshack.us/photo/my-images/542/beztytuuke.png/

 

tu masz zreszta linka do mojej specyfikacji procka z opcji System

 

ps. rzeczywiscie to bylo zabawne:)

Link to post
Share on other sites

Zabawne. Czy tylko ja widzę wszędzie 3.4 na procku a nie 4.4?

No przecież widać, że testował stock, wystarczy porównać mojego screena ile było flopów w linx, a ile u niego.

 

u mnie 4.5GHz podczas testu przeglądałem neta 97gflops

u MartinMartin 32gflops, więc o czymś to świadczy...

 

Oj MartinMartin jak już robisz screeny, to zrób w tle widoczny odpalony CPU-Z.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No przecież widać, że testował stock, wystarczy porównać mojego screena ile było flopów w linx, a ile u niego. u mnie 4.5GHz podczas testu przeglądałem neta 97gflops u MartinMartin 32gflops, więc o czymś to świadczy... Oj MartinMartin jak już robisz screeny, to zrób w tle widoczny odpalony CPU-Z.

Wiesz , nie sadzilem ze ktos bedzie podwazac ile wyciaga moj procek, no nic nastepnym razem przy takich rczeczach bede odpalac cpu-z:) tak czy inaczej faknie ze udalo mi sie wreszcie odczytac wlasciwe tempty z tym Linxem:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...