Skocz do zawartości

I7 2600K podkrecony do 4,4 Ghz temperatury


Recommended Posts

file:///C:/Users/mar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg

 

http://photos.nasza-klasa.pl/8132402/9/other/std/0221ff67e7.jpeg

 

wlaczylem przy Wiedzminie 2 na jakies kilka minut , ten spadek pod koniec to tempy po wylaczeniu Wiedzmina, ni cholery nie wiem jak zrobic zeby gra byla uruchomiona w malym okienku obok okienka tego programiku.....

 

jak widac nawet na moment nie przekroczylo 45 stopniu przy max detalach w gierce za pol godzinki bede wbujal sie na kompa to pogram z godzine i zobacze do jakich dojdzie temperatur wtedy:) Seba to chyba jeden normalny gosc wypowiadajacy sie w tym temacie, jak nie wiecie o jaki program mi chodzilo bylo spytac, dalej wyjasnilem ze chodzilo mi o konkretna gre, moze moj blad ze nie napisalem od poczatku ale na litosc wystarczy spytac o jaki program chodzi zamiast odrazu sie podniecac i napinac, a tu Iwses specjalnie dla Ciebie fota z programiku ktory chciales, jeszcze jakies wymagania co do sprawdzenia mojej temperatury na Wiedzminie czy nadal cos Ci nie pasuje?

Link to post
Share on other sites

no to wszystko wskazuje na uszkodzony czujnik temperatury, albo coś nie halo w biosie, nie wiem i dla ciebie taki link może ci się przyda

http://www.purepc.pl/procesory/test_core_i5_2500k_i_core_i7_2600k_sandy_bridge_uwolnione?page=0,9

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2010/Sandy_Bridge/foto/foto_22.png

 

"A co z temperaturami? Są jak na proces 32nm oczywiście niskie. Powyżej widzimy porównanie temperatur w programie LinX pomiędzy i5 2500K 4,8 GHz 1,435V, i7 2600K 4,9 GHz 1,45V, a i7 875K 4,1 GHz 1,335V. Widać wyraźnie, że pomimo wyższego OC temperatury Core i7 2600K w porównaniu do Core i7 875K są niższe o ponad 15*C, przy czym poprzednik był chłodzony na wyższych obrotach wentylatora - i7 2600k na 1750 rpm, zaś i7 875K na 2200 rpm. Jeśli chodzi o rozsądne temperatury, to wygląda na to, że będzie trzeba się kierować wytycznymi z Clarkdale, czyli maksymalnie 75-80*C w programach typu LinX/OCCT/Prime95."

 

purepc.pl

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Tak wiec przedstawilem juz tempy na 2 programach o ktore sami prosiliscie, w zadnej temperatura nie przekroczyla 45 stopni, teraz niech ladnie przeprosza Ci ktorzy narzucali mi sciemnianie, na czujniku wychodza mi bardzo podobne tempy wiec podzielilem sie tym na forum zakladajac ten topic bo w tym temacie nie jestem znawca, chcialem dowiedziec sie cudzej opinii czy temperatura jest wlasciwa i jedyna co przeczytalem z wyjatkiem kilku wyjatkow to jakies wielkie oburzenia, jakies pierdoly i obrazania, wydaje mi sie ze czesc osob tutaj ma jakies powazne problemy odnosnie kontaktow miedzy ludzkich , bo zawsze wydawalo mi sie ze jesli ktos kulturalnie zwraca sie z zapytaniem to zasluguje na kulturalna odpowiedz, nie ktorym wrecz prawie zylka nie puscila na czolach a ja tylko liczylem na szybka i sprawna odpowiedz i pomoc, na szczescie kilka osob mi pomoglo na tym forum za co jestem im wdzieczny i pozdrawiam:) Co poniektorzy powinni przemyslec slowa ktore wypisuja zanim nie zapoznaja sie z tematem badz lepiej niech sie nie udzielaja skoro maja satysfakcje wylacznie z obrazania innych.

 

Wiem ze niektorych zawiodlem wklejajac te testy bo liczyli ze tego nie zrobie, mam nadzieje tylko ze zrobilem w nich wszystko prawidlowo, jesli nie moge powtorzyc z wskazowkami przy wlaczonym Wiedzminie 2 na full detalach i rozdzialce full hd:)

 

Dziekuje i pozdrawiam:)

 

no to wszystko wskazuje na uszkodzony czujnik temperatury, albo coś nie halo w biosie, nie wiem i dla ciebie taki link może ci się przyda http://www.purepc.pl/procesory/test_core_i5_2500k_i_core_i7_2600k_sandy_bridge_uwolnione?page=0,9 http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2010/Sandy_Bridge/foto/foto_22.png "A co z temperaturami? Są jak na proces 32nm oczywiście niskie. Powyżej widzimy porównanie temperatur w programie LinX pomiędzy i5 2500K 4,8 GHz 1,435V, i7 2600K 4,9 GHz 1,45V, a i7 875K 4,1 GHz 1,335V. Widać wyraźnie, że pomimo wyższego OC temperatury Core i7 2600K w porównaniu do Core i7 875K są niższe o ponad 15*C, przy czym poprzednik był chłodzony na wyższych obrotach wentylatora - i7 2600k na 1750 rpm, zaś i7 875K na 2200 rpm. Jeśli chodzi o rozsądne temperatury, to wygląda na to, że będzie trzeba się kierować wytycznymi z Clarkdale, czyli maksymalnie 75-80*C w programach typu LinX/OCCT/Prime95." purepc.pl

 

Ale wiesz, mnie tutaj juz nazywano sciemniaczem ze takie tempy odczytywalem, takie same mam na podanych programach co wkleilem foty jak i na drugim czujniku umiejscowionym na procku , nie wiem dlaczego wyskakuja takie tempy ale mam nadzieje ze teraz co poniektorzy zastanowia sie dwa razy za nim kogos zaczna obrazac, a Tobie dzieki za link:)

 

Tak wiec przedstawilem juz tempy na 2 programach o ktore sami prosiliscie, w zadnej temperatura nie przekroczyla 45 stopni, teraz niech ladnie przeprosza Ci ktorzy narzucali mi sciemnianie, na czujniku wychodza mi bardzo podobne tempy wiec podzielilem sie tym na forum zakladajac ten topic bo w tym temacie nie jestem znawca, chcialem dowiedziec sie cudzej opinii czy temperatura jest wlasciwa i jedyna co przeczytalem z wyjatkiem kilku wyjatkow to jakies wielkie oburzenia, jakies pierdoly i obrazania, wydaje mi sie ze czesc osob tutaj ma jakies powazne problemy odnosnie kontaktow miedzy ludzkich , bo zawsze wydawalo mi sie ze jesli ktos kulturalnie zwraca sie z zapytaniem to zasluguje na kulturalna odpowiedz, nie ktorym wrecz prawie zylka nie puscila na czolach a ja tylko liczylem na szybka i sprawna odpowiedz i pomoc, na szczescie kilka osob mi pomoglo na tym forum za co jestem im wdzieczny i pozdrawiam:) Co poniektorzy powinni przemyslec slowa ktore wypisuja zanim nie zapoznaja sie z tematem badz lepiej niech sie nie udzielaja skoro maja satysfakcje wylacznie z obrazania innych. Wiem ze niektorych zawiodlem wklejajac te testy bo liczyli ze tego nie zrobie, mam nadzieje tylko ze zrobilem w nich wszystko prawidlowo, jesli nie moge powtorzyc z wskazowkami przy wlaczonym Wiedzminie 2 na full detalach i rozdzialce full hd:) Dziekuje i pozdrawiam:) Ale wiesz, mnie tutaj juz nazywano sciemniaczem ze takie tempy odczytywalem, takie same mam na podanych programach co wkleilem foty jak i na drugim czujniku umiejscowionym na procku , nie wiem dlaczego wyskakuja takie tempy ale mam nadzieje ze teraz co poniektorzy zastanowia sie dwa razy za nim kogos zaczna obrazac, a Tobie dzieki za link:)

Info naprawde przydatne:)

Link to post
Share on other sites

file:///C:/Users/mar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg Dołączona grafika wlaczylem przy Wiedzminie 2 na jakies kilka minut , ten spadek pod koniec to tempy po wylaczeniu Wiedzmina, ni cholery nie wiem jak zrobic zeby gra byla uruchomiona w malym okienku obok okienka tego programiku..... jak widac nawet na moment nie przekroczylo 45 stopniu przy max detalach w gierce za pol godzinki bede wbujal sie na kompa to pogram z godzine i zobacze do jakich dojdzie temperatur wtedy:) Seba to chyba jeden normalny gosc wypowiadajacy sie w tym temacie, jak nie wiecie o jaki program mi chodzilo bylo spytac, dalej wyjasnilem ze chodzilo mi o konkretna gre, moze moj blad ze nie napisalem od poczatku ale na litosc wystarczy spytac o jaki program chodzi zamiast odrazu sie podniecac i napinac, a tu Iwses specjalnie dla Ciebie fota z programiku ktory chciales, jeszcze jakies wymagania co do sprawdzenia mojej temperatury na Wiedzminie czy nadal cos Ci nie pasuje?

Dołączona grafika wlaczylem na 7 minut tego Linxa , przy czym na 5 minut byl wlaczony Wiedzmin 2, nie wiem co z tego wynika ale wklejam, wydaje mi sie ze tutaj temperatury pokazuje jeszcze mniejsze niz w tamtym programie jeszcze jakies prosby?

Człowieku nie rób z siebie świętoszka nikt cie nie obraża i zrób najzwyklejszy test na świecie obciąż procka programem OCCT lub Prime95 ściągnij Argus monitor i zrób na takiej zasadzie jak ja pokazałem wyżej,chyba że nie umiesz ? bo nawet linka wkleić nie potrafisz bo mi nie wyświetla nic prócz OPS białe tło.A pisać,że mam takie temperatury to ja też mogę,zrób ten test pokaż jak będziesz miał takie jak piszesz to zmkniemy gęby.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem czy jestes jakis niekumaty czy moze czytac nie potrafisz, sto razy bylo napisane ze interesuje mnie temperatura podczas gry w Wiedzmina 2 przy max detalach a Ty ciagle wyjezdzasz z jakims Prime 95, co mnie obchodzi ten programik, w czym niby on mialby mi pomoc????? Sprawdzilem tempy polecanym przez Ciebie programem podczas grania w Wiedzmina 2, temperatury pokazywane byly bardzo male co jak juz osoba przed moim postem zwrocila uwage i podala mi cenna uwage ze musi byc cos nie tak z biosem albo czujnikiem co jest juz dla mnie jakims punktem zaczepienia, nie mozna tak bylo od poczatku?.....nie wiem czemu tak trudno jest sie przyznac do bledu a swietoszka to robisz z siebie Ty, poczytaj sobie wczesniejsze posty i zobacz jakie byly odpowiedzi co poniektorych osob wiec nie pierdziel bzdur ze niby nikt tu nie obraza i kazdy taki pomocny i zyczliwy, jak dla mnie trzeba byc niezlym niedorozwojem zeby nie potrafic odpowiedziec na jedne proste pytanie ktore zadalem zamiast chrzanic ze ktos sciemnia i inne pierdoly zupelnie nie wnoszace nic do tematu, rozumiem ze teraz starsz sie tu jakos ratowac ale naucz sie czytac wreszcie ze zrozumieniem a nie z jakimis Prime wyskakujesz co jest mi zupelnie nie potrzebna, naucz sie konkretnie na pytania, skoro ja zadaje pytanie czy dana temp jest odpowiednia to oczekuje normalnej odpowiedzi typu "jest za niska, cos musi byc nie tak z czujnikiem badz biosem ze wzgledy na nie adekwatne temperatury" , temat zajalby max dwa, trzy posty i po sprawie, a nie teksty ze niby probuje czyms zaimponowac (pomysl imponowanie temperatura?????chore!) czy ja mam kurde uczyc jak kreowac odpowiedzi do cholery???? Jedyne co mi dobrego poleciles to ten programika Argus monitor i jego wlasnie uzylem do sprawdzenia Widzmina 2:) Jak znajde chwile to specjalnie sciagne dla Ciebie tego prima i przetestuje chociaz nie wiem w czym niby to mogloby mi pomoc uzyskac odpowiedz na zadany temat........czytac trzeba sie uczyc a jesli czegos sie nie rozumie to pytac a nie glupie insynuacje, kultury uczyc nie bede a ktos tu powinien....najpierw lepiej pomyslec dwa razy a pozniej cos napisac bo czasem wychodzi sie na buraka

 

A geby juz wszyscy zamkneli ci co pisali ze niby sciemniam, ale za to pokazuja sie wreszcie jakies cenne uwagi , ciesze sie niezwykle z tego powodu:)

 

http://photos.nasza-klasa.pl/8132402/11/other/std/601aaf48b3.jpeg

 

A tu specjalnie dla Ciebie przetestowane Prime 95 na Argus Monitor.......jakies jeszcze zyczenia czy moze wreszcie napiszesz cos konstruktywnego jak potrafil zrobic to przedmowca? Pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Ja nie bede sie w żaden sposób ratował chce zobaczyć temp. u ciebie w tescie którym podałem i jak możesz go zrobić a gra mnie nie interesuje bo jak mozna sie głupio pytać czy w grze mam dobrą temp. :mlotek: szkoda,że nie wymieniłeś więcej gier :D jak sprawdzasz procesor to pod pełnym obciążeniem programem do tego bo każda gra pokaże ci inaczej ewent. możesz sie pytać o fps-y.Głupie pytanie głupi temat głupie odp.Nie zrobisz testu bo masz najwyrazniej problem z tym to ci pa.

 

A może to ty sie ratujesz teraz nie wspominając o grze przy pierwszym poscie twoim

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Tylko ja widzę okienka zamiast obrazków? Po drugie - nie unoś się , bo mało kto ma takie temperatury. Po trzecie - Wiedżmin jest grą a nie programem testującym .

 

Wiem dlatego wczesniej badalem na Widzminie 2 ale kolega we wczesniejszym poscie prosil zeby sprawdzic przy programie PRime 95 dlatego wkleilem fote:) Temp nie przekracza wiecej niz 45 stopni na tym Prime i nie wiem czemu.......mi fotka normalnie sie otwiera:] Jakby co moge przeslac na priv:)

 

Ja nie bede sie w żaden sposób ratował chce zobaczyć temp. u ciebie w tescie którym podałem i jak możesz go zrobić a gra mnie nie interesuje bo jak mozna sie głupio pytać czy w grze mam dobrą temp. :mlotek: szkoda,że nie wymieniłeś więcej gier :D jak sprawdzasz procesor to pod pełnym obciążeniem programem do tego bo każda gra pokaże ci inaczej ewent. możesz sie pytać o fps-y.Głupie pytanie głupi temat głupie odp.Nie zrobisz testu bo masz najwyrazniej problem z tym to ci pa.

Ja nie wiem czy Ty slepy jestes , ale test masz u gory, przed chwila zrobilem i wkleilem, tempy nie przekraczaja 45 stopni przy stresie w Prime 95 mierzonym przez Agrus Monitor, czego jeszcze Ci potrzeba, chciales test-masz test:)

 

file:///C:/Users/mar/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2485091007351&set=a.1834641066509.107438.1254925159&type=1&theater

 

nie wiem czemu niektorzy moga otworzyc te grafiki a niektorzy nie, tutaj jest link gdzie kazdy forumowicz moze zobaczyc test o ktory prosil mnie Iwses, jak widac nie wychodzi wiecej niz 45 stopni:) Dziekuje:) Jakies komentarze? :D

Link to post
Share on other sites

W linku widac ze temperatura przy wlaczonym prime95 nie przekraca na Agrus monitor 45 stopni, nie wiem czemu wykres nie pokazuje wiekszych temperatur, od samego poczatku w tym temacie we wszelich programach w ktorych sprawdzalem temperatura nie przekracza tych 45 stopni, nie mam pojecia gdzie moze lezec blad.....

 

tak czy inaczej uzywajac tych 2 programow z obciazeniem temp na wykresie nie przekracza 45 stopniu co widac w umieszczonym linku na wykresie ktory jest w miare rownomierny

 

Ps. Iwses-mam nadzieje ze zaspokoilem juz Twoje wymagania co do prime 95 i Agrus monitor ;)

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2485091007351&set=a.1834641066509.107438.1254925159&type=1&theater

Link to post
Share on other sites

Bez obrazy kolego, ale czy nie wypadałoby się nauczyć podstaw obsługi komputera jak chociażby wklejanie linków a potem brać się za overclocking?

a kto tu powiedzial ze jestem overlockerem?gdybym sie znal na temacie to bym nie zadawal chyba pytania tutaj na forum,prawda?Za to nikt tu nie potrafi z tego co widze odpowiedziec na proste pytanie zadane na samym poczatku tematu, rozumiem ze teraz bedziemy sie czepiac wklejania linkow jak juz nie ma sie przyczepic do niczego odnosnie tematu?

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2485091007351&set=a.1834641066509.107438.1254925159&type=1&theater

 

Tutaj jest link odnosnie do tematu jesli ktos czytal o co wogole tu chodzi bedzie wiedzial gdzie problem, generalnie 3 dni czekam na jakas konstruktywna odpowiedz i narazie dostalem chyba dwie-trzy, reszta to jakies pierdoly nie dotyczace tematu przy ktorych musze tracic czas zeby cos udowadniac, prosze jest link a tam wykres z przetestowanym procem pod prime 95 pod Agrus monitor, jak widac temp ponizej 45 stopni, ktos wie dlaczego czy kazdy bedzie zbaczac z tematu zeby nie przyznac mi racji ze na wykres mialem dokladnie takie tempy? Troche profesjonalizmu overlockerzy ;D

 

DOKŁADNIE

A Ty kolega lepiej najpierw zapoznaj sie z tematem bo nawet z tego co widze pierwszego posta nie przeczytales czego temat dotyczy;) na 4,4 to procek zostal podkrecony co jest napisane.....

 

To jak potrafi ktos wytlumaczyc czemu takie tempy wyskakuja czy dalej o du**e Maryni i mam jeszcze kolejne 10 testow przeprowadzac na 10 roznych programikach ? Widac ewidentnie na wykresie max 45 stopni-czemu tak nisko? Narazie jedyna uwaga to byla walniety czujnik i bios....

Link to post
Share on other sites

Ja mam Wiedzmin 2 temp. 24st oto dowód: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-10/bcdbf442.jpg u ciebie jest za duża temperatura w grze co ty na to ? :hahaha: :hahaha: :hahaha:

 

Tyle ze tutaj pod wlaczonym Prime 95 mialem wlaczona opcje stresu, to samo dzialo sie przy innych 3 programach, do ktorych umiescilem wczesniej wykresy kiedy badalem temp przy grze,nie rozumiem analogii, ktos mi wkoncu odpowie konkretnie na pytanie zadane w twmacie?

Link to post
Share on other sites

tak ja Ci jeszcze raz odpowiem - zbieraj graty

 

bo jesli bede musial przez Ciebie prosic jeszcze 200stu moich braci by zaklozyli konto na benchmarku to pozalujesz na dobre

 

2x570 OC a ten bedzie tu bajki wciskal - w tej budzie jest >40stopni a nie na procu

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

Człowieku, litości. Przecież na linku z facebooka :o :o :onic nie widać

Podawanie linków w stylu C:\user\moje obrazy\ziutek\obrazek.jpg to już poziom Mistrzowie.org

Co ty uskuteczniasz?

Weź się ogarnij, zrób porządnego screenshota w normalnej rozdzielczości i wrzuć go na imageshack czy coś w tym stylu.

Nie mówię, że jesteś overclockerem, ale tobie brakuje podstaw a zabierasz się za OC, które jakby nie patrzeć jakiejś wiedzy wymaga.

Edytowane przez CougarV6
Link to post
Share on other sites

Człowieku, litości. Przecież na linku z facebooka :o :o :onic nie widać Podawanie linków w stylu C:\user\moje obrazy\ziutek\obrazek.jpg to już poziom Mistrzowie.org Co ty uskuteczniasz? Weź się ogarnij, zrób porządnego screenshota w normalnej rozdzielczości i wrzuć go na imageshack czy coś w tym stylu. Nie mówię, że jesteś overclockerem, ale tobie brakuje podstaw a zabierasz się za OC, które jakby nie patrzeć jakiejś wiedzy wymaga.

Nie wiem czemu ale po prostu nie moge normalnie umiescic tu normalnie zadnednego screena, dlatego rzucilem na Face, kiedy chce zalaczyc jakis rzut wyskakuje mi pusta ramka, probowalem tez klasycznie kopiuj wklej ale wtedy obrazek jest widoczny tylko dla mnie i chyba 2 osob ktore tu sie udzielaly- dla reszty nie czytelny:/ Jesli bedzie to bardziej pomocne moge caly wyrazny rzut przeslac na maila albo i kilka bo mam rzutu zgrane ze sprawdzania roznymi programami:) Generalnie chodzi mi o odpowiedz czemu tempy wyskakuja mi tak niskie, zdaje sobie sprawe ze to nie sa normalne tempy dlatego zastanawiam sie gdzie jest problem, robilem testy juz na roznych programikach i nigdzie nie przekracza 45 stopni, czujnik or what? Thats all :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...