Skocz do zawartości

Fractal Designe i XFX 650W


Recommended Posts

Witam, mam pytanie czy w obudowach dzisiejszej generacji jak na przykład Fractal Designe 3000 lub ARC zasilacz typu XFX650W montowany jest "do góry nogami" ? Tzn wiatrakiem do dołu ? Ponieważ zwróciłem uwagę iż dzisiaj zasilacze montowane są u dołu obudowy Pozdrawiam

We współczesnych obudowach gdzie masz miejsce na zasilacz na dole i masz tam stosowne otwory wentylacyjne zasilacz montuje się wentylatorem do dołu i nie jest to "na odwrót" to teraz po prostu taki standard ;)
Link to post
Share on other sites

ojtam ojtam, te *naj* lepsze mają na górze z tym, że w osobnym "pomieszczeniu", natomiast na to można sobie pozwolić tylko przy odpowiednim gabarycie

Mówisz tutaj i obudowach Lian Li, które nie mają porządnych filtrów i wentylatorów w zestawie? ;) Niestety ale ma idealnych obudów i pora zdać sobie z tego sprawę ;)
Link to post
Share on other sites

a które referencyjne wentyle są porządne, że mucha nie siada? powiedziałbym, że np penetratory w niektórych SilverStone'ach ale ich też nie uważasz za porządne, filtry? nie wiem jak dokładnie wyglądają w Lian Li, ale za oko są takie same jak we Fractalach, a tamte muszę przyznać działają świetnie, znacznie lepiej niż SPC Mesh Guard, które mam w swoim Zalmanie

 

już abstrahując od faktu, że mówimy o logice montowania PSU w relacji góra/dół, a w skrócie co jest lepsze widelec czy łyżka

Link to post
Share on other sites

a które referencyjne wentyle są porządne, że mucha nie siada? powiedziałbym, że np penetratory w niektórych SilverStone'ach ale ich też nie uważasz za porządne

Nie powiedziałem, że nie są porządne. Powiedziałem, że nie nadają się na coolery CPU i chłodnice ;) Jako wentylatory do wentylacji obudowy (w sensie na przód lub spód) są bardzo fajne bo wieją jak niektóre droższe wentylatory i potwierdzają to filmiki od Silverstone :) Problem tylko w tym, że nie było takich clipów z wentylatorem zamontowanym na jakimś coolerze CPU a jak się okazuje wcale nie bez powodu ;)

 

 

a w skrócie co jest lepsze widelec czy łyżka

Zależy co chcesz jeść ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...