Skocz do zawartości

Rage - kiepskie wczytywanie tekstur na 6850


Recommended Posts

Niedługo (2-5 dni) wypuszczą potężnego patcha, który ma poprawić ogrom błędów w tym problemy z teksturami :) U mnie też tak jest a optymalizacja leży na całej lini pomimo iż mam znacznie wydajniejszą kartę od Twojej :) Co oczywiście nie zmienia faktu, że panowie z id Software wypuścili BETĘ zamiast pełnej wersji. Do tego brak jakichkolwiek ustawień graficznych czyli jednym słowem ch*j w du*ę konsolom.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja mam trochę inaczej... gorzej...

Posiadam Rage, i niestety... zaraz po filmiku gra ma 1klatkę na 10 sekund... o co chodzi, ściągnąłem fix od amd pod rage, niestety nic to nie dało... co mam zrobić?

XFX 6790

6gb ram 2x1, 2x2

AMD Athlon x2 64 5600+ @stock

Asus M2n4 SLi

 

Czego mam taki problem?

Direct X najnowszy, wszystkie update'y Windows Update

Dyski czyściutkie po defragu

Ccleaner działa co dzień...

Link to post
Share on other sites

Mialem jutro kupic ale tak poczekam na patcha, dlatego zawsze wlasnie uwazalem ze konsole sa do gier, tam k....a nie trzeba jakis pr*********h patchy instalowac i innych pierdol, wkladasz plye i grasz:/ Nic pozostaje czekac az wypuszcza tego patcha....wiadomo za ile czasu ma wyjsc?

Poczekaj tylko wyjmę z szafy moją zakurzoną magiczną kulę.

Link to post
Share on other sites

Problem z grą Rage polega na tym że na niektórych komputerach gra źle wyszukuje konfigurację pc i dobiera do niej najniższe możliwe ustawienia graficzne (gra nieposiada żadnych ustawień graficznych poza rozdzielczością i AA). W internecie pojawiła się już cała masa konfigów które można skopiować i wklejić do folderu gry "ręcznie" wymuszając jakość grafiki. Wystarczy chcieć i znać podstawy działania wyszukiwarki, a nie wylewać tu swoje żale na ducha winnych graczy konsolowych. Druga sprawa że 90% przypadków w Rage związanych ze złym działaniem gry dotyczy posiadaczy kart graficznych Ati Radeon. Gdybyście poczytali do byście wiedzieli że Ati w swoich kolejnych sterownikach nie aktualizowało sterowników pod OpenGL które są wymagane do poprwnego działania gry... praktycznie zerowe problemy dotyczą posiadaczy układów od Nvidia gdyż tam sterowniki były aktualizowane systematycznie. Tak więc zamiast toczyć pianę i pluć na innych polecam zapoznać się z tematem, następnie poczekać do premiery która jest JUTRO i dopiero wyciągać szabelkę...

Link to post
Share on other sites

Utwórz sobie plik rageconfig.cfg i umieść go w katalogu z grą w podkatalogu `base`. W pliku wstaw:

 

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192

vt_pageimagesizeunique 8192

vt_pageimagesizevmtr 8192

vt_restart

vt_maxaniso 4

image_anisotropy 4

 

i sprawdź czy pomogło. Powinno :) Więcej info na:

http://www.geforce.com/News/articles/how-to-unlock-rages-high-resolution-textures-with-a-few-simple-tweaks

 

Stery ATI pod RAGE już zainstalowałeś?

 

Mimo wszystkich starań na stan obecny gra jest totalnie zabugowana w wersji na PC w kwestiach grafiki. Spodziewaj się migoczących textur, artefaktów i innych "fajerwerków" ;)

 

Można też spróbować wrzucić 2 pliki od driverów ATI do katalogu z grą tak jak sugeruje jeden z użytkowników guru3d.com i twierdzi, że są efekty:

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=269515&page=50

 

3 post od dołu z linkiem na mediafire.com skąd można pobrać paczkę z 2 wspomnianymi plikami.

 

Niektórzy zalecają też wyłączenie tripplebuffering w panelu karty video.

 

I wyłączenie "transcoding" w menu gry (?)

 

Update

 

U mnie z tym configiem na 6870 1GB śmiga, zer doczytywania textur i zero artefaktów (z forum guru3d.com).

 

 

 

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192

vt_pageimagesizeunique 8192

vt_pageimagesizevmtr 8192

vt_maxaniso 4

vt_restart

image_anisotropy 4

 

fc_maxcachememoryMB 1024

 

seta g_showplayershadow 1

seta r_useHighQualityPostProcess 1

seta r_shadowsHighQuality 1

seta r_renderer "best"

seta r_useHBAO 1

seta r_useRenderThread 1

seta r_visDistMult 1

seta r_useMotionBlur 1

seta r_shadows 1

seta r_skipBump "0"

seta r_skipSpecular "0"

seta r_skipNewAmbient "0"

seta r_shadows "1"

seta r_cgFragmentProfile "best"

seta r_cgVertexProfile "best"

 

seta image_anisotropy 4

seta image_lodbias "-1"

seta image_usecompression 0

seta image_screenshotquality 100

seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"

sets image_useCache 1

seta image_cacheMegs 125

seta image_cacheMinK 50

seta r_swapInterval 0

seta r_displayRefresh 0

seta r_multiSamples 32

seta r_shadows 1

seta jobs_numthreads 4

 

seta ik_enablesmoothing 0

seta m_smooth 0

 

seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192

seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192

seta vt_pageimagesizeunique 8192

seta vt_pageimagesizevmtr 8192

seta vt_qualityhdplossless 1

seta vt_qualityhdppower 0

seta vt_qualityhdpspecular 0

seta vt_qualityhdpnormal 0

seta vt_qualityhdpdiffuse 0

seta vt_qualitydctpower 100

seta vt_qualitydctspecular 100

seta vt_qualitydctnormal 100

seta vt_qualitydctchroma 100

seta vt_qualitydctluma 100

seta vt_usecudatranscode 2

seta vt_maxppf 32

seta vt_maxlockedpages 256

seta vt_lodBias "-1"

seta vt_minlod "-1"

seta vt_uncompressedvmtr 1

//seta vt_uncompressedphysicalimages 1 // 4Gb RAM is not enough :)

seta vt_vmtrcompression none

seta vt_maxaniso 4

seta vt_restart

 

Update 2

 

Jak komuś przeszkadza rwanie obrazu to można jeszcze wymusić w panelu karty Vsync.

Teraz to już jest poezja płynności :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Utwórz sobie plik rageconfig.cfg i umieść go w katalogu z grą w podkatalogu `base`. W pliku wstaw: vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192 vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192 vt_pageimagesizeunique 8192 vt_pageimagesizevmtr 8192 vt_restart vt_maxaniso 4 image_anisotropy 4 i sprawdź czy pomogło. Powinno :) Więcej info na: http://www.geforce.com/News/articles/how-to-unlock-rages-high-resolution-textures-with-a-few-simple-tweaks Stery ATI pod RAGE już zainstalowałeś? Mimo wszystkich starań na stan obecny gra jest totalnie zabugowana w wersji na PC w kwestiach grafiki. Spodziewaj się migoczących textur, artefaktów i innych "fajerwerków" ;) Można też spróbować wrzucić 2 pliki od driverów ATI do katalogu z grą tak jak sugeruje jeden z użytkowników guru3d.com i twierdzi, że są efekty: http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=269515&page=50 3 post od dołu z linkiem na mediafire.com skąd można pobrać paczkę z 2 wspomnianymi plikami. Niektórzy zalecają też wyłączenie tripplebuffering w panelu karty video. I wyłączenie "transcoding" w menu gry (?) Update U mnie z tym configiem na 6870 1GB śmiga, zer doczytywania textur i zero artefaktów (z forum guru3d.com). vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192 vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192 vt_pageimagesizeunique 8192 vt_pageimagesizevmtr 8192 vt_maxaniso 4 vt_restart image_anisotropy 4 fc_maxcachememoryMB 1024 seta g_showplayershadow 1 seta r_useHighQualityPostProcess 1 seta r_shadowsHighQuality 1 seta r_renderer "best" seta r_useHBAO 1 seta r_useRenderThread 1 seta r_visDistMult 1 seta r_useMotionBlur 1 seta r_shadows 1 seta r_skipBump "0" seta r_skipSpecular "0" seta r_skipNewAmbient "0" seta r_shadows "1" seta r_cgFragmentProfile "best" seta r_cgVertexProfile "best" seta image_anisotropy 4 seta image_lodbias "-1" seta image_usecompression 0 seta image_screenshotquality 100 seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR" sets image_useCache 1 seta image_cacheMegs 125 seta image_cacheMinK 50 seta r_swapInterval 0 seta r_displayRefresh 0 seta r_multiSamples 32 seta r_shadows 1 seta jobs_numthreads 4 seta ik_enablesmoothing 0 seta m_smooth 0 seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192 seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192 seta vt_pageimagesizeunique 8192 seta vt_pageimagesizevmtr 8192 seta vt_qualityhdplossless 1 seta vt_qualityhdppower 0 seta vt_qualityhdpspecular 0 seta vt_qualityhdpnormal 0 seta vt_qualityhdpdiffuse 0 seta vt_qualitydctpower 100 seta vt_qualitydctspecular 100 seta vt_qualitydctnormal 100 seta vt_qualitydctchroma 100 seta vt_qualitydctluma 100 seta vt_usecudatranscode 2 seta vt_maxppf 32 seta vt_maxlockedpages 256 seta vt_lodBias "-1" seta vt_minlod "-1" seta vt_uncompressedvmtr 1 //seta vt_uncompressedphysicalimages 1 // 4Gb RAM is not enough :) seta vt_vmtrcompression none seta vt_maxaniso 4 seta vt_restart Update 2 Jak komuś przeszkadza rwan

ie obrazu to można jeszcze wymusić w panelu karty Vsync. Teraz to już jest poezja płynności :)

Jak zrobić taki plik? Na googlach nie znalazłem... W notatniku robię ale nie działa, nadal jest jako txt. Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Jak zrobić taki plik? Na googlach nie znalazłem... W notatniku robię ale nie działa, nadal jest jako txt.

Jeżeli nie masz widocznych końcówek typu .exe, .txt, cfg. będąc w obojętnie jakim folderze, kliknij narzędzia, potem wejdź w zakładkę "widok" i odznacz ptaszek przy "ukryj rozszerzenia znanych typów plikó", potem zastosuj zmiany, potem zrób to co kolega kazał, czyłi stwórz plik tekstowy wklej tam to co trzeba, potem zapisz pliczek, następnie wyłącz pliczek, i kliknij na niego ppm, i naciśnij "zmień nazwę" teraz prawą strzałką dojedź do końca, i usuń po kropce to "exe" i wpisz zamiast tego cfg.

PAMIĘTAJ ŻEBY SKOPIOWAĆ TEN PLICZEK DO FOLDERU BASE. :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie masz widocznych końcówek typu .exe, .txt, cfg. będąc w obojętnie jakim folderze, kliknij narzędzia, potem wejdź w zakładkę "widok" i odznacz ptaszek przy "ukryj rozszerzenia znanych typów plikó", potem zastosuj zmiany, potem zrób to co kolega kazał, czyłi stwórz plik tekstowy wklej tam to co trzeba, potem zapisz pliczek, następnie wyłącz pliczek, i kliknij na niego ppm, i naciśnij "zmień nazwę" teraz prawą strzałką dojedź do końca, i usuń po kropce to "exe" i wpisz zamiast tego cfg. PAMIĘTAJ ŻEBY SKOPIOWAĆ TEN PLICZEK DO FOLDERU BASE. :)

Jakie narzędzia? Nie mam takiej opcji w Win 7...
Link to post
Share on other sites

<lol> Organizuj-> opcje folderów i wyszukiwania. W moim win7 mam to i to :)

Teraz, to już gra gitara ;). Pomogło, choć nadal widać wczytujące się tekstury, ale już idzie pograć.

Tak czy siak Carmack niech zajmie się czymś innym...

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Nie zmuszam, ale możesz kliknąć ze pomogłem :P Zawsze chętny do pomocy! Jbc wal śmiało do mnie

Spoko. Najbardziej śmieszy mnie to moje "ZNAWCA" hehe.

To sobie pograłem... 1 misja i nagle przycina do 1fps... Sorry ale nie mam zamiaru karty spalić. Ta gra, to jakiś skandal...

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Problem z grą Rage polega na tym że na niektórych komputerach gra źle wyszukuje konfigurację pc i dobiera do niej najniższe możliwe ustawienia graficzne (gra nieposiada żadnych ustawień graficznych poza rozdzielczością i AA). W internecie pojawiła się już cała masa konfigów które można skopiować i wklejić do folderu gry "ręcznie" wymuszając jakość grafiki. Wystarczy chcieć i znać podstawy działania wyszukiwarki, a nie wylewać tu swoje żale na ducha winnych graczy konsolowych. Druga sprawa że 90% przypadków w Rage związanych ze złym działaniem gry dotyczy posiadaczy kart graficznych Ati Radeon. Gdybyście poczytali do byście wiedzieli że Ati w swoich kolejnych sterownikach nie aktualizowało sterowników pod OpenGL które są wymagane do poprwnego działania gry... praktycznie zerowe problemy dotyczą posiadaczy układów od Nvidia gdyż tam sterowniki były aktualizowane systematycznie. Tak więc zamiast toczyć pianę i pluć na innych polecam zapoznać się z tematem, następnie poczekać do premiery która jest JUTRO i dopiero wyciągać szabelkę...

Przypomina mi się trochę premiera Crysisa 2 i jakie to on "ochy" i "achy" miał wywoływać. Co się okazało? Gracze PC dostali jakiegoś okrojonego/konsolowego crapa, któremu potem dopiero kolejne patche pomogły...Tutaj będzie tak samo (zresztą już są pliki konfiguracyjne do lepszych tektur itp.). Zaczynam powoli myśleć, że twórcy gier jakiś czas temu obrali dość ciekawy kierunek - wypuszczenie gry w wersji "surowej" aby ludzie o niej jak najwięcej mówili (nawet psioczyli ale byleby bylo o grze głośno) a potem jej patchowanie aby znowu ludzie się zachwycali czego to oni kolejnym patchem nie dokonali...
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...