Skocz do zawartości

Problem z kartą czy to coś innego?


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Po złożeniu nowego zestawu (Intel E8400 + Gigabyte EP45-UDR3 + Kingston HyperX 1066 CL5 4x1GB + Asus ATi Radeon 4770 Formula) wystąpił następujący problem:

 

Komputer uruchomił się jak należy, wystartował instalację XP (podstawowa wersja bez SP) z płyty bootującej i po chwili sypnął się niebieski ekran z błędem "pci.sys". Po restarcie jeszcze raz wyskoczył ten sam błąd. Wyłączyłem kompa i poszedłem poszperać w google (ponoć jest to błąd instalacji typowy dla kart PCIe, jeśli instalacja windy nie ma zintegrowanego SP2).

 

Po powrocie do nowego kompa i ponownym jego odpaleniu nie ma absolutnie zadnego obrazu - monitor jest czarny... ;)((

Do tego slychac, ze wszystko leci jak trzeba - odpala sie bott CD z instalka windy, tylko nie ma obrazu...

Pomocy plzz... czy cos padło czy ja robie cos nie tak?

 

Wszystkie kabelki podpiete jak trzeba, wszystko podociskane itp itd....

R

Link to post
Share on other sites

Spróbuj pożyczyć od kogoś zastępczą kartę grafiki, aby wykluczyć winę płyty głównej. Jeśli to nie pomoże, wina leży po stronie Gigabyte'a. Łatwiejszym sposobem jest sprawdzenie w instrukcji płyty, co oznaczają piski podczas uruchamiania komputera. Powinny dać Ci obraz całej sytuacji ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a może spróbuj wpiąć karte w inne gniazdo PCI-Express?? Sprawdź też, czy wtyczki zasilające właściwe założyłeś i czy dobrze są umieszczone. MOżesz też spróbować zainstalować viste. A dobrze by było, jakbyś od kumpla pozyczyl karte i wsadzil do kompa, by sprawdzic czy z nia odpali. jesli tak - to masz uwalona karte

Link to post
Share on other sites

A podpiołeś zasilanie do grafiki

 

Normalnie 4770 zasilane są z PCI Ex ale ten asus ma gniazdo na 6pin

z tego co wiem wszystkie HD 4770 wymajaga dodatkowego zasilania. 6 pin

 

EDIT

 

aby wykluczyc wine karty graficznej najlepiej bedize jak pożyczysz od kogos k.graficzna i sprawdzisz czy instalacja wtedy ruszy poprawnie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...