Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam zamiar zakupić CAL!, niestety moja płyta główna Asrock 870 extreme3 nie ma za dobrej zintegrowanej karty dźwiękowej która mogłaby mi pokazać moc słuchawek. Poszukuję taniego i dobrego sprzętu najlepiej w okolicach 100zł jak np. : http://www.skapiec.pl/site/cat/5/comp/1445441 .

P.S. Mam jeszcze zamiar zakupić mini wieże LG FA162 i tu nasuwa się pytanie czy do niej też potrzeba dobrej karty dźwiękowej ?

 

Edit:

Słuchawki mają być do Gier, mini wieża do filmów i muzyki.

Edytowane przez Jamnik
Link to post
Share on other sites

Dźwięk na pewno będzie lepszy niż z tego co masz na płycie. Jeżeli zamierzasz kupować jeszcze jakiś zewnętrzny sprzęt grający to im lepsza jakość na wyjściu z kompa tym lepiej, aczkolwiek po takiej karcie nie spodziewałbym się fajerwerków na najwyższym poziomie ale powinieneś być zadowolony. Co do samej wieży to się nie wypowiadam, bo nie miałem do czynienia ostatnio z takim sprzętem.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie nic lepszego nie kupisz, także spokojnie możesz ją brać. Dźwięk będzie o niebo lepszy niż na integrze 8) Z wieżą też nie powinno być problemów, aczkolwiek tak jak kolega wyżej pisze za tę cenę fajerwerków bym się nie spodziewał. Nie miałem jeszcze okazji zobaczyć jak DG się spisuje na żywo, widziałem tylko D1 i świetnie się spisywała ale też jest droższa niż DG.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

jest różnica miedzy D1 a DG ktoś tam na górze czuć nie będzie, ale takich ludzi jest bardzo mało. Ja znam osobiście osoby, które wymieniły GD na DX/D1, bo nie były zadowolone więc jak masz pieniądze kup D1. Gd to poprawie grająca karta, ale nic po za tym.

Link to post
Share on other sites

W twoim przypadku brał bym D1 bo masz 3 wolne porty z PCI a 1 wolny port z PCI x1

A nie fakt 2 tylko 1 slot jest na radiatorze O.o bez sensu, mimo wszystko karta graficzna zakryje ci dostęp do PCI x1 chyba że masz jakąś z starszych które nie były aż tak opancerzone, bierz D1 która ma PCI a nie DX/XD która ma PCI x1 ...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Na poprzednim PC z tego co pamiętam tak nie dudniło, tam była lepsza integra ( Cmedia > Realtek ). Pewna osoba mi mówiła, ze to może być przez integre ponieważ on i jego kuzyn mieli takie same głośniki 5.1, z tym, że on miał jakaś oddzielną kartę creative za 200 czy 300zł, a taen kuzyn integrę Realteka i na tym realteku dudniło, nawet z wyciszonym subem na maxa.

 

Najgorszę, że nie mogę tego suba wyciszyć znacznie, dam trochę głośniej i już mi dudni, o dziwo wcześniej mi to nie przeszkadzało i grało według mnie dobrze, później miałem inne głośniki 2.0 przez ponad tydzień, teraz wróciłem do swoich i zonk, to mi nie daje spokoju ;x. Teraz słucham na wasapi w foobarze, bez żadnych dodatków robiących 5.1 i dudnienie jest mniejsze, no ale wcześniej słuchałem na AISO + chanel mixer ( nawet mam takie same ustawienia ) i nic mi nie przeszkadzało, nie proponujcie mi mixowania windowsa bo to gra jak z telefonu na 7 gdzie wszystko leci programowo.

Link to post
Share on other sites

Tylko słyszałem że te wszystkie efekty spycjalne potrafią nieźle zamulić grę więc nie jestem skłonny ku karcie dżwiękowej

Nie o EAXA mi chodzi.

Wtrącę się do tematu. czy możliwe, żeby integra powodowała dudnienie subufera w głośnikach 5.1?

Moja integra powoduje dudnienie suba i na słuchawkach, gdzie pojawia się taki duży , pusty beznadziejny bass.
Link to post
Share on other sites

Najgorszę, że nie mogę tego suba wyciszyć znacznie, dam trochę głośniej i już mi dudni

ten typ tak ma, miałem kiedyś X-620 od logitech'a na integerze realtec'a i dudnienie było wszechobecne, dało się trochę zciąć miksem na wyjściu ale tylko trochę, niemniej ten sam zestaw dudnił inaczej w innych pomieszczeniach, w mniejszych było to nie do wytrzymania

potem zakupiłem Xonara DX i wiele to nie pomogło, po prostu to tak idiotycznie są zbudowane zestawy 5.1, że nie ma ratunku

teraz mam porządny wzmak i przyzwoite kolumny stereo i powiem tyle - niebo (a raczej piekło, bo brzmi szatańsko dobrze), a ziemia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...