Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam na wstępie powiem, że nie jestem ekspertem w tej tematyce. Otóż w pomieszczeniu jest modem z neostrady do którego podłączony jest router Netgear WGR614, wszystko działa jak powinno, jakieś 50 m dalej jest dom w którym chciałbym internet poprzez 2 router podłączony do wspomnianego wcześniej Netgeara. Routery będą połączone kablem Ethernet. Czy podłączenie nowego routera do portu w routerze nr. 1 wystarczy? Czy w routerach będzie trzeba coś ustawić? Czy kabel ma być Crosowany (wybaczcie pytanie ale nie wiem :P). No i oczywiście jaki router najlepiej kupić aby rozsyłał internet po całym domu cena +|- 300 zl za router. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

 

PS.

Jedynym narzuconym mi kryterium jest czarny kolor nowego routera :P

Edytowane przez areklat
Link to post
Share on other sites

kup switcha i to powinno rozwiązać problem

To nie rozwiąże problemu w obu pomieszczeniach musi być wifi.

 

 

Routera ( nr.2 ) stawiasz w tryb WSD/Bridge, poszukaj Netgear WNDR3700 lub WNR3500L wgrywasz alternatywne oprogramowanie i praktycznie robisz co chcesz na tych routerkach.

 

Co znaczy alternatywne oprogramowanie ? Przypominam, że routery będą połączone kablem a nie poprzez wifi. Przez wifi router nr 2 ma tylko rozsyłać internet po domu.

 

 

Edytowane przez areklat
Link to post
Share on other sites

Ok kapuje ale na innym forum jak szukałem było o tym że router wystarczy podpiąć i będzie działać normalnie i że tryb WSD/Bridge jest do połączenia tych routerów bez kabla przez wifi i sa opoźnienia a tego wolałbym uniknąć. Tylko nie krzyczcie na mnie mowie co czytałem a ile w tym prawdy to nie wiem.

Link to post
Share on other sites

A czy jest jakiś router do którego nie trzeba będzie nic wgrywać to wszystko mam tylko postawić i ma stać ja tego używać nie będę. Prosiłbym o konkretne modele. No i ten kabel który łaczyć ma routery normalny ma być czy crosowany ?

Edytowane przez areklat
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nie bede tworzył nowego tematu więc podepnę sie do tego :)

 

Jak zrobić żeby dwa routery były w jednej podsieci? Mam takie routery: TP-Link WR1043ND z adresem IP 192.168.0.1 i TP-Link TD-8840T z adresem IP 192.168.1.1 Z tego co wiem to o nr podsieci decyduje ta wartość którą zaznaczyłem na czerwono, więc żeby byly w jednej podsieci to ona musi być taka sama. Chyba że się mylę? Powinno to chyba wtedy wyglądać np. tak :

192.168.0.1

192.168.0.2

Sęk w tym że się nie da tak zrobić bo wyskakuje błąd :/ Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...