Skocz do zawartości

Cooler Master 500W-lipna wersja?


Recommended Posts

to nie jest 500etka - dla 12v sa poprostu dwie linie po 18A i to bez wyliczenia obciazalnosci lacznej takie triki nie do konca mowia jaki to zasilacz - identyczny jest Forton a sporo tanszy

corsair ma jedna 30stke i napewno jest to lepiej niz dwie 18 niesumujace sie

kolga lopez2 pisal to o zasilce http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=10362 i polecal zamiast tego na podstawie tego cytatu fortona 400 i corsaira

 

pytalem tam o wyjasnienie tego troche,troche watpliwosci mam dlatego pytam

 

w koncu wlozyli mi CoolerMastera 500W

 

wersja RP-500-PCAP http://www.coolermaster.com/products/product.php?language=eu&act=detail&tbcate=251&id=361

 

na stronie w opisie pisze

Support dual +12V and+12V outputs for higher power usage
o co biega w koncu,jak to patrzec?lepiej jak jest 1 linia 30 A?

 

 

Kurcze wsadzili mi zasilacz Cooler Master 500W.Patrze na naklejke zasilki,widze tam kilka kolumn i tak, w jednaj kolumnie 12v i w drugiej 12v,natezenia po 18 a,max 360W,wtf?z boku jakas inna kloumna i napiecia i 165W.

 

Kolega ktorego zacytowalem,pisal mi w poscie viewtopic.php?f=8&t=3292&p=43645#p43645 , ze niby jak sa 2 linie po 12v i 18a to jest niby jakis "oszukiwany" trick i naprawde max zasilacza jest mniejsza .

 

Jak mam patrzec na te kolumny,sumowac te 360 i 165 W,czy faktycznie maksymalna moc mojego zasilacza to 360 a nie 500W?wcisneli mi jaks "dupna" wersje?

 

jeszcze cos takiego wyczytalem:poprzedzone wypisanymi napieciami

combine power shall not exceed 431.5W
czyli ze niby nie powinno sie przekroczyc 431.5W do bedzie smrodzik tak?czyli ze max to jest 431.5W

 

 

 

 

co do esc.pl kupilem u nich tego His 4870 512 i krzaczki na monitorze...kosci pamieci chyba uszkodzone,widac chlopaki faktycznie testuja sprzet,teraz sie ciagaj z nimi po reklamacjach,zakupy przez neta:/

Link to post
Share on other sites

Opisz konfigurację komputera, jakie masz komponenty, wtedy będzie wiadomo ile to wszystko zjada prądu. Być może ten zasilacz jest zwyczajnie za słaby. Różni producenci, różnie rozumieją moce podawane na zasilaczach, dla jednych te 500W będzie mocą maksymalną, ale jednak dostępną w dłuższym okresie czasu, dla innych te 500W będzie mocą szczytową dostępną jedynie przez bardzo krótki okres...zazwyczaj jest to szpilka trwająca kilka....kilkanaście milisekund. Nie ma ścisłych norm określających pomiary mocy, no w każdym razie producenci rzadko się do nich stosują.

Jeśli masz dostęp do mocniejszego zasilacza sprawdź zanim rozpoczniesz batalię gwarancyjną z kartą. Radeon 4870 potrafi trochę prądu zjeść.

Możesz też skorzystać z kalkulatorów mocy, daje to jakiś pogląd jakiego zasilacza potrzebujesz.

Na tej stronie masz taki prosty, PSU-Calculator

http://www.be-quiet.com

Link to post
Share on other sites

procek phenom II x2 550,karta radek 4870 512,ram 2GB 1333MHz,zasilacz samsung 500GB,2 wentyle w obudowie,karta tv,karta sieciowa,plyta gigabyte ud3p 770t,monitor 22'

 

co do batalli reklamacyjnej,co mi da sprawdzanie na mocniejszym zasilaczu,krzaki to krzaki,probowalem na 2 innych kompach ale ze slabszymi zasilkami,jest mozliwosc ze przyczyna moze byc za slaby zasilacz?jakby byl za slaby zasilacz to w ogole powinna sie karta wlaczyc?monitor na obrazie?a jak juz to nie powinny sie jakies bledy pokazywac ale w stresie,zasilacz po wlozeniu karty i wlaczeniu kompa chyba od razu nie pracuje na 100%?

 

kolesie ktorzy montowali mieli mi najpierw dac OCZ 500W,okazalo sie ze nie ma,dali tego CM i mowili ze ma niby byc ok

Link to post
Share on other sites

Prześlij zdjęcie tabliczki - będzie łatwiej ;)

 

Kurcze wsadzili mi zasilacz Cooler Master 500W.Patrze na naklejke zasilki,widze tam kilka kolumn i tak, w jednaj kolumnie 12v i w drugiej 12v,natezenia po 18 a,max 360W,wtf?z boku jakas inna kloumna i napiecia i 165W.

 

To oznacza że masz 2 linie po 18A, ale całkowite obciążenie dla 12v (obu linii) wynosi 460W, czyli 30A. Niestety nie każdy ma obciążalność na linii 12v prawie taką jak max obciążenie w ogóle (tutaj dobrze wypadają np. OCZe).

 

te 165W to jak się domyślam obciążenie linii 5v i 3.3v.

 

combine power shall not exceed 431.5W
To znaczy, że całkowite obciążenie nie może przekroczyć 530W, ale jeśli to jest na samym dole tabliczki i tyczy się każdej kolumny.
Link to post
Share on other sites

czyli ogolnie ten model co podalem powinnien sobie poradzic z tym radkiem 4870 512+reszta zestawu?

 

zastanawiam czy isc do sklepu rano prosic zeby sprawdzili karte na mocniejszym zasilaczu czy wyslac karte do gdanska na reklamacje

 

zdjecie podesle jutro rano

Link to post
Share on other sites

no wkladalem jeszcze do niego GF 7900 GS,dziala jak nalezy, ale to duzo slaszba karta przeciez,moge tez sprobowac na radku 4850,tyle ze tez mniej mocy bierze(4870 potrzebuje 2 wejsc zasilajacych)

 

aha napisales ze jak mam 2 linie 12 v po 18a to tak naprawde 30 a i 460W

 

mi pod tymi kolumnami z 12V pisze max 360 to jak to sie liczy

 

czytalem tu http://zenfist.pl/pelen.php?id=30 o jakims liczniku,ze sa zalety 2 linie 12v ale ze niby jak jest jedna to lepiej

Link to post
Share on other sites

o ile pamietam to pisalem to o OCZ sxs500 (nic o cooler master) ktory nie dosc ze nie podaje lacznego obciazenia linii 12 w amperach to jeszcze zaslania sie podaniem wylacznie lacznego obciazenia dla 3+5+12 ktore wynosi w jego przypadku zaledwie niecale 480 dla wszystkich lacznie

( biorac pod uwage ze ma wedle starej modly b. sline linie 3 i 5 to linia 12 wypada b.slabo i wlasnie z tego wzgledu firma podaje tylko obciazenie laczne poprostu strach polecac cos takiego w czasach kiedy grafika jest w stanie pociagnac 200 i wiecej W)

 

- przy nim Corsair 450 to rarytas i nie ulega to raczej zadnej watpliwosci

 

to ze dales sobie wcisnac zamiast corsarza450 CoolerM500 to juz nie moja wina (zakup w tej kwocie calkowicie chybiony) - firma poprostu pozbyla sie tego czego pozbyc sie chciala

 

co do "krzakow" nie jest to wina zasilacza CM ktory pomimo ze nie 1szej jakosci i tak poradzi sobie z tym sprzetem

Link to post
Share on other sites

Hmm czyli dalej nie wiem,czego sie moge spodziewac po tym CM 500,jaki max wyciaga,czy do tego sprzetu co pisalem bedzie odpowiedni.Ktos mi polecil zamiast tego brac http://pclweb.systemb2b.com/pricelist/i ... D=C9800286 ,w prawdzie 450-tka ale podobno lepszy w porownaniu do tego.Isc do kolesi i rzadac wymiany na tego Corsaira 450W,w koncu raz ze OCZ tez nie mieli,dwa nawet gwarancji mi nie napisali na tego,rzadac wymiany na Corsaira,bedzie to lepszy wybor?

Link to post
Share on other sites

Będzie lepszy i prawdopodobnie swojego będę wymieniał więc może się skusisz na takiego jeszcze z 3-letnią gwarancją ;)

 

Ale póki co nie opłaca ci się raczej go zmieniać - nie masz strasznie prądożernej konfiguracji, no chyba że chcesz niedługo coś zmienić.

Link to post
Share on other sites

Czyli tak z tych 3 zasilaczy BEST wybor to

 

http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C9800286

 

pozniej OCZ StealthXStream 500

 

a na koncu ten co mam czyli CM 500W: 2 linie 12v po 18 A na jedna(mozna jakos odczytac jaka jest jego chociazby przyblizona wartosc max?)jesli nawet to spokojnie do tego konfigu co podalem wystarczy?co do rozbudowy,to pewnie i tak musialbym wziasc jeszcze jakiegos lepszego na przyszlosc niz ten Corsair czy OCZ 500-tki,wiec mozna w sumie jakos dzialac,czy jednak upierac sie o wymiane

 

ps. zdarza sie ze nie ma ani gwarnacji od producenta ani od sklepu na zasilke?

Link to post
Share on other sites

1 corsair 450

2 ocz 500

3 CM 500 podobno cichszy niz OCZ ale o nizszej sprawnosci - pobierze wiecej pradu z gniazda (niewiele wiecej) + nienajrowniejsze napiecia nikt od tego nie umrze;)

 

corsair450 pociagnalby jeszcze duzo

przykladowy max to

Q9550 OC -150W

GTX285 OC- 200W i inne az do max 250W

plus dwa dyski, 8gb ram ,dwa dvd

 

oczywiscie to maxymalny mozliwy uciag - co by sie ktos niesugerowal ze niby polecam do powyzszej konfiguracji - corsair550vx /ocz fatal1ty 550

 

jak to nie ma gwarancji? zawsze jest gwarancja chyba ze nietypowa wyprzedaz albo zwroty z naprawy wowczas sie daje 3-6 msc

Link to post
Share on other sites

no wlasnie nie wiem co oni odjebali,dali karte gwarancyjna sklepu,wypisali podzespoly+od producenta dvd i tyle,zasilki nie ma wpisanej

wlasnie dlatego zamierzam dzwonic,jak sie beda pluc ze nie chca wymienic zasiliki,to zapytam,dlaczego w takim razie na tego CM co wlozyli nie ma gwarancji

Link to post
Share on other sites

ide wymieniac jutro na Corsaira 450,jeszcze zastanawiam sie czy ich nie zbluzgac za dysk,mial byc 7200 jest 5400 samsunga hd502hi 500GB,roznice beda duze?slyszalem ze ten 5400 do dosc dobry dysk,cichy,chlodny,,ciekawe jak z szybkoscia,czy bardzo odstaje

 

kolesie jak testowali sprzet,wgrali winde xp ,dysk podzielili na 2 partycje

C: ktora ma 45GB i E: ktora ma 400GB ,gdzie sie podzialo 60 GB?max pisze wlasnie 460 a nie 500

Link to post
Share on other sites

Hmm dziwny problem odnotowalem,gly wlacze everesta,czy jakis inny program do sprawdzania sprzetu,komputer sie resetuje.Na poczatku myslalem,ze to moze przez wentylatory,kolesie ze sklepu podlaczyli 2 wentylator na obudowie poprzez przejsciowke,pomyslalem ze zupelnie niepotrezbny kabel,skoro jest na MB drugie wejscie na "sys FAN".Podpialem spowrotem pod kabel,ale nic to nie pomoglo,gdy tylko wejde na zakladke pamieci "SPDF" czy przetakowania od razu zawiecha i pomaga tylko Hard Reset.Jakies pomysly?Na windows 7 to samo...

 

zasilacz:CM 500W

plya:Gigabyte 770TUD3P

procesor:Phenom II x2 550

pamieci RAM:jedna kosc 2GB Kingstone 1333

 

gdzies czytalem,ze to moze byc winna albo pamieci albo zasilki(ktora wymieniam na Corsaira 450W),w takim razie moglem dostac wybrakowane wersje?najbardziej martwi mnie to wlasnie,ze na fakturze nie mam wypisanych podzespolow dokladnie, tylko zestaw i ile kosztowal,nie wspominajac o tym,ze dysk mial byc inny,pamieci mialy byc firmy OCZ,no i zasilka

 

co robic?jest sens produkowac sie w ogole na tych cepow ze sklepu,zasilke wprawdzie wymienia,tyle ze ze beda chciec za transport,mowic o im o tym problemie zawieszania?przekladalem kosc do innego slotu ale nic to nie daje,tak samo ustawienia w Biosie jak maja pracowac,w koncu i tak jest tylko 1 kosc,wciazc ten sam problem,znowu na starszej wersji Everesta w ogole nie czytalo jaka pamiec,ale sie tez nie zawieszalo,o procesorze znowu pisalo "uknown" phenom ii x2 550,w ogole nie pisalo ze amd,w nowszej pokazuje na chwile i zawiecha na przetakowaniach albo pamieci,mogla sie trafic jakas zj****a kosc ,ktora niby z pozoru dziala?czy moze jednak zasilacz,no ale zasilke raczej podpialem dobrze,w koncu wszystko sie wlacza bez zadnych bipow

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...