Skocz do zawartości

podkręcanie athlona 250


Recommended Posts

podkręciłem mojego athlona zgodnie z poradnikiem i mam pare pytań :

 

kiedy zrobiłem test programem OCCT w rubryce voltage - Vcore - 1.50 czy to dobrze

 

a póżniej wywaliło Error Detected on core #0 i pokazało mi tabele z których nic nie rozumiem

 

-temperatura przy teście max 56

-procek jest ustawiony na 3300mhz przy cpu ref clock 220 reszta jak w poradniku

-tak jak sprawdzałem to wszystki napięcia trzeba wpisywać ręcznie nie można wybrać ich z listy w biosie

 

ps.

chyba sobie poradziłem HT frequency ustawiłem na 1800(wcześniej tego nie zrobiłem :\ ) i cpu ref clock 222 (kiedy ustawiłem na 227 znowu error tylko że na core #1 ) i jest dobrze po 30 minutach testu temp.na 58 i jest ok

 

 

tylko co z tym napięciem czy wszystko jest ok ?

Edytowane przez buba008
Link to post
Share on other sites

Napięcie 1,5V i powyżej jest baaardzo ryzykowne. Musisz zjechać też w dół z mnożnikiem pamięci ponieważ kiedy zwiększasz cpu clock to podkręcasz także pamięci. Na razie się nimi nie zajmuj po prostu zmniejsz mnożnik, a jak trochę to wszystko ogarniesz to napiszę ci jak podkręcać ram.

 

Generalnie powinieneś na początku nie ruszać napięcia, zostawić domyślne potem podkręcić HTT (cpu clock) np. o 10 i zrobić test, potem o 5 i powtórzyć test itd. ciągle o 5. Jeżeli dojdziesz do sytuacji, że wywala błąd, to wracasz do biosu i zwiększasz delikatnie napięcie np. o 0,025V i znowu robisz test, jak przejdzie to możesz znowu podjechać o 5 z HTT itd itd. Ciągle monitorujesz temperatury. Kiedy dojdziesz z napięciem do około 1,475 to się zatrzymaj, to jest bezpieczna granica i zrób dłuższy test co najmniej 4 albo lepiej 6 godzin, wtedy będziesz miał pewność czy proc jest stabilny i nie za gorący. Oczywiście test musi stresować jak najmocniej obydwa rdzenie.

 

Powodzenia.

Link to post
Share on other sites

no ale jak pojadę mnożnikiem w dół to spadną mi MHz

mam wtedy zwiększyć cpu ref clock ??

 

na cpu-z przez większość czasu pokazuje 1.488V ale czasam skacze na 1.502V

a czasmi spada na 1.472V więc sam nie wiem ile tak naprawde jest i czy mam coś robić czy nie

 

w cpu-z pokazuje że NB Frequency 1998.2 MHz a DRAM Frequency 592MHz

 

ps.

teraz cpu ref clock 226, temperatura 61' i napięcie skacze tak samo jak wcześniej

 

o co w tym chodzi ??

 

teraz mam 3390MHz i to by mi już pasowało

 

ramy weszły na 603 MHz ale nie wiem jak to się przelicza bo moje są 1600MHz

zaczynam testy... niestety lipa wróciłem do poprzednich ustawień

 

jeszcze jedno pytanie :jak nazywa się ta opcja gdzie ustawić to napięcie bo próbowałem sam i nic ,a nie chce dalej bo nie chce nic pogrzebać ...

Edytowane przez buba008
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...