Skocz do zawartości

Czy ta płyta jest dobra do overclockingu?


Recommended Posts

daft

nie badz wredny;)

 

5

 

ta jest lepsza i tansza jeli nie potrzebujesz cross fire

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=13927

 

w przyszlosci czy nawet obecnie bez problemu wyciagniesz na niej co sie da z Q9600

 

fsb 500 to juz nie zawsze i niekoniecznie - licz zawsze do 490 a przynajmniej sie niezawiedziesz- trzeba miec troche szczescia przy procu i tyle samo szczescia przy plycie

Link to post
Share on other sites

tak czy inaczej masz te 2 gniazda PCI-E, a P45 lepiej sie kreci i osiaga lepsze wyniki jakby nie patrzec. cena za MSI tez OK. odnosnie CF to masz zamiar w to sie bawic w przyszlosci czy raczej 1 mocniejsza karta? bo jesli tak to poszukaj czegos z X38.

 

fsb 500 to juz nie zawsze i niekoniecznie - licz zawsze do 490 a przynajmniej sie niezawiedziesz- trzeba miec troche szczescia przy procu i tyle samo szczescia przy plycie

no ta plyta "ponoc" dziala stabilnie na FSB 560 ale ile w tym prawdy nie wiem.

 

edyta\lopez2, link sie naprawil ;)

 

a jeszcze w tej MSI podoba mi sie to ze ma ladnie rozmieszczone gniazda 3pin do wiatrakow ( az 5 ). ja mam w plycie tylko 3 i musze uzywac pierdolnika w stylu rozgaleziacza :)

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej przyszłościowo na 2 razy HD 4890..Dlatego szukam takiej płyty bo kupiłem zasilacz OCZ modularny 700WATT..Mam Q6600 i chciałbym do niego dołożyć na przyszłość dobre chłodzenie aby dać te 3.6GHZ bo musi uciągnąć 2 takie grafiki..

Link to post
Share on other sites

zly ? no nie wiem u mnie dziala jakby co to chodzilo o gigabytaEP35-ds4 w cenie 299zl w sklepie ESC

 

osobiscie nie jestem przekonany do trybu 2x8 na p45 - to nie daje pelnej wydajnosci . chyba lepiej zmieniac karty na solowe wersje

jak do CF to moim zdaniem tylko x48

 

ale sa rozne testy przesledz i uznaj - moze warto bawic sie na p45

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej przyszłościowo na 2 razy HD 4890..Dlatego szukam takiej płyty bo kupiłem zasilacz OCZ modularny 700WATT..Mam Q6600 i chciałbym do niego dołożyć na przyszłość dobre chłodzenie aby dać te 3.6GHZ bo musi uciągnąć 2 takie grafiki..

na P45/P35 stracisz na CrossFire od 5 do 40% w wydajnosci ;) w zaleznosci od gry.

 

jak do CF to moim zdaniem tylko x48

yyy misiek, przeciez X38 i X48 to praktycznie to samo a roznic w wydajnosci to nie ma zadnych!

Link to post
Share on other sites

ok ale obecnie ciezko dostac X38 w sensownej cenie juz latwiej wyrwac 48

 

chyba ze polecasz jakis dobry namiar

niestety ale pierwszy raz musze sie z Toba zgodzic... ja swoja kupilem za 400 cos zł. ( 665 zl kosztowala wtedy nowa ).

Link to post
Share on other sites

To może podejdźmy do tematu z innej strony..Niekoniecznie musi być Crossfire ponieważ posiadam grafikę 8800GTS 320MB..Opłaca mi się kupić drugą taką kartę i kupić płytę na SLI? Posiadam monitor 19 cali a to oczywiście rozdzielczość 1280 1024..Tylko która dobra nie droga a będę mógł zrobić rozsądny overclocking..

 

Ram u mnie to DDR2 800MHZ i 2 kości po 2GB..

Link to post
Share on other sites

@lopez2, @daft

Fazy zasilania MSI w opatentowanym ukladzie Dr. Mos sa mocniejsze niz rozwiazania innych firm dlatego nie potrzeba ich tak duzo, tak samo jest na plytach do Ci7. Plyta jest do OC bardzo dobra wiadomo ze nie kazdy bedzie umial od razu osiagnac FSB ~560.

 

@King82

Ile jeszcze tematow zalozysz w tej samej sprawie ?

Jezeli nie podoba ci sie MSI to te so rasowe do OC i maja Crossfire w pelnym trybie 2 x 16:

http://www.agito.pl/plyty-glowne/dfi-la ... |944:47071

http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigaby ... |944:47071

 

Edit: literowki

Link to post
Share on other sites

bo i nikt nie osiagnie fsb 560 a napewno nie na kupionym w sklepie procu

Niestety to prawda i mysle ze zamiast wydawac kase na supewr duper plyte do OC za 600 pln to czasem jest lepiej kupic nizszy model i do tego nowszy procesor ktory i tak sie troche podkreci, ale co user to inaczej mysli ;)

Link to post
Share on other sites

a ja uwazam ze warto wydac oczywiscie rozsadne pieniadze aby osiagnac ponad normatywny wynik

firmowo ustawione wyzsze czestotliwosci sa slabsze od ovrclockerskich na wyzszych szynach- zreszta zanim powstana ustawione firmowo proce odpowiadajace wydajnoscia dzisiejszym 4.2-4.5 ghtz to jeszcze dlugi szmat czasu minie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...