Skocz do zawartości

Jaki LCD Kupić ?!?!?!


Recommended Posts

Witam, mam tak problem zepsuł mi się TV i nie wiem co kupić.

 

Powiem szczerze nie jestem przekonany do TV LCD, a co za tym idzie jestem w kropce. Przeglądając różne oferty i modele, zainteresował mnie Panasonic Viera. Niestety dla mnie główną wadą na niekorzyść LCD jest ich pobór mocy na poziomie ok 150W.

 

Wczoraj natrafiłem jednak na coś takiego LG 22 M2294D-PZ LCD, Samsung 22 SM T220HD oba modele są poniżej 1100zł co akurat by mi pasowało.

Czy ktoś z Was może mi coś powiedzieć o tych modelach, oraz pomóc w rozwiązaniu mojego problemu.

 

Na koniec dodam, że jestem przeciwnikiem wydawania grubej kasy(powyżej 2000) na TV. Pomożecie ;)

Link to post
Share on other sites

Jezeli przymierzamy sie do kupna lcd to tylko Samsung.

Doswiadczenie mi pokazalo ze wszystko co jest na matrycach samsunga jest genialne i niezawodne,a do tego tanie.

Przemysl kupno Samsunga ;)

A skąd wiesz że LG nie jest na matrycy Samsunga, bądź co bądź to jest producent matryc.

 

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=LG+22+LCD+M2294D-PZ

 

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SAMSUNG+22+T220HD

 

Ja się nie znam potrzebuje pomocy ;)

Link to post
Share on other sites

No na reszcie się coś ruszyło w temacie bo sami szajsungowcy byli, nie żebym to miał co do tej firmy zastrzeżenia, monitorek taki mam i na razie wszystko gra. Jednak łatwiej jest podjąć decyzje, gdy trwa dyskusja, a nie monolog.

 

A czy te parametry mają jakieś znaczenie:

 

LG 22 M2294D-PZ LCD:

Współczynnik kontrastu 20000:1

Wymiary plamki 0,294 mm

Rodzaj złącza wideo 2 x HDMI, Component, D-Sub, DVI-D, RS232C, Scart x 2

 

Samsung 22 SM T220HD:

Wymiary plamki 0,282 mm

Współczynnik kontrastu 10000:1 dynamiczny

Rodzaj złącza wideo 2 x HDMI, Component, D-Sub, DVI-D, Scart

 

To są różnice, a tak po za tym to praktycznie mają takie same parametry. Sam skłaniałbym się ku LG, ale to jest tylko intuicja. Ogólnie twierdze, że za tą cenę to są dwa standardowe modele i cudów się nie można po nich spodziewać, więc nie ma się co oszukiwać. Za LG jestem ponieważ model `20 cieszy się większa popularnością w tym akurat sklepie i ma przychylne opinie userów.

Link to post
Share on other sites

Kontrast we wszystkich obecnie telewizorach lcd jest sztucznie zawyżany, dodam do tego, że jest dynamiczny - o czym nie wszyscy piszą. Z walorów użytkowych lepiej poszukać czegoś z 3 hdmi - a na dodatek z rodzajem hdmi 1,3 - a nie jak ma większość tanich telewizorów 1,1. A po co to - to od tego jest internet.

Link to post
Share on other sites

a jakbyscie mieli kupic lcd 22 cale, na matrycy TN do prac biurowych ale z wejsciem DVI oraz dsub w cenie do 600-650zl to co byscie polecili?

 

pytam sie bo wlasnie sam takiego czegos szukam;)

 

gdybym mial 1600zl to wybor padl by na HP LP2475w, 24 cale, matryca S-IPS, tylko skalibrowac go trzeba (http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm) a poza tym bomba;-)

wiec to jest taka moja rada dla tych co szukaja monitora za tysiac z kawalkiem, ze moze wybrac takie cudo za 1600zl;-)

 

ale co gdy ma sie tylko 600zl??

co polecacie?

Link to post
Share on other sites

dzieki za kilka konkretnych modeli monitorow!

na innym watku przy okazji zostalo mi polecone cos takiego: Acer P221WD

 

a do tego znalazlem jeszcze LG LCD 22'' Flatron L225WT-BF oraz LG LCD 22'' Flatron W2252TQ-PF

 

czyli juz jest 6 monitorow;-)

czy znacie moze jakis mega test gdzie one by byly wszystkie? albo chociaz jak dowiedziec sie ktory z nich jest najnowszy konstrukcyjne albo najlepszy...

Link to post
Share on other sites

Mój wybór padł na Sony KDL-26S(lub V, albo U)4000. Ceny wahają się w granicach 1600 - 1800zł. Wprawdzie w sklepie dla idiotów w ten weekend jest LG Scarlet ale różnica ponad 100W w poborze pomimo, że to `32 szybko zniechęciła mnie do tego modelu. Dzięki wszystkim za pomoc i rady.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...