Skocz do zawartości

Czy pamieci blokują mi OC ??


Recommended Posts

Witam. Posiadam :

AMD Phenom II X2 555 BE

ATI RADEON 5770

GA-MA74GM-S2H

2 GB DDR2 800 (Goodram) + 2 GB DDR2 800 (Samsung)

Zasiłka Chiewtec 450

 

 

Kość samsunga dołożyłem niedawno i teraz mam problem z wykręceniem procka ponad 3,9 GHz :(

 

Zmiany biosu nic nie dają, podnoszenie napięć także.

Kręcę mnożnikiem, Jak ruszam szyne to przy 220 niebieski ekran.

 

 

Mój poprzedni wynik:

 

 

http://www66.zippysh...62548/file.html

 

 

Może wy poradzicie coś w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

masz idealnie jak u mnie(znaczy problem)..mozna poluzowac troche timingi,ciut dovoltowac pamiatki,podkrecic szyna na ile sie da(chyba jednak nie przekroczysz 220) a proca jechac mnoznikiem(w koncu po to jest ver BE)..no i pewnie procka tez bedziesz musial mocniej zasilic,ja obecnie mam 1,45V i jedzie stabilnie na 3.7GHz wyzej bym musial dac mu jeszcze wieksze napiecie.takze spokojnie daj mu na poczatek 1.4 i obadaj na ile wejdzie i jak bedzie stabilny

Link to post
Share on other sites

no to zostaw pamieci i pokombinuj z prockiem,podnies ciut napiecie i zwieksz mnoznik po czym obadaj stabilnosc..

ALE:jakie masz chlodzenie na tym procku?bo zeby nie bylo sytuacji ze go najzwyczajniej spalisz..!aha!przy OC dobrze jest wylaczyc opcje cool&quiet w biosie

Link to post
Share on other sites

Napięcia RAM dałem max 1,9.

Wszelkie oszczędzania energii wyłączone w BIOS. :)

Max napięcie dam mu dzisiaj 1,45 i zobaczę.

Chłodzenie mam Hyper 212 Plus http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6636

z dwoma wiatrakami. Komp czysty w środku :)

 

Edit:

 

Vcore dałem na 1,44 OCCT 20 minut i komp stabilny przy 4 GHz jadę dalej, zobaczymy ile wycisnę. Temperatura przy obciążeniu 39 stopni na rdzeniach.

 

Edytowane przez neo_30
Link to post
Share on other sites

a co ma mnoznik pamieci(?) do mnoznika procka??jak nie wiesz o czym mowa to nie pisz glupotek i nie wprowadzaj w blad bo jeszcze komus krzywde zrobisz....

lol napisał, że jak rusza szynę to na 220 ma bluescreen, przy tym przecież zwiększamy częstotliwość pamięci- mogą one być taktowane zbyt wysoko i blokować OC, jak zmniejszy mnożnik to spadnie częstotliwość na takie samej szynie i być może będzie ok.
Link to post
Share on other sites

Pamięci chodzą na 800 po OC. Nie daje więcej. Napiecie 1,40 to max co dawałem , mówicie żeby więcej dać? Wyjmę kość samsunga i zobaczę co się stanie.

a czytac umiesz panie SirRobin?no to teraz chlopak jedzie mnoznikiem,nawet z niezlym wynikiem jak widac po tym co pisze...

 

btw.neo_30 jak tam najnowsze osiagniecia?jak sie komp zachowuje?

Link to post
Share on other sites

Przy 1,50 V doszedłem do 4150 MHz dalej ni h...:( nie chce stabilnie działać. To najwyraźniej jego kres możliwości.

Gdyby nie to to przy takich temperaturach doszedłbym do 4,5 GHz :D tak myślę. Coś przeszkadza i utrudnia ale nie wiem co. Pamięci nie mam czasu wyjąć, poza tym co mi z kompa jak mu 50% ramu wyjmę :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...