Skocz do zawartości

PII X2 550@X4 B50 jakie pamięci 1066?


Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem płytę ASRock A780GHX/128M. Wczoraj zakupiłem Phenoma II X2 550 i bez problemów poszedł na 4 rdzenie (stabilnie). Teraz poszukuję jakiś dobrych pamięci 1066MHz. Obecnie mam stare kingmax-y 2+1 GB 800MHz. Niestety niezbyt się kręcą. Może coś polecicie w rozsądnej cenie ok 300zł. Będę wdzięczny. Gość w sklepie chciał mi wcisnąć kingstony ale aż tak naiwny nie jestem. Najlepiej 2x2GB w dualu.

Link to post
Share on other sites

Tak tak, OCZ Reaper albo Corsair dominator albo Mushkin XP Series... a najlepiej to zostaw te ramy które masz, wielkiej różnicy nie będzie a zaoszczędzoną kasę wydaj na coś sensownego.

Podbij mnożnik procesora i podkręć trochę magistralę HT tak żeby wyrównać taktowanie pamięci (bo wraz z podnoszeniem mnożnika cpu obniżasz taktowanie ramu).

Link to post
Share on other sites

wiem, że z podnoszeniem mnożnika zmniejsza sie taktowanie ramu (już zauważyłem) ale zawsze można jeszcze szynę procka podnieść i będzie to samo. Na jednym z portali (nazwy nie wymienię :/ goodramy szly stabilnie na 1200MHz na 2,4V A-Daty niewiele gorzej bo chyba 1160Mhz. Chodzi o to , że tak ustawie mnożnik i szyne procka żeby z pamięci wycisnąc przynajmniej 1150MHz. :wariat: a i przepustowość wzrośnie, taimingi się obniży.

Link to post
Share on other sites

wiem, że z podnoszeniem mnożnika zmniejsza sie taktowanie ramu (już zauważyłem) ale zawsze można jeszcze szynę procka podnieść i będzie to samo. Na jednym z portali (nazwy nie wymienię :wariat: goodramy szly stabilnie na 1200MHz na 2,4V A-Daty niewiele gorzej bo chyba 1160Mhz. Chodzi o to , że tak ustawie mnożnik i szyne procka żeby z pamięci wycisnąc przynajmniej 1150MHz. :menda: a i przepustowość wzrośnie, taimingi się obniży.

Znaczy lubisz grac w Smarki ? Bo w ´lasciwie w zadnym realnym zastosowaniu nie odczujesz roznicy miedzy obecnymi ramami a tymi najdrozszymi reaperami.

ja bym na twoim miejscu zostawil dobre 800 i za ta kase twojego marnego 9600GT postaral sie wymienic, wiecej z tego bedzesz mial pozytku...

A jesli nie chcesz grafy zmieniac to odloz kase na zakup DDR3 do nowej platformy bo zmiana DDR2 na lekko lepsze DDR2 nie ma wedlug mnie sensu :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...