Skocz do zawartości

2 karta czy nowa


Recommended Posts

Witam z racji tego że napisaliście mi w innym temacie żebym pomyślał nad zmianą GPU to teraz mam pytanie jeśli mam 1 gtx'a460 1gb czy opłaca mi się dokupić 2 tego samego GTX'a 460 żeby były 2 czy kupić nowego radeona 6950 cena na kartę to oko 1000 zł było by 1500 ale kupiłem nowy monitor BENQ GL2240 (i teraz 2 pytanie czy to dobry wybór monitor ma 22 cale Full HD [1920x1080] led)

Link to post
Share on other sites

Ja sam mam 22" fullhd led i jestem zadowolony, a co do gtx 460 to sli na pewno będzie mocniejsze od 1 6950. Sli z gtx460 to wydajność podobna do gtx580. Teraz jak ceny podskoczyły masakrycznie ciężko coś poradzić, cenowo drugi gtx460 wyjdzie taniej. Wiadomo, że radek to nowsza konstrukcja, ale w fps z sli gtx460 przegra na pewno. Jeśli Twoja płyta obsługuje sli to czemu nie. Nie wiem, ewentualnie sprzedaj gtx460 i kup np radeona 6970, ale to tylko sugestia.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz odpowiednią płytę do sli to jak najbardziej się opłaca dokupić drugiego gtx 460 1gb te karty się dobrze skalują w sli wydajność na poziomie gtx 580 czasami powyżej co do monitora to przekątna 22 cala to trochę za mało do rozdzielczości 1920/1080 ,lepiej było by troszkę dołożyć do monitora 24 cali zdecydowanie bardziej poprawia się komfort użytkowania

Link to post
Share on other sites

22" aż tak się bardzo nie różnią od 24" w 1920x1080, wysokość jest niewiele większa, a jak ktoś siedzi blisko monitora, to 24" moga być wielgachne :) zależy jak ktoś blisko siedzi. Ja siedze na wyciagnięcie rak i mi 22 cale stykaja.

Link to post
Share on other sites

nowe karty extra sie skaluja . sam mam od kilku dni 6850+6790 i jest power. Jedyne co na minus to wikszy pobor mocy i wieksza ilosc ciepla w czasie grania. no i ten micro stuttering w niektorych grach ale da sie to zlagodzic a nieraz wogole wyeliminowac :D ja bym sie nie bawil w sprzedawania karty i kupowania nwej tylko dokupil bym druga i cieszyl sie grami :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...