Skocz do zawartości

windows xp awaria, pomocy


Recommended Posts

witam

mam duzy problem

otoz wlaczam komputer i pokawia sie ekran z wyborem trybu awaryjnego

niewazne jakki tryb wybiore, wlacz sie pasek ladowania windows, po czym sie zawiesz, ekran robbi sie czarny a po kilkunastu sekundach bezczynnosci komputer sam sie restartuje i tak w kolko

co mam zrobic? nie chce formatowac dysku dopoki nie odzyskam cennych danych ktore zawiera

jest jakas mozliwosc reanimacji systemu?

potrzebuje szybkiej pomocy gdyz dane z dysku sa mi natychmiast potrzebne

pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

jaka masz plyte glowna i dysk ? bo raz tak mialem ze trzeba bylo w biosie przestawic zeby sie botowal ( sata a nie pata ) i wlasnie podobnie mi wywalalo :)

plyta nforce3 pro higabyte i dysk sata

prosba do wszystkich co tu postowali , napiszcie jak dokladnie zronic to co radzicie bo jestem laikiem i nie wiem o czym mowicie

 

btw, oddzielnego dyski nie posiadam ale czy moge na innej partycji instalowac? musze ja formatowac do tego?

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz zainstalować na innej partycji to musisz sformatować. A co do 2 dysków i skopiowania danych jest metoda: weź wykręć swój dysk i idź do kolegi i wepnij go do jego kompa odpal system z jego dysku i normalnie przenieś dane n inna partycje(tam gdzie nie masz systemu) i zabierz dysk do siebie a potem format ;)Według mnie to najlepsza metoda.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz zainstalować na innej partycji to musisz sformatować. A co do 2 dysków i skopiowania danych jest metoda: weź wykręć swój dysk i idź do kolegi i wepnij go do jego kompa odpal system z jego dysku i normalnie przenieś dane n inna partycje(tam gdzie nie masz systemu) i zabierz dysk do siebie a potem format ;)Według mnie to najlepsza metoda.

potrzebuje metody gdzie wszystko zrobie przy uzyciu wlasnego komputera

napewno moge zainstalowacf system na innej partycji ? przeciez jest ona na tym samym dysku na ktorym jest uszkodzony system i jak ten dysk jest ustawiony jako mastery to w jakis posob ma ruszyc dysk ktory jest na partycji badz co badz virtualnej ,

Link to post
Share on other sites

jeżeli jest uszkodzony system to można zainstalować system też na innej partycji (tylko trzeba sformatować partycję przed instalacją).

A przy uruchamianiu kompa wyskoczy czy lista zainstalowanych systemów i wtedy wybierasz ten działający i po sprawie.

Zaś co do partycji wirtualnej to mylisz pojęcia , bo na danym dysku fizycznym może być tyle systemów ile partycji.

Link to post
Share on other sites

wybierajac instalacje na innej partycji E albo D wyskakuje komunikat ze " dysk c jest niezformatowany i konieczny jest formar" wiec sie nie da

 

Nie pamiętam dokładnie, ale na pewno można zainstalować nowego XP bez formatowania. Wtedy pojawi ci się folder Windows Old, albo coś w tym stylu i tam będą wszystkie twoje pliki, dokumenty, ogólnie zawartość dysku C: oprócz samych plików systemowych.

 

Była też możliwość zainstalowania z opcją naprawy, ale nie pamiętam dokładnie, jak to się robiło. Taki system działał zwykle dość kiepsko, ale wystarczyło do odzyskania danych.

 

instalacja naprawcza odpada gdyz nie posiadam dysky naprawczego

instalacja na innej partycji takze odpada gdyz mozliwa jest tylko po formacie dysku c

 

nawet probowalem wlaczyc ubuntu z cd ale wyskoczyl mi jakis blad odczytu

to samo przy probie instalacji ubuntu

 

zostalo mi tylko przejsc sie do znajomego z dyskiem ehhh

wykrecajac dysk zauwazylem ze jest podpiety przez sata + jakis kabelek od zasilacza

oile. kabel sata wezme ze soba o tyle zasilajacy jest zintegrowany z zasilaczem, w moim kompie jest tylko 1wtyczka

zatem jesli kumpel tez ma sata i tez bedzie mial tylko 1kabel zasilajacy do dysky sata to jak mam go podlaczyc

Link to post
Share on other sites

Ale je nie mówiłem że musisz to kupić dziś...i taki kabel do dysku można kupić w byle sklepie z kompami i nie trzeba szukać po całym mieście ...

I czytam cały temat a ty pisz po polsku.

chciales dobrze al na przyszlosc czytaj caly temat zanim cos napiszesz sklepy w niedzoele jak o serwisy sa pozamykane, pozaym nie mam czasu szukac po sklepach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...