Skocz do zawartości

LGA 1155 może być tanie?


Recommended Posts

Ostatnimi czasy trochę cicho bokiem przeszła premiera Celeronów na LGA 1155. A warto poruszyć ten temat ze względu na ich wydajność, otóż Celeron G540 (@2,5GHz) kosztuje w tej chwili 215zl w escu i jest wydajniejszy od najtańszego procesora AMD czyli Athlona x2 250 (3,0GHz) kosztującego 225zł. Ba wolniejszy G530(@2,4GHz) o 100Mhz kosztuje zaledwie 169zł.

 

Tutaj na xbitlabs http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-g540-g440.html można zobaczyć jak G540 wygrał z x2 250 w każdym teście jaki został przeprowadzony, w niektórych niewiele a w niektórych z ogromną przewagą.

 

Co sądzicie o tym, oczywiście w Polsce pełnej fanbojów AMD nikt nie pokaże że Intel może być tańszy i szybszy również w najtańszym segmencie.

 

Przykładowy porządny zestaw biurowy jaki możemy na tym złożyć( wg esc.pl)

Intel Celeron G530 - 169zł

Gigabyte GA-H61-S2V-B3 - 219zł

Kingston 4GB DDR3 1333Mhz - 99zł

Samsung F3 500GB - 159zł

LG GH22NS70 - 90zł

SilentiumPC Brutus 310- 125zł

Tacens Radix IV 450W - 139zł

 

Razem okrągły 1000zł

 

a możliwości rozbudowy w pełni otwarte: i3 lub i5, dorzucić grafike itd

Edytowane przez Bany_krk
  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Masz racje Bany_krk tylko , że w Polsce utwierdziło się założenie , że AMD to produkt dla mas , w przystępnej ceni , z dobrą relacją cena- wydajność , a Intel to produkt dla zamożniejszych i bardziej wymagających posiadaczy swojego PC . Wracając jeszcze do Celeronów to jak pamiętam z doświadczeń swoich i moich kolegów , właśnie te procesory na LGA775 nie były demonami szybkości , za dużo nie oferowały , ale je kupowano , jak i Durony , Semprony i inne tanie proce koncernu AMD .

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Daje + bo ciekawy temat kolega poruszył, przyznam że nawet za bardzo nie słyszałem aby Intel wydał Celerona pod LGA 1155.

 

Zaraz zapoznam się z recenzją.

 

Po zapoznaniu się z recenzją przyznam że ciekawa propozycja do budżetowych komputerów pod LGA 1155. Biją Athlona II x2 250 ale trzeba zauważyć że to już dość stara konstrukcja. Celeron dużo prądu nie bierze i do aplikacji biurowych jest super. W grach też przyzwoicie sobie radzi.

 

Jeżeli prawdą będzie to że LGA 1155 obsłuży Ivy Bridge (płyty z P67 i H67) to Intel może naprawdę zawojować na rynku i przyćmić AMD pod względem kompatybilności podstawek. bo 167zł za taki procesor to dobra cena.

Edytowane przez JackHammer
Link to post
Share on other sites

Gdyby nie ten temat to pewnie procek przeszedłby 'cicho bokiem' obok mnie, a tak mam kolejną, ciekawą pozycje, więc też daję + :)

 

Szukając zestawu natknąłem się już wcześniej na G530 tutaj (niestety nie ma 540 ale to niemal to samo):

http://www.jaki-procesor.pl/ranking-procesorow-intel-i-amd

(swoją drogą dość przejrzyste zestawienie i wykres)

Nie wiem na ile wiarygodne są te dane ale według tej strony jest to najbardziej opłacalny procesor na 1155

 

Zastanawia mnie tylko jedno. We wszystkich sklepach są modele z kodem [bX80623G540] i wg intela jest to "Boxed Intel® Celeron® Processor G540 (2M Cache, 2.50 GHz) FC-LGA10D, for China" podczas gdy (normalny?) "Boxed Intel® Celeron® Processor G540 (2M Cache, 2.50 GHz) FC-LGA10D" ma oznaczenie BXC80623G540

Błąd na stronie intela czy co? Bo literka C w kodzie bardziej pasuje mi do Chin, a jest na odwrót.

http://ark.intel.com/products/53416

Edytowane przez sleet
Link to post
Share on other sites

To było wiadome od zawsze, że dwurdzeniowe Celerony są the best ;)

 

@mati1004: Bzdury. Celerony E1 i E3 był kopią Pentiumów i Core2 w 65nm i później 45nm. Różnica: mniej cache. Co było raczej niewielką stratą, patrząc na cenę.

 

PS Jednak trzeba oddać Athlonom dwie rzeczy:

1) Da się je podkręcić, więc można podgonić Celerona (co nie zmienia faktu, że są droższe)

2) Za podobną kasę (~200zł), można kupić lepiej wyposażoną płytę.

Link to post
Share on other sites

juz jakies zestawy na forum z tymi celeronami robilem. rowniez moja uwage zwrocil ten test, w ktorym ten celeron wypada rewelacyjnie. 165 zł za taki fajny procek to na prawde malo, plyta za 200 i jedziemy ;). zuzycie pradu smiesznie male wyjdzie.

jedyny minus to brak oc... ale zawsze mozna pomarzyc o czyms takim.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...