Skocz do zawartości

TV plazmowy do 2000-2250 zł


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu plazmy. Proszę o kilka propozycji i kilka słów dlaczego akurat te. Z góry dziękuję za pomoc.

 

1. Odległość od ekranu: ok 2,5 - 3 m

2. Jak słońce świeci w pokoju: okna mam na północny wschód, słońce świeci tylko wcześnie rano

3. Jak duży jest pokój: 2,5 x 3,5 m

4. Preferowana technologia: plazma

5. Jaki masz obecnie telewizor: brak (rodzice mają jakiś samsung lcd hdready 32 cale, jeden z tańszych)

6. Jakie programy najczęściej oglądasz/do czego ma służyć: konsola, dvd, satelita, bluray, programy: discovery, motoryzacja, filmy akcji

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wolę bez światła, pokój mam dosyć zacieniony

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry

10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa, ale w moim pokoju błyszcząca nie będzie bardzo odbijać światła

11. Preferowana wielkość telewizora: powyżej 40"

12. Preferowana marka: panasonic (podobno dobre plazmy), lub samsung (mam galaxy s2 więc by mogły się łączyć przez allshare itp)

14. Jakie urządzenia będą podłączone: tuner tv satelitarnej hd, konsola ps3/xbox 360 i następna generacja, być może komputer, bluray, tel samsung galaxy s2

15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń: myślę, że gry na konsoli to większość czasu, reszta filmy i tv

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost

17. Czy ważne jest wifi : w zasadzie przyda się

18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem

19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie wiem

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : raczej nie

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : może, ale nie musi

22. Ma mieć 3D: nie jest to wymagane i pewnie w tej cenie się bym nie zmieścił, przyda się 600Hz

23. Ma mieć slot na karty SD: może, ale nie musi

24. Ma mieć tuner DVB-S: może, ale nie musi

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: min 3x hdmi (tuner tv, konsola, bluray)

26. Jaki masz sygnał: sd i hd

27. Ile programów HD: jeszcze nie wybrałem operatora, ale raczej kilka programów HD max

27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: myślę, że max do 8, zwykle dużo krócej, w weekendy dłużej

28. Ma stać czy wisieć: stać

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Dvb-t: tak

31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobry obraz w grach i filmach

32. Ile osób ogląda: zazwyczaj 1, max 2

33. Jaka klasa cenowa: myślę, że ok 2000zł, może jeszcze ze 250 jeśli będzie warto dołożyć

 

Zakup za ok miesiąc - dwa miesiące.

 

Taki wstępnie taki byłby chyba dobry?

allegro.pl/panasonic-tx-p42s30e-plazma-600hz-mpeg4-tx-p42s30-i1818192326.html

 

Znajomy co pracuje w media sprawdził mi, że mają go za 2100.

Link to post
Share on other sites

Na tę plazmę to niezła cena bo chodzily nie tak dawno po 2500, Ale to jest 42 ". Wg moich doświadczeń i relacj moich klientów 2,5 m przy codziennym oglądaniu dostaniesz oczopląsu i będzie cię męczyło długie oglądanie. Może 37-40", w tej cenie to już samsung 40 D 6500. Górna granica cenowa ale ciut mniejszy.

Acha i nie będą to te stare panele Pansonica co rok temu. w lutym miałem jeszcze 42 srebrne na strych panelach. Nowe - to już kiszka, ale ceny dobre. 1450 w górę. Łatwo je rozpoznać bo po wyłączeniu mają bardzo jasny panel. Patrz gdzie ma stać sprzęt bo jak Ci się bedzie odbijało okno w panelu to " cię trafi.."

Dlatego rozejrzyj sie za LED, pełny led musi miec 5-7 mln. kontrast, podświetlane tylko na obrzeżach 2-3 mln kontrast. Niestety nikt tego nie chce podawać.

Pomogłem ?

 

Widzisz mój błąd nie 6500 ale max 40 D 5500. Jak euro nie powarjuje to spadnie jeszcze z ceny bo na siłę pchają 3D.

Nie jest to wypas ale powinien na trochę wystarczyć, Zakup do ceny. No i 100 W mniej prądu bierze od plazmy.

Link to post
Share on other sites

Wątek o 42s30 przeglądałem.

Są zatem dobre plazmy w mniejszych rozmiarach? Tak gdzieś 37-40".

Wolałbym plazmę niż lcd zwłaszcza, że ten panas jest w niezłej cenie.

Raczej nie będę siedział długo przy tv, ale chciałbym żeby efekt oglądania był jak najlepszy. O odblaski się nie martwię bo pokój mam zacieniony. Jak będę siedział przy tv to komputer pewnie będzie wyłączony więc i tak będzie oszczędniej.

Link to post
Share on other sites

dziadeksley Daj spokój z 37-40" , mnie się wydawało że 42" to dużo a siedzę ok.2,5m i nie pogardziłbym większym :)

Mój tv stoi obok okna i nie narzekam, żaluzje w dół i tyle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz rację dla młodszych zawsze dawałem 50" z możliwością podpięcia PS3, XBoxa i internetu. To jest bardzo dobry wymiar. Jednak większość moich klientów nie miało ochty aby sprzęt dominował w domu, i nie przysłaniają roletami pokoju. Ma on być ciepły, słoneczny, uniwersalny do obiadu, spotkania rodzinnego i filmu. Każdy sądzi wg. siebie - taka prawda, a że mieszkam na zadupiu to i sprzęty są warte zadupia. Taka prawda. :D

Odnośnie małych plazm swego czasu LG robiło nawet 32" lecz się z tego wycofali,wymiar nominalny dla tv plazmowego to 42" i nie jest to dużo.

Njapiękniejsze są pow. 50" to są piękne bestie, można się w takich zakochać, ale trzeba mieć kilkanaście kloców wolnej gotówki, Na raty się tego nie bierze, chyba, że leasing.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez przesady, że to duży TV. Ostatnio kupiłem plazmę Panasa 50" i przez kilka dni jak już zainstalowałem TV, mówiłem WOW ale wielki, ale po jakimś tygodniu przyzwyczaiłem się i mógłby być jeszcze większy ;). Do tego mój pokój nie jest jakiś wybitnie wielki.

Oczywiście telewizor tylko z FullHD, plazma, najlepiej od Panasonica, kosztują trochę więcej od innych marek, ale taki telewizor kupuje się na lata i lepiej wybrać coś z wyższej półki.

Edytowane przez HD5830
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam!

Z taką kwotą to jedynie jakieś 42" jakbyś chciał większy, coś pokroju 50" i więcej to przynajmniej tysiaka musisz dorzucić.

Na tą odległość 2,5-3m mogłoby być te 50" ale bez przesady 42" nie będzie mało i na pewno Ci wystarczy. Sam mam LCD 40" i jakieś 3m do niego, oczywiście przydał by się większy ale bez przesadyzmu - 40" też jest ok. Panas zaproponowany przez Ciebie to dobry wybór. ;)

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Plazmy Panasa te nowe nie żrą wcale więcej prądu ;)

 

Jak oglądasz mroczne filmy to nawet mniej wyjdzie, a jak jesteś fanem filmów przyrodniczych o Antarktydzie, to wyjdzie więcej :P

 

Uśredniając pobór prądu, to jest on na podobnym poziomie wat/cal :]

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko supercienki plastik w tak dużym urządzeniu nie zawsze będzie dobry. Tv będzie podatny na uszkodzenia mechaniczne i tzw trzeszczenie przy rozgrzewaniu jeśli elementy będą źle spasowane. Ja rozumiem jest moda na miniaturyzację, płaski tv jest ładny i w ogóle ale trzeba też zachować zdrowy rozsądek. Te tv maja nieraz po 20+ kg.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...