Skocz do zawartości

Skręcanie AMD Phenom X6 1090T


Recommended Posts

Witam.

Tak dzis mnie naszlo na skrecanie procesora, czyli cos odwrotnego do podkrecania. Nie chce zmieniac taktowania, lecz tylko i wylacznie napiecie pod ktorym pracuje. Wczesniej w Z-CPU mialem vcore na 1.45, wydalo mi sie to jakos duzo, tzn gdzies czytalem, ze dla 1090T 1.37 to norma. Wiec zaczalem skrecac zszedlem do 1.27 przy taktowaniu 3.2GHz. Procesor dziala stabilnie odpalilem hyper pi, AMD Overdrive test stabilnosci + Cinebench 64b. Czy oplaca sie takie schodzenie z napieciem? Tzn, czy mozna rzeczywiscie zaoszczedzic na rachunkach :-} Od miesiaca mam odchyl oszczedzania.

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie jest to jakieś 5 watów. Polecam program K10Stat. Szczegóły w Google.

 

Ja go używam i pozbijałem napięcia dla każdego ze stanów (główie chodzi o idle i taktowanie 800 MHz). Trochę jest zabawy i szukania odpowiednich ustawień, ale różnica w poborze jest. Sprawdzałem to watomierzem, ale nie pamiętam dokładnych wartości. Ale na pewno nie jest to bardzo mało, tak jak pisałem wyżej.

Link to post
Share on other sites

Polecam program K10Stat.

Wlasnie o ten programik mi chodzilo, nie pamietalem nazwy, pobawie sie nim w nocy, bo teraz duzo pracy mnie czeka.

 

Czy mozesz napisac do jakich napiec zszedles w konkretnych stanach? Tak zebym mial poglad czy mam lepiej czy gorzej :}

Watomierza niestety nie posiadam chcialem kupic razem z zasilaczem, ale niestety w agito nie bylo :}

Link to post
Share on other sites

Ja mam 955, poza tym jakiś czas temu (na starej płycie chyba jeszcze) miałem problemy ze stabilnością i trochę podbiłem. To były pamięci, a nie chciało mi się na nowo testować napięć na owej płycie :) Koniec końców, 800Mhz chodzi na 0.825V. Najwyżej mam 3600 na 1.400.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...