Skocz do zawartości

Instalacja "czystego" win7 na laptopie acer.


Recommended Posts

Laptop acer z pre-instalowanym windows 7 home premium zawiera w sobie mnóstwo dodatków (śmieci).

 

Czy mogę zainstalować na tym laptopie czystego windowsa 7 premium (z obrazu ze strony M$) i aktywować go danymi z naklejki na obudowie?

Będzie to działało, będzie to legalne?

Czy ktoś już robił i jest pewien na 100% ze się uda?

 

 

Spotkałem się z opinią, ze nie wolno mi tego zrobić, bo ten numer licencyjny działa tylko z zaśmieconą wersją windows przygotowaną przez Acera.

Link to post
Share on other sites

Robiłem tak nie jeden raz i wszystko śmigało aż miło, bez wszystkich tych "dodatków". Jedyne co musisz zrobić to ściągnąć taki sam system na jaki masz licencje. System będzie działał, bo jest przypisany do sprzętu, na którym jest zainstalowany. W razie czego zostaw sobie kopię systemu, która pewnie jest utworzona na osobnej partycji i w przypadku oddania na gwarancję przywróć kopię i z głowy :)

Link to post
Share on other sites

Nie musisz mieć jakiegoś dedykowanego systemu. Byle wersja się zgadzała. Home Premium OEM. Przyjmie klucz i to jest na pewno lepsze rozwiązanie niż wywalanie wszystkiego po kolei. Na dodatek - szybsze ;) A skoro klucz jest przyjmowany i aktywacja przebiega prawidłowo, to żadnych wątpliwości co do legalności raczej być nie powinno ;)

 

Ja to robię przynajmniej raz na dwa dni i wszystko działa jak trzeba.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki, win 7 aktywny, tylko zastanawia mnie jedna rzecz, zaznaczyłem na czerwono, to całe:

"ask for ........."

 

Co to znaczy? Ze niby aktywny ale nie oryginalny? czy może to normalne jest?

Też tak macie?

 

http://img268.imageshack.us/img268/6718/askx.jpg

Edytowane przez wdehe
Link to post
Share on other sites

Miałem kilka razy taką akcję że przy aktywacji via internet Win7 okazywał się piratem, wtedy oczywiście pomagała aktywacja przez telefon, od tego momentu zacząłem używać programu ABR.

Mi się zdarzyło, że z dnia na dzień nagle okazał się piratem nie wiedzieć czemu :/ ale jeśli się da szybciej i łatwiej się to aktywuje przez neta. No chyba, że ktoś ma przypadek taki jak Twój.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...