Skocz do zawartości

Przeprowadzka do NETI to dobry ruch ?


Recommended Posts

Witam, do listopada mam umowę z tp na neostrade. Jak zawsze przedłużałem co rok, i teraz mam 6mb.

Problem w tym, że do tej pory mnie olewają w kwestii prezentu który miałem dostać - jakiś tam bon.

Złożyłem ostatnią reklamacja i na koniec mnie zapytali czy jestem zainteresowany kontynuacją.

Cena bez rewelacji, żadnej zniżki dla stałego klienta, dlatego złożyłem zapytanie w netii.

Sprawa wygląda tak że oferują mi na moim łączu 20mb z wahaniem 10% na okres 2 lat wraz z telefonem za 95 zł.

Za 6mb i tel płacę w tp 120 zł, i zanosi sie na to samo, przy przedłużeniu.

Jakie macie doświadczenia z NETIĄ, czy wywiązują sie z umowy, czy zrywa połączenia itp...Bo jesli chodzi o kwestie czysto techniczne to neostrada działa kozacko.

Finalnie, czy doradzacie czy odradzacie przeprowadzkę ? :D

Link to post
Share on other sites

Witam .

To że ci oferują 20 mb nie znaczy że tyle pójdzie , już to przerabiałem

http://forum.benchmark.pl/topic/14799-netiaparodia/page__hl__%2Bnetia+%2Bparodia__fromsearch__1 .

Żeby sie później ni okazało że wyszło na to samo , mi powiedzieli że niestety technicy sprawdzili i nie ma odpowiedniej infrastruktury (światłowodu ) do pożądanej prędkości .

 

Najlepsze jest to że dalej płace jak za 6mb , 10 zł różnicy ale już mi sie nie chce z nimi gadać .

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites

Mam Netię 8 lat. 3 może 4 razy zdarzyło się że nie było netu i to tylko raz 1 godzinę. Zmieniałem teraz umowę miałem 2 mb teraz mam stabilnie 15 mb na no limits - chociaż gwarantowali przy rozmowie telefonicznej tylko 12 mb. Jednak nie wszystkim tak Netia wywróżyła jak mi - czytałem posty że miało być 20 mb a jest 8. Uważaj na te promocję bo jak podpiszesz to mimo że jest na czas nieokreślony to i tak jak zrezygnujesz szybciej niż po 2 latach zapłacisz kary co miesiąc użytkowania o jakaś tam kwotę mniej. No i chyba tu nie jestem pewien - jeśli deklarowana prędkość będzie mniejsza to nie masz raczej prawa do bezpłatnej rezygnacji.

Możesz tez spróbować poprosić o kontakt z technikami obsługującymi twój rejon to powiedzą ile faktycznie mrzesz mieć na Twojej linii - ja tak zrobiłem.

Link to post
Share on other sites

Chyba tak zrobię:) Mam kolesia który pracuje w TP, i pewnie dowiem się czy jest możliwość... Oni niby sprawdzają, ale różnie może być....''

Jednak jak będzie możliwość 20mb to biorę. Co do kary, to jest tak, że przy podpisaniu umowy jest ''aktywacja za 400zł '', której nie płacisz. Z każdym miesiącem maleje o 17 zł, co daje po dwóch latach 400 zł. Generalnie umowa jest na czas nieokreślony, ale jak bedę miał 2 lata, mogę zerwać bez płacenia grosza.

Wychodzi na to, że jak będzie możliwość maksymalnego transferu, to biorę - zawsze liczyłem na TAŃSZE I SZYBSZE ŁĄCZE z każdym rokiem....Ale stwierdziłem, że te 20mb wystarczy mi w zupełności na 2 latka.

Dzięki za pomoc i podpowiedzi, za benchmarkowców zawsze można liczyć :D

Link to post
Share on other sites

Jakby centrala była 200km od Ciebie to nawet neta 128kb/s byś nie miał :)

 

TP cenowo się zmieniła, bliżej im teraz do ofert innych firm. Zainteresowanym proponuje porównać a nie wypisywać bzdury. Netia jak każdy inny operator korzysta z sieci TP, mało mają swojej infrastruktury. Jak TP u autora dobrze działa to Netia również będzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...