Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny dla muzyka - dj'a -> do 2800zł


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuję złożyć zestaw, który sprawdzi się zastosowaniach muzycznych - dla elektronicznego muzyka. Ma poradzić sobie z graniem muzyki na żywo, dając odpowiednia jakość dźwięku (program: Ableton Suit Live 8).

 

Dodatkowo, powinien poradzić sobie z wizualizacjami do tejże muzyki ( Sony Vegas).

 

Komputer ma być składany w sklepie www.arest.pl, więc prosił bym o części w nim dostępne (mają konfigurator).

 

Jedyne co wiem na pewno, żeby tam wrzucić, to 8GB Ramu, oraz mocnego core i-5. W kartach muzycznych się kompletnie nie orientuję, bo mi osobiście zawsze starczała zintegrowana ;) )

 

Pozdrawiam

I z góry dzięki za pomoc! :)

Link to post
Share on other sites

Zbyt mało danych aby dało się coś konkretnego doradzić, szczególnie jeżeli chodzi o kartę dźwiękową (np. ile wyjść, ile wejść i w jakim standardzie, hw dsp tak czy nie itd itp), zwłaszcza przy tak niewielkim budżecie sama karta dźwiękowa pochłonie około połowy kwoty. Generalnie z moich obserwacji wynika że lepiej w przypadku programów muzycznych zainwestowć w liczbę rdzeni niż częstotliwość taktowania.

Link to post
Share on other sites

No więc dużo więcej szczegółów nie będzie... Jedynym instrumentem jaki będzie na pewno używany jest konsola dj. Do tej pory koleżanka korzystała z zewnętrznej karty dźwiękowej i tak się podłączała. Niestety więcej info jak do tej pory nie uzyskałem... sam też się na tym nie znam. Ale nie przesadzałbym. Wystarczy jakaś standardowa karta dedykowana - byleby jakość dźwięku była lepsza.

 

Co liczby rdzenie to chyba wszystkie cory są 4? Chciałem oprzeć ten zestaw o podobny, skompletowany tutaj wcześniej dla koleżnaki, która z kolei dużo rysuje ;)

 

Wtedy było to 8GB 1333MHz, core i5-2500k 3.30 GHz, asrock p67 pro3, gigabyte GF GTS 450 1024 DDR5.

 

Kosztowało to razem z obudową zasilaczem itp ok 2600zł. Teraz myślałem żeby wszystko zostawić takie samo, dać ewentualnie słabszą trochę / tańszą kartę tak aby zrobiło się to 400zł - 500zł na kartę muzyczną. Czyli np. w Arest.pl coś takiego: http://www.arest.pl/14617

Link to post
Share on other sites

http://www.arest.pl/wydrukuj-zestaw/?postid=538741 w malej obudowie, aby sie wygodnie go przenosilo ;]

jak ktos sie lepiej zna na dzwiekowkach to niech zmieni.

 

zasilacza zapomnialem http://www.arest.pl/produkt/Zasilacze-Listwy/14,172,,,0,0,0,,/24995/CORSAIR-CMPSU-430CXV2EU-430-W-PFC-CX-Series/

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Hmm... no to może znajdzie się jakiś spec w temacie :) Karta w sumie może nie być z tego sklepu - jeśli będzie to część warta zachodu :)

 

Dodatkowo, fajnie by było gdyby płyta główna miała USB 3.0 oraz - choć tutaj nie wiem jak to teraz wygląda - firewire. Cos mi się wydaje że to drugie chyba powoli umiera... z drugiej strony czytając tu i tam o jakichś muzycznych ustrojstwach zewnętrznych do komputera, to dużo było opartych o ten standard połączenia...

 

I jeszcze jedno pytanie do Twojego zestawu - dlaczego bez karty graficznej? Nie przyda się do robienia wizualizacji muzycznych? Bo wydaje mi się że tak...

 

I jeszcze jedno - brak chłodzenia procesora? W sensie czy nie przyda się jakiś lepszy wentylek niż to co z boxie ?

Edytowane przez PanKokos
Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Dzięki za tą propozycję! Naprawdę ciekawy sprzęt :) Co prawda widać tutaj że coś jest kosztem czegoś - do tworzenie muzyki super, ale żeby móc na niej jednocześnie obejrzeć w film z dobrym zestawem przestrzennym to chyba już nie bardzo? No ale tworzenie ważniejsze, a na płycie jeszcze pewnie się znajdzie zintegrowana karta do takich celów? ;)

 

Został jeszcze jeden problem, i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. A mianowicie koleżanka chce kartę graficzną dedykowaną (nie zintegrowaną na płycie). W tym momencie chciałbym abyście polecili mi dobrą płytkę z dwoma złączami PCI-E i odpowiedni zasilacz pod tak zmodyfikowany zestaw (bo niestety jak widzę zaproponowana płyta ma jedno PCI-E, a zarówno karta graficzna jak i muzyczna takiego złącza wymaga).

 

Co do zestawu wujashka - co z wentylatorem na procesor, starczy z BOXa ?

 

Złożyłem coś takiego:

http://www.arest.pl/wydrukuj-zestaw/?postid=539740

 

Wrzuciłem silniejszy zasilacz, zmieniłem płytę główną na posiadającą trochę więcej gniazd. Teraz tak, chwilowo w tym zestawie nie ma karty muzycznej - bo przychylam się do propozycji Mr Andy. Jednak całość przekracza trochę narzucony budżet. Najłatwiej okroić go na karcie graficznej - czym można by zamienić, tą którą podałem. Ogólnie koleżanka rozważa też w tym momencie olanie muzyki i dokupienie karty zewnętrznej jakiejś dobrej za miesiąc. Wtedy, jako kartę wrzuciłbym np. proponowanego Asusa. Zakładam że wybrana obudowa wszystko zmieści i widoczne na zdjęciu wiatraki, są razem z nią?

Edytowane przez PanKokos
Link to post
Share on other sites

Nie, nie pod dwie karty graficzne - tak się składa że wszystkie rozważane karty muzyczne też są na PCI-E, stad, jeśli chce mieć i kartę muzyczną i kartę graficzną muszę mieć dwa PCI-E...

 

I tutaj moje pytanie brzmi - czy nie da się tego zmieścić w tej mniejsze obudowie jednak? Bo widziałem że są płyty pod mATX z dwoma złączami PCI-E ? Czy dałoby się ten zestaw jakoś odchudzić, tak, żeby bez karty muzycznej - czyli z tym wszystkim co jest zaznaczone - kosztował max 2400zł ?

Link to post
Share on other sites

przeciez i5 jest tutaj nadmiarowym zbytkiem i3 bedzie sie nudzil

 

zamiast tego ramu ktory wogole sie nie przyda bo nie zapelnisz nawet 4gb lepiej te stowe wpakowac w ssd

 

z kart jak najbardziej dla dj - maya

 

zasilacz 400 to za duzo gdyby dac BQ350 tez bedzie duzo po co 500

 

 

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...