Skocz do zawartości

Ulamane dwie nozki w gniezdzie procesora


Recommended Posts

Bardzo Panu dziekuje, wystawie plyte na Allegro jako uszkodzona oczywiscie. Po tym fakcie nie probowalem sprawdzac czy jest szansa aby plyta chodzila stabilnie,poniewaz mam procesor 2600K ktory kosztuje juz dosyc powazne pieniadze...

Rowniez dziekuje Pawlowi-regist88 za pomoc...Pozdrawiam.

Ps. Nie ma mowy o zlym uzytkowaniu plyty, poniewaz ja bardzo o sprzet dbam a to byl czysty przypadek.

Edytowane przez King82
Link to post
Share on other sites

Ja bym śmiał wątpić ze to uszkodzenie mechaniczne, bardziej podpada to pod ..... słabą jakość wykonania produktu skoro wraz z wyciąganiem procesora wyszły piny z gniazda lga

Na codzień zdarza nam się słyszeć mnóstwo teorii przy uszkodzeniach tego typu, ale takiej jeszcze nie było :).

 

Czy ktoś jeszcze pomyślał, że ze względu na "słabą jakość" socketu wraz z prockiem "wyszły" piny? Przykleiły się do spodu CPU? Jakieś inne wytłumaczenie?

Link to post
Share on other sites

Powinni robić lepsze sockety. Te nowe są zbyt delikatne i łatwo taki uszkodzić. Szkoda, że zrezygnowali z nóżek, tak jak jest nadal u AMD, to było najlepsze rozwiązanie.

W sumie, to jest dobra zagrywka, bo jak uszkodzisz te nóżki w sockecie, lub jakoś same się uszkodzą, gwarancja przepada, bo uszkodzenie mechaniczne, a poszkodowany musi ponownie wydać kasę na nową płytę. Więc dla producentów płyt, jest to dobre rozwiązanie.

Edytowane przez HD5830
Link to post
Share on other sites

Powinni robić lepsze sockety. Te nowe są zbyt delikatne i łatwo taki uszkodzić. Szkoda, że zrezygnowali z nóżek, tak jak jest nadal u AMD, to było najlepsze rozwiązanie. W sumie, to jest dobra zagrywka, bo jak uszkodzisz te nóżki w sockecie, lub jakoś same się uszkodzą, gwarancja przepada, bo uszkodzenie mechaniczne, a poszkodowany musi ponownie wydać kasę na nową płytę. Więc dla producentów płyt, jest to dobre rozwiązanie.

Widzę tu typowe spojrzenie wyłącznie oczami użytkownika. Spójrzcie na to jednak z drugiej strony...

 

Przyznam, że sockety 775 bądź 1366 wydawały się być "pewniejsze" niż 1155/1156, niemniej jednak tu należą się ukłony w stronę ich dostawców - Lotes bądź Foxconn. Pomijając ten detal odniosę się do drugiej kwestii - wiadomo że każdemu może się zdarzyć przypadkowe naruszenie socketu. Jednak ja widzę tylko jeden wniosek - za składanie komputerów powinni zabierać się wyłącznie doświadczeni użytkownicy bądź serwisanci. Nie każdy użytkownik zachęcony postami na forach w sieci powinien uczyć się na swoich błędach - niestety. Dlaczego za brak umiejętności, nieuwagę bądź zdarzenie losowe ma płacić producent? Jak wobec tej kwestii ma się krótkowzroczna "wygoda" producenta i konieczność zakupu nowej płyty przez użytkownika? Czy AMD zwraca nowe procesory w przypadku wyłamanych nóżek? Przecież to analogiczna kwestia i odpowiedź na porównanie HD5830.

 

Jestem przekonany że kupując sprzęt w jednym miejscu u jednego Sprzedawcy, nie spotkałbym się z odmową na prośbę o jego złożenie i uruchomienie. To samo w przypadku upgrade'u o nowy CPU czy płytę główną. Odpada problem winnego jakichkolwiek uszkodzeń przy składaniu, racja?

 

Polski serwis ASUS (w odróżnieniu od konkurencji) jeszcze ok 2 lata temu sockety naprawiał bezpłatnie. Przy podsumowaniu nie spotkało się to jednak z akceptacją centrali, w bardzo wielu przypadkach koszt socketu i jego wymiany przekraczał realną rynkową wartość płyty głównej. Inna sprawa, że jeszcze za czasów 775 wymiana socketu była stosunkowo "łatwa i bezpieczna", dziś przy płytach z socketem 1155 ze względu na nieco inną technologię i bardziej wrażliwy na wysokie temperatury laminat wymiana nawet rękami doświadczonego serwisanta niesie spore ryzyko niepowodzenia. Dlaczego serwisant miałby podejmować ryzyko i kto wtedy poniósłby koszty nowego egzemplarza płyty? Mało kto ma świadomość, że wymiana socketu wymaga wylutowania wszystkich elementów elektronicznych dookoła gniazda CPU i potem ponownego ich nałożenia. To jest i czasochłonne i pracochłonne.

 

Mam nadzieję, że temat został wyczerpany. Serwis dokłada starań by usuwać wiele różnych usterek, jednak uszkodzenia mechaniczne będą zawsze klasyfikowane jako powstałe z winy użytkownika. A przecież montaż sprzętu niesie nie tylko ryzyko uszkodzenia socketu... Kilka przykładów jako ostrzeżenie.

 

- socket

 

http://www.abload.de/thumb/11yjan.jpg

 

- eksperymenty z płynną pastą. Chęć obniżenia temperatury zaowocowała trwałym uszkodzeniem płyty.

 

http://www.abload.de/thumb/129k5s.jpg

 

- chłodzenie cieczą???

 

http://www.abload.de/thumb/13pkh4.jpg

 

- upadło?

 

http://www.abload.de/thumb/141jg1.jpg

 

- coś "się urwało"? Podejrzewam montaż chłodzenia i nieostrożne operowanie śrubokrętem.

 

http://www.abload.de/thumb/15tjlg.jpg

 

- nieuważne operowanie śrubokrętem? ciasno w obudowie?

 

http://www.abload.de/thumb/16gjbc.jpg

 

- najprawdopodobniej rysa śledziem karty przy nieuważnym montażu

 

http://www.abload.de/thumb/17sjfx.jpg

 

- jw. nieuważny montaż karty rozszerzeń i pourywane elementy

 

http://www.abload.de/thumb/18y8pb.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...